durum kritik :(

Zeynepsekeer

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün sabah Mavişle oynayıp işime gittim, öğlen geldiğimde yerde bikaç kan izi gördüm sonra baktım maviş kafesin içinde iki büklüm, elime aldım karnından kan izi geldi, kafesin telindede kan vardı, fakat iyice inceledim kafeste sivri takılabileceği biryer yok, fakat karnı yaralı ve gözlerini açmıyor, dokununca sinirleniyor, ne yapmam lazım ?

açık bir yarası varsa mecburen temizlemeniz gerekiyor iltihap kapmaması için temizlik için oksijenli su kullanın antibiyotik olarak teramcyn merhem kullanın sabah akşam 2 defa temizleyip merhemi uygulayın suluğuna 2-3 damla kadar elma sirkesi damlatın bugün akşam suluğu alın yarın sabah sirkeli suyu verin 12 saat kaldıktan sonra suluğu alıp temiz su verin 1 gün ara verdikten sonra tekrar aynı yöntemle sirkeli su uygulayın merhem tedavisini 3 gün sabah akşam ve sirkeli su tedavisini 2 gün uygulayın sağlıklı beslemeler

açık bir yarası varsa mecburen temizlemeniz gerekiyor iltihap kapmaması için temizlik için oksijenli su kullanın antibiyotik olarak teramcyn merhem kullanın sabah akşam 2 defa temizleyip merhemi uygulayın suluğuna 2-3 damla kadar elma sirkesi damlatın bugün akşam suluğu alın yarın sabah sirkeli suyu verin 12 saat kaldıktan sonra suluğu alıp temiz su verin 1 gün ara verdikten sonra tekrar aynı yöntemle sirkeli su uygulayın
tüyü birbirine yapışmış dokunamıyorum ama tentürdiyot sürdüm kan dursun ve mikrop kapmasın die ama ses etmiyor hiç :'(

tüyü birbirine yapışmış dokunamıyorum ama tentürdiyot sürdüm kan dursun ve mikrop kapmasın die ama ses etmiyor hiç :'(
ılık suyla tüylerin açılmasını sağlayın ve söylediğim işlemleri uygulayın işlemleri olabildiğince hızlı ve kuşunuzu yormadan yapın enerji kaybetmesin yem yemiyorsa gerekirse önüne siz yem koyun

ılık suyla tüylerin açılmasını sağlayın ve söylediğim işlemleri uygulayın işlemleri olabildiğince hızlı ve kuşunuzu yormadan yapın enerji kaybetmesin yem yemiyorsa gerekirse önüne siz yem koyun

Koydum, kafesini kenara ulaşamayacağı bi yere alıp suluğunu ve yemlerini gazete sütüne yere koydum ama yemiyor seslendiğim zaman bianlık gözünü açıp geri kapatıyor :( sizin söylediğiniz işlemlerini yapacam, fakat bu tarz yaralanmalardan dolayı ölmez demi :( 2 haftada kuşun başına gelmeyen kalmadı tam mantar sorunu iyleşmiş ölmekten kurtarım derken bugünde bu olayla şoka girdim :(

Koydum, kafesini kenara ulaşamayacağı bi yere alıp suluğunu ve yemlerini gazete sütüne yere koydum ama yemiyor seslendiğim zaman bianlık gözünü açıp geri kapatıyor :( sizin söylediğiniz işlemlerini yapacam, fakat bu tarz yaralanmalardan dolayı ölmez demi :( 2 haftada kuşun başına gelmeyen kalmadı tam mantar sorunu iyleşmiş ölmekten kurtarım derken bugünde bu olayla şoka girdim :(
İşlemleri düzenli ve kuşunuzu incitmeden uygulayın gözleminiz altında olsun mümkün olduğunca hareket ettirmeyin ki enerji toplasın

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafeslerin kapagının bu tel kısmı bazı kafeslerde uzun olabiliyor benimde kusumun poposu cizilmisti. Yan keski ile kısalttım o demirleri, fazla kesmeyin sonra bozuluyor dikkat edin. Kafesin tellerine bakın herhangi bir kesmeye yarayacak birsey var mı diye.

Kafeslerin kapagının bu tel kısmı bazı kafeslerde uzun olabiliyor benimde kusumun poposu cizilmisti. Yan keski ile kısalttım o demirleri, fazla kesmeyin sonra bozuluyor dikkat edin. Kafesin tellerine bakın herhangi bir kesmeye yarayacak birsey var mı diye.

baktım keskin hiçbişey yok yemliklerini sululuğunada baktım, kendini yeremi vurdu gagaladımı anlamadım

Hem kafeste yaralanmış olsa ucmazdi odada sanmam yani

B

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 33
Off kötü yaralanmış acilen dediğim tedaviye başlayın iltihap kapması an meselesi açık yara haline gelmiş

Off kötü yaralanmış acilen dediğim tedaviye başlayın iltihap kapması an meselesi açık yara haline gelmiş

Nasıl olmuş hala anlamadm, şuan olsijenli su aldm yara üstünemi dökeyim yksa pamukla tampon şeklindemi

Nasıl olmuş hala anlamadm, şuan olsijenli su aldm yara üstünemi dökeyim yksa pamukla tampon şeklindemi
Ilık su ve peçete yardımıyla tüylerini ve yara bölgesini yumuşatın önce daha sonra kulak çöpü yardımıyla oksijenli su ile temizleyin yine kulak çöpü yardımıyla merhemi uygulayın yara bölgesinde pamuk veya peçete kalıntısı kalmamasına dikkat edin

Geri