dışkı yapmada çok zorlanma ve ishal

Şeker2019

Paylaşımcı Üye
merhaba, kusum dışkısını yaparken aşırı zorlanıyor. dışkı bazen su gibi bazen sulu ve yeşil. kuşum tüyde onunla ilgisi var mıdır? şimdi 1 dilim elma verdim. enerjisi filan gayet yerinde. (kuyruğu aşağı yukarı sallanan kuşum) vitamin filan veriyorum. ne yapmalıyım? bakteriyel bi durum var mıdır? (bu arada bu kuslarimdan sonra bi daha kuş bakmama kararı aldım. her şey düzgün olmasına rağmen kuşlarımın hasta olması beni üzüyor.😕) Resimde sululuğu pek görünmemiş ama normalde sulu. en son dışkısının etrafındaki su beyaz idi nedeni nedir? ne yapmalıyım?
Screenshot_20210213-215909_Gallery.jpg

Kuşlar dışkı ile birlikte idrar da yapa biliyor tüyde olan kuşa b vitamini takviyesi yapılır anüs kısmına kulak çubuğu ile az miktarda zeytin yağı sürerseniz dışkı yapması kolaylaşır bana görede dışkısı gayet normal

Kuşlar dışkı ile birlikte idrar da yapa biliyor tüyde olan kuşa b vitamini takviyesi yapılır anüs kısmına kulak çubuğu ile az miktarda zeytin yağı sürerseniz dışkı yapması kolaylaşır bana görede dışkısı gayet normal
evet fotografta normal gorunmus ama kagida yaptığında sulu ve degisik bi dışkı. B vitamini takviyesini yarın yapacağım bugun baska bi vitamin verdim. biraz daha gozlemleyip yeni diskilari ekleyecegim

evet fotografta normal gorunmus ama kagida yaptığında sulu ve degisik bi dışkı. B vitamini takviyesini yarın yapacağım bugun baska bi vitamin verdim. biraz daha gozlemleyip yeni diskilari ekleyecegim
Eğer dışkı böyleyse ve etrafında su varsa idrardır verilen meyve ve sebze mama dan sonra dışkıları değişir veya fazla su içmeden b vitamini olarak forum da röhnfried bt amin forte tavsiye ediliyor

Dışkılarda çok büyük sorun yok. Sadece biraz sindirim problemi var. Bir süre sadece ak darı diyeti uygulayın. Ve 3 gün üst üste probiyotik takviyesi yapın (oro digest yada entrobac). Ardından haftada 2 defa düzenli probiyotik kullanmaya devam edin. Daha sonra ise kuşun rahat sindirebileceği kaliteli bir yem kullanın (bravo 302 tavsiyemdir). Not: yeme aspur eklemeyin kesinlikle orjinal darı ağırlıklı haliyle kullanın ;)

Bu arada kendinizi suçlamayın ben bile hala herşeyi doğru yaptığımdan emin değilim :)

Screenshot_20210213-222649_Gallery.jpg

Bu dışkı da ilk resimdeki dışkı sahibi kuşumun yanindaki kuşun dışkısı. beyaz yeri var ama o kahverengi kısım yok. ilk attığım dışkıları yapan kuş çok su içiyor. halsizlik filan yok ikisinde de . ilk attigim dışkıyı yapan kuş daha yeni dışkı yapmadı yapınca onu da ekleyecğim. probiyotiğim yok maalesef. küçük bir yerde yaşıyorum sipariş etsem 15 günde zor gelir. pet shopta kaliteli bir sey oldugunu sanmiyorum.

Screenshot_20210213-224311_Gallery.jpg
Screenshot_20210213-224233_Gallery.jpg
20210213_224155.jpg
biraz karışık oldu kusura bakmayın. 1. resimdeki dışkıyı yaparken gormedim kusumu ama 2. resimdekini yaparken zorlanmadı. 3. resimdeki dışkyı yapan kuşumda da zorlanma yoktu. ben yine de gozleme devam edeceğim güncellemeleri yaparım. bana normal geldi dışkıları. sizlerin de fikirlerini bekliyorum🙂

Ekli dosyayı görüntüle 52327
Bu dışkı da ilk resimdeki dışkı sahibi kuşumun yanindaki kuşun dışkısı. beyaz yeri var ama o kahverengi kısım yok. ilk attığım dışkıları yapan kuş çok su içiyor. halsizlik filan yok ikisinde de . ilk attigim dışkıyı yapan kuş daha yeni dışkı yapmadı yapınca onu da ekleyecğim. probiyotiğim yok maalesef. küçük bir yerde yaşıyorum sipariş etsem 15 günde zor gelir. pet shopta kaliteli bir sey oldugunu sanmiyorum.
Benim kuşta arada bu dışkıdan yapıyor probiyotik iyi gele bilir belki kesin bişey söyleyemem ama uzmanlar daha net bir cevap verir @Ahmet TEKKE hoca en iyi tavsiyeyi verir size

Ekli dosyayı görüntüle 52327

Bu dışkıda aynı şekilde sindirimin zor olduğuna işaret olabilir. Yani kuş yemi rahat sindiremiyor ve yeşil kısım çıkmamış sadece beyaz kısım çıkmış. Birde bu dışkı hiçbirşey yemediklerinde tamamen aç olduklarında böyle olur. Eğer yem yiyorsa bu ihtimali eleyebilirsiniz. Yani iki kuştada sindirim problemi var...

İsterseniz tedbir amaçlı 3 gün sulphamezathine bile uygulanabilir. Ama çok gerekli değil. Dediğim gibi siz sadece yem ve probiyotik işini çözün yeterli. 15 gündede gelse 30 günde de gelse internetten kaliteli ürünler sipariş edin mutlaka. Yemi özellikle tavsiye ediyorum yem çok önemli ;)

Ekli dosyayı görüntüle 52328Ekli dosyayı görüntüle 52329Ekli dosyayı görüntüle 52330biraz karışık oldu kusura bakmayın. 1. resimdeki dışkıyı yaparken gormedim kusumu ama 2. resimdekini yaparken zorlanmadı. 3. resimdeki dışkyı yapan kuşumda da zorlanma yoktu. ben yine de gozleme devam edeceğim güncellemeleri yaparım. bana normal geldi dışkıları. sizlerin de fikirlerini bekliyorum🙂
Bence de normal bu dışkı bi sıkıntı yok gibi geldi

Bu dışkıda aynı şekilde sindirimin zor olduğuna işaret olabilir. Yani kuş yemi rahat sindiremiyor ve yeşil kısım çıkmamış sadece beyaz kısım çıkmış. Birde bu dışkı hiçbirşey yemediklerinde tamamen aç olduklarında böyle olur. Eğer yem yiyorsa bu ihtimali eleyebilirsiniz. Yani iki kuştada sindirim problemi var...

İsterseniz tedbir amaçlı 3 gün sulphamezathine bile uygulanabilir. Ama çok gerekli değil. Dediğim gibi siz sadece yem ve probiyotik işini çözün yeterli. 15 gündede gelse 30 günde de gelse internetten kaliteli ürünler sipariş edin mutlaka. Yemi özellikle tavsiye ediyorum yem çok önemli ;)
yem olarak sadece ak darı veriyorum çünkü kilo vermeleri icin ugrasiyorum bi kac haftadir. basardim sayilir birazda. nadiren aspur katıyorum
Dışkılarda sorun yok, sindirim sistemlerinin daha sağlıklı çalışması için probiyotik takviyesi yapın yeterlidir.
probiyotik yerine kuru maya etkili olur mu? probiyotiğim yok şu an 😕

yem olarak sadece ak darı veriyorum çünkü kilo vermeleri icin ugrasiyorum bi kac haftadir. basardim sayilir birazda. nadiren aspur katıyorum

probiyotik yerine kuru maya etkili olur mu? probiyotiğim yok şu an 😕

Enteresan sade ak darıda bu kadar zorlanmamaları gerekiyordu. Ak darın bayat olabilir. Evet kuru mayada iş görür hem tüydeymiş sanırım aynı zamanda iyi bir b komplekstir...

Geri