Dişi kuşum hamile mi?

Birde bugün şiş olan yeri yine elledim bugün tam olarak anladım şiş olan yer sert

Çok dokunup rahatsız etme. Heyecanını anlıyorum ama kuşu strese sokabilirsin. Doğal haline bırak herşey yoluna girecektir. 👍

Rica ederim. Müjdeyi ben vermiştim sana ama muştuluğumu alamadım :)

2 tane folluk ve 1 tane yuvalık alın. Taban malzemesi de alın yuvalık için. Hazırlıklara başlayın.

Yuvalık zaten takılı ama yuvalığı aldığım petshopcu içine folluk koymana gerek yok bu şekildede yumurtlarlar dedi ve taban malzemesi olarak sadece mısır granülü verdi

Folluk kullansan daha iyi en azından temizlemesi kolay olur. İki tane al mutlaka çabuk al yumurtlamadan önce

Ben zaten folluk almak istedim ama petshopcu elimde iki adet yuvalık var biri muhabbetler için diğeri papağanşar için dedi muhabbetler için olan orta boylarda papağanlar için olan büyük boydu bana dediki muhabbetler için olana folluk olmuyor papağanlar için olana folluk var dedi ama folluğun çokta bir önemi yok zaten folluksuzda yumurtluyolar dedi bende öyle deyince muhabbetler için olanı aldım şuan folluksuz içi sadece içinde mısır granülü var

Ve ben evde yokken annem kontrol etmiş sürekli yuvalığa girip çıkıyormuş
Öncelikle gözünüz aydın. Yuvalık tabanı için mısır koçanı öneriyorum. Yumurtayı kaynatıp kuşa verebilirsiniz ayrıca kabuğunu biraz ezip verebilirsiniz. kuşunuzun yumurtalarına faydalı olacaktır ara sıra sebze verin. Kuşunuz ve size sağlıklı günler dilerim

Öncelikle tekrardan merhabalar sizi bu konuda çok sıktıysam özür dilerim. Ama size bir sorum olacak benim kuşum hala yumurlamadı poposundaki tüyler daha çok seyreldi ve daha çok şişti dışkısındada büyüme var yuvalığada girip çıkıyor ama çok uzun süre durmuyor. Bana yumurta maması tarifi önermiştiniz yaptım erkek kuşum iştahla yedi ve yediklerini dişiye kustu. Bana hamile kalınca 7 gün sonra yumurta yapar demiştiniz ama bence 7 günü geçti. Bana tekrardan yardımcı olur musunuz?☺️

Öncelikle tekrardan merhabalar sizi bu konuda çok sıktıysam özür dilerim. Ama size bir sorum olacak benim kuşum hala yumurlamadı poposundaki tüyler daha çok seyreldi ve daha çok şişti dışkısındada büyüme var yuvalığada girip çıkıyor ama çok uzun süre durmuyor. Bana yumurta maması tarifi önermiştiniz yaptım erkek kuşum iştahla yedi ve yediklerini dişiye kustu. Bana hamile kalınca 7 gün sonra yumurta yapar demiştiniz ama bence 7 günü geçti. Bana tekrardan yardımcı olur musunuz?☺️
7 günden fazlada durabilir sıkışma durumu yoksa bekleyebilirsin, dışkıda büyüme yumurta göstergesidir ayrıca sabırlı olalım erkek kuş dişi kuşu besler dişi sadece tuvalet ihtiyacı için dışarıya çıkar veya birazcık yemini yiyip geri yuvasına girer yumurtaladıgı an hemen yumurtaya yatmayabilir bu durumda korkma fazlalaştıgında üstlerine yatar

Ama dişi kuşum sürekli dışarıda duruyor arada bir yuvalığa gidip kenarlarını ısırıyor ve sonra içine atlıyor maksimum 2 dakika felan içinde duruyor sonra hemen çıkıyor ve bide çok fazla kalamar kemiği tüketiyor

Ama dişi kuşum sürekli dışarıda duruyor arada bir yuvalığa gidip kenarlarını ısırıyor ve sonra içine atlıyor maksimum 2 dakika felan içinde duruyor sonra hemen çıkıyor ve bide çok fazla kalamar kemiği tüketiyor
Yuva temizliği yapıyor olabilir içine girdiğinde vurma sesleri duyuyorsan yumurtlayacagı gün saatlerce içinde kalır. Birkaç gün bekle yumurtlar kuşunuz

İçinden vurma sesi değilde içeri girdiğinde içerdeki mısır granüllerini ayaklarıyla kenarlara itiyor ortayı boş bırakıp çıkıyor

Başka bir sorum yok yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Sizede sağlıklı günler dilerim☺️

Geri