Dışkısı nasıl?

Ekli dosyalar

• 7A2D527E-89E0-4B10-8DCD-E3BD4F27F2F9.jpeg
    7A2D527E-89E0-4B10-8DCD-E3BD4F27F2F9.jpeg
    693 KB · Görüntüleme: 27
Haftada iki dezenfekte edin kafesi. Bunu da taze meyve sebze gibi rutine bindirin. Bugün temizleyebilirsiniz mesela.
Virkon s siparişi verdim mecburen.. sanırım virkon olmadan dezenfekte olmuyor kafes.. ben 2 senedir ılık suyla dezenfekte etmiştim sadece.. az önce gene sadece suyla yaptım.. açıkçası çamaşır suyunla yapmak içime sinmedi benim.

Hayır vermedim ama bugün daha iyi sanki ptesiden bugüne sirkeli su kullandım.. bugün de probiyotik verdim..

Takip edip gÖzlemleyin geçmezse bakteri kaynaklı olabiliyor antibiyotik veriyor veteriner 3 günlük

Takip edip gÖzlemleyin geçmezse bakteri kaynaklı olabiliyor antibiyotik veriyor veteriner 3 günlük
Aman kardeşim veteriner kalsın asla gitmem.. kaç kez gittim parasını da geçtim kuş ölüyordu en son gittiğimde.. Sonuçta dışkı bu herkesin kuşunda oluyordur gün içinde

Aman kardeşim veteriner kalsın asla gitmem.. kaç kez gittim parasını da geçtim kuş ölüyordu en son gittiğimde.. Sonuçta dışkı bu herkesin kuşunda oluyordur gün içinde
Yani iyi veteriner bulmak zor bende çorluda bulamamıştım iyi keşanda çok iyi bi veterinere denk geldim ama işte papağanı vardı şansıma:)

Ekli dosyalar

• 54517DAD-B564-4FC0-83B7-82C51F513606.jpeg
    54517DAD-B564-4FC0-83B7-82C51F513606.jpeg
    522.8 KB · Görüntüleme: 20
  • 7329621B-3C32-4102-9DBD-C2FF22132313.jpeg
    7329621B-3C32-4102-9DBD-C2FF22132313.jpeg
    636.5 KB · Görüntüleme: 15
Bizimkininde bugğn böyle oldu probiyotik ve sera dipour koyucağının tabi ayrı ayrı günlerde hava bi anda değişti ondan etkilendi galiba zayıflamasınlarda
Nedeni ne acaba bir haftadır bunun gibi dışkı cıvık biraz.. sizin kuş da mı böyle? Neşesi iyi şükür sadece sorun dışkı cıvık

Nedeni ne acaba bir haftadır bunun gibi dışkı cıvık biraz.. sizin kuş da mı böyle? Neşesi iyi şükür sadece sorun dışkı cıvık
Katı yeri normal bizimkinin yuvarlak sadece kağıtta hafif renk yapıyor sera nın ishal için olan ürününden damlattım 3 damla ilaç değil besin takviyesi gibi birşey bitkisel

Bünyesi hassas diyerek ilaç kullanmamak, kuşun hastalıktan ölmesine sebep olmaktan başka bir şey değildir.
Bitki çayı vermeyin, çünkü öncelikle normal oda sıcaklığı ve ortalama neme sahip bir odada kafes içinde duran, çok hareketli olmayan bir kuşun günlük su ihtiyacı 3-4 damladan fazla olmaz, ayrıca bitki çayları sıcaklık ile kimyası değişip bünyede çok farklı etkilere sebep olabilir. Örneğin kekik çayı fazla tüketildiğinde idrar, sindirim sistemi ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı vücudu açık hale getir. Veya zencefil ve zerdeçal safra kesesi problemlerine sebep olabiliyor ki beyazlığı fazla olan dışkı varken durumu daha da kritik hale getirebilir.
İshal olan kuşa pirinç lapası veya patates haşlaması gibi yiyecekler vermeyin. Bunlar ishali baskılar ve ishalin sebeplerinin görülmesini engeller. Öncelikle yapılması gereken gerek su ve mineral eksikliğini gidermektir.
Hastalıktan korunmanın iki önemli noktası vardır:
1.si doğru temizlik (su ve sirke kkesinlikle yeterli değildir.
2.si ise sağlıklı beslenme
Ister ilaç isterse doğal yöntem, hepsi de bilinçli, yerinde ve zamanında kullanılmalı.
Bence bitki çayı konusunda bilginiz olmadığı çok belli..Çünkü özellikle kekik çayı ishalden dolayı elektrolit kaybını önlemek için şart.Ve kekik bağışıklığı güçlendirici ve enfeksiyon yokedici nitelikte bir bitki..Çayın kimyasının değişimi de çok absürt bi demleme şekli yoksa mümkün değil..10dk süreyle kavanozda sıcak suda bitkiyi bekletmek doğru demleme şeklidir..Kekik ve diğer bitkileri bence biraz daha araştırmanız gerek..Zencefil ve zerdeçal ayrı ayrı bitkiler bu arada dikkatinizi çekerim..Ayrıca pirinçli karışım bağışıklığını düzeltmek için faydalı besinler içeriyor, üretici mantığıyla pirinç ver düzelsin manasında konuşmadım..Sağlıklı beslenme hastalıktan önce gelmeli,, ezbere ilaçla hayvanların ömrü kısalır,, organ iflasından önce bunu da düşünmek gerekir.Ve türkiyede kuşlar için doğru ilacı bilen veteriner yok gibi birşey..
Beslenmeden sonra temizlik gelir ki bu da kimyasal zehirlerle (çamaşır suyu) olmaz...Evde yapılmış güçlü ve nitelikli doğal sirkeyle dezenfekte edilir...Kimyasal madde kuşlara çok ciddi zarar verir..

Kuşunuza size verdiğim linkleri okuyarak bağışıklık için destek yapmalısınız..Hrm beslenme hem de bitki çaylarıyla..Misal sabah karahindiba+civanperçemi ,, öğleden sonra zeytinyaprağı+sinir otu....Bu gibi bir kürü 1 hafta kullanabilirsiniz.hiç bir yan etki olmaz.Çünkü kuşlar bu bitkileri doğada bulup kemiriyorlar hastalık durumunda..Siz çayını verin..Ayrıca bir yem kabına bu bitkileri ve papatya, rezene, ekinezyayı da dahil ederek kuru şekilde koyun gelip gidip kemirmeye alışsın...Çok faydası olacaktır..Ben hala ilaç kullanmaktan yana değilim sizin kuş için..Çünkü ağır bir durum yok gibi gözüküyor.

Geri