Di-a-zyme 256 nasıl kullanılır ?

Probiyotiği her gün kullanabilirsin hiç bir sakıncası yok. Her gün kullanmak istemiyorsanız haftanın 4 gün diazyme 256 diğer 3 gün bir kaç damla sirkeli su verebilirsiniz.

Probiyotiği her gün kullanabilirsin hiç bir sakıncası yok. Her gün kullanmak istemiyorsanız haftanın 4 gün diazyme 256 diğer 3 gün bir kaç damla sirkeli su verebilirsiniz.
Sakıncası yok ama dişinin dışkısı değişti ilk defa kullanıyorum belki onun etkisidir. Haftada 3 gün probiyotik 2 gün sirkeli 2 gün limonlu su vermeyi dusunuyorum.

Sakıncası yok ama dişinin dışkısı değişti ilk defa kullanıyorum belki onun etkisidir. Haftada 3 gün probiyotik 2 gün sirkeli 2 gün limonlu su vermeyi dusunuyorum.
Saf temiz su ne zaman vericeniz onu düşündünüz mü sirkeli ve limonlu şu 1 er kere yeter bence

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haftada 3 gün probitoyik
haftada 2 gün mutlivitamin
haftada 1 gün sirkeli su
haftada 1 gün normal

p-p-m-p-m-s-n

bu kadar yoğunluğun kuşlara orta/uzun vadede zarar verdiğini söyleyenler var , sizin düşünceniz nedir ?
Zarar veren içerik ne olabilir ki?

Probiyotik düzenli verilmeli, mulivitamin (b kompleksi) kuş kendi üretemez. E sirkeli su zaten şifa..

Şunu derlerse anlarım. Mulitivitamin E ve S gibi urunlerse S hariç sürekli verilmemeli.

mobil uygulama ile gönderildi.

Zarar veren içerik ne olabilir ki?

Probiyotik düzenli verilmeli, mulivitamin (b kompleksi) kuş kendi üretemez. E sirkeli su zaten şifa..

Şunu derlerse anlarım. Mulitivitamin E ve S gibi urunlerse S hariç sürekli verilmemeli.

bazı profesyoneller sizin dediğiniz takvimi öneriyor , bazıları ise haftada 2 gün probiyotik ayda 2 gün vitamin ayda 2 gün sirkeli su diyorlar ve daha fazlası bünyeye gereksiz diyorlar ...
2 tarafında geçerli argümanları var ... arada kaldım

bazı profesyoneller sizin dediğiniz takvimi öneriyor , bazıları ise haftada 2 gün probiyotik ayda 2 gün vitamin ayda 2 gün sirkeli su diyorlar ve daha fazlası bünyeye gereksiz diyorlar ...
2 tarafında geçerli argümanları var ... arada kaldım
Pamir bey, probiyotik zaten olmazsa olmaz. Bunu tartışmaya açan arkadaş nasıl argüman koyar bilmiyorum.

Hatta tüy dönemin ve antibiyotik gibi tedavi sonrası dönemlerde de probiyotik arttırılması çok önemli. Bu bakımdan dediğim gibi probiyotik konusu tartışmaya kapalı.

Mulitivitamin desteğine gelirsek eğer, B kompleksi uretemedigi için kuşumuz bu vitaminleri dışardan vermek gerek lakin mama takviyesi ve vitamin ağırlıklı mamalarla beslenen kuşlar için ekstra mulitivitamin verildiği zaman tüye giriyor hayvan hani herşeyin fazlası zarar. Bu bağlamda da mamayı max 2 vermek gerek.

Bana göre, sade su ve sirkeli su arada maden suyu ile değiştirilebilir de..

Profesyonel üreticiler zaten mulivitamin takviyesinden ayirlmaz ki en büyük masraflardan biri de bu zaten..

Hafta da 2 gün vitamin iyidir.
3 gün probiyotik
1gun sade su
1 gün sirkeli su..

Benim yaptığim budur.

Pamir bey, probiyotik zaten olmazsa olmaz. Bunu tartışmaya açan arkadaş nasıl argüman koyar bilmiyorum.

Hatta tüy dönemin ve antibiyotik gibi tedavi sonrası dönemlerde de probiyotik arttırılması çok önemli. Bu bakımdan dediğim gibi probiyotik konusu tartışmaya kapalı.

Mulitivitamin desteğine gelirsek eğer, B kompleksi uretemedigi için kuşumuz bu vitaminleri dışardan vermek gerek lakin mama takviyesi ve vitamin ağırlıklı mamalarla beslenen kuşlar için ekstra mulitivitamin verildiği zaman tüye giriyor hayvan hani herşeyin fazlası zarar. Bu bağlamda da mamayı max 2 vermek gerek.

Bana göre, sade su ve sirkeli su arada maden suyu ile değiştirilebilir de..

Profesyonel üreticiler zaten mulivitamin takviyesinden ayirlmaz ki en büyük masraflardan biri de bu zaten..

Hafta da 2 gün vitamin iyidir.
3 gün probiyotik
1gun sade su
1 gün sirkeli su..

Benim yaptığim budur.

teşekkür ederim cevabınız için

teşekkür ederim cevabınız için
Rica ederim. Ayrıca ek yanlış anlaşılmaya girmemesi adına şunu da ekleyelim.

Çift muhabbet kuşlarından yavru-yumurta ilişkisinin ana faktörü bu vitamin desteğidir.

Kuş 3 yumurta yaptı.

Vitaminsiz...

Kuş 4 yaptı 3 boş.

Vitaminsiz...

Kuş çelimsiz..

Vitaminsiz..

Velhasıl multivitamin olsun, probiyotik olsun, kalamar kemiği ve kuş kumu hayati önem arz ediyor..
Tek baskilan kuşlar için de geçerli bu.

Kuşların sağlıklı olması için vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamak şart..

Lakin bunu da araştırıp, bilinçli yapmak lazım.

Kusa E dayiyorlar... Hayvan zaten yumurtada sonra yumurta neden kırıldı?

Yavruyu neden dövdu? Tüyü neden yoluyor?

Her vitamin doğru ölçeklendirme ile verilmeli ama verilmeli..

Rica ederim. Ayrıca ek yanlış anlaşılmaya girmemesi adına şunu da ekleyelim.

Çift muhabbet kuşlarından yavru-yumurta ilişkisinin ana faktörü bu vitamin desteğidir.

Kuş 3 yumurta yaptı.

Vitaminsiz...

Kuş 4 yaptı 3 boş.

Vitaminsiz...

Kuş çelimsiz..

Vitaminsiz..

Velhasıl multivitamin olsun, probiyotik olsun, kalamar kemiği ve kuş kumu hayati önem arz ediyor..
Tek baskilan kuşlar için de geçerli bu.

Kuşların sağlıklı olması için vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamak şart..

Lakin bunu da araştırıp, bilinçli yapmak lazım.

Kusa E dayiyorlar... Hayvan zaten yumurtada sonra yumurta neden kırıldı?

Yavruyu neden dövdu? Tüyü neden yoluyor?

Her vitamin doğru ölçeklendirme ile verilmeli ama verilmeli..

E vitamini ilk yumurtadan sonra kesilmeli s devam edilmeli prebiyotik haftada 2 3 kere verilmesi uygundur sirkeli şu haftada bir verilebilir taze şu bir kere verilebilir bir ustamizin dediği gibi vitamin ve prebiyotik aynı sulukda verilebilir o yüzden gün kavramını ona yöre ayarlayabilirsiniz

Benim 2 çift muhabbet kuşum var. iki çiftimde yavru bakıyorlar. Ben her ikisinede çift suluk kullanıyorum. haftanın 4 günü nekton s ve diazyme veriyorum. 2 gün sadece sirkeli su veriyorum. 1 gün saf su veriyorum.

Benim 2 çift muhabbet kuşum var. iki çiftimde yavru bakıyorlar. Ben her ikisinede çift suluk kullanıyorum. haftanın 4 günü nekton s ve diazyme veriyorum. 2 gün sadece sirkeli su veriyorum. 1 gün saf su veriyorum.
2 suluk bence gereksiz kuş tek sulukdan içmezse hangisini aldığını bilemezsiniz

Geri