cere problemi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MAÇO
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MAÇO

Yeni Üye
ARKADAŞLAR HEPİNİZE İYİ GÜNLER İLK ÖNCE BAŞIMA GELEN OLAYI ANLATMALIYIM BUGÜN MUHABBET KUŞLARIMIN YEMLERİNE ÜFLERKEN DIŞARIDA SARI BİR MUHABBET KUŞUNUN UÇTUĞUNU GÖRDÜM VE HANGİ AĞACA KONACAK DİYE İZLEDİM EVDEN ÇIKTIM DIŞARDAKİ ÇOCUKLARDAN AĞACA TIRMANMALARINI İSTEDİM VE ÇOK ŞÜKÜR KUŞU YAKALADIK ÇÜNKÜ OTURDUĞUM YERDE BÜYÜK KUŞ ÇOK VAR MARTI,KARGA VS . GİBİ ANCAK KUŞUN CERESİNDE BİR BOZUKLUK VAR İNŞALLAH KONUYU DOĞRU YERE AÇMIŞIMDIR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM .
IMG_20180501_120522.jpg
IMG_20180501_122459.jpg

ARKADAŞLAR HEPİNİZE İYİ GÜNLER İLK ÖNCE BAŞIMA GELEN OLAYI ANLATMALIYIM BUGÜN MUHABBET KUŞLARIMIN YEMLERİNE ÜFLERKEN DIŞARIDA SARI BİR MUHABBET KUŞUNUN UÇTUĞUNU GÖRDÜM VE HANGİ AĞACA KONACAK DİYE İZLEDİM EVDEN ÇIKTIM DIŞARDAKİ ÇOCUKLARDAN AĞACA TIRMANMALARINI İSTEDİM VE ÇOK ŞÜKÜR KUŞU YAKALADIK ÇÜNKÜ OTURDUĞUM YERDE BÜYÜK KUŞ ÇOK VAR MARTI,KARGA VS . GİBİ ANCAK KUŞUN CERESİNDE BİR BOZUKLUK VAR İNŞALLAH KONUYU DOĞRU YERE AÇMIŞIMDIR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM .Ekli dosyayı görüntüle 23776 Ekli dosyayı görüntüle 23777
Vazelin surun

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ARKADAŞLAR BİRİ YARDIM EDEBİLİRMİ VAZELİN SÜRÜN DEMEKLE YARDIMCI OLUNMUYOR

Kabuklaşma mı var öyle gördüm sanki? Bir de rengi kahverengi mi yanlış mı görüyorum görsel yanıltıyor?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vazelin surun derken daha ne açıklama yapmamı beklediniz onu anlamadım gün içinde çalışırken boşlukta hızlıca yazdığım bir cevap vazelin o kabusu yapıyı yumuşatır ve kusun cer3sinin değişmesini sağlar kuşunuz hormonel salgidan dolayı çetesi renk değiştirmekle kalmamış kabuk bağlamış bunun için bir kaç gün vaz3lin surun düzelir aynı zamanda elma yedirin kuş sakinleşmesi için umarım açıklayıcı olmuştur

Vazelin surun derken daha ne açıklama yapmamı beklediniz onu anlamadım gün içinde çalışırken boşlukta hızlıca yazdığım bir cevap vazelin o kabusu yapıyı yumuşatır ve kusun cer3sinin değişmesini sağlar kuşunuz hormonel salgidan dolayı çetesi renk değiştirmekle kalmamış kabuk bağlamış bunun için bir kaç gün vaz3lin surun düzelir aynı zamanda elma yedirin kuş sakinleşmesi için umarım açıklayıcı olmuştur

eczaneden Trosyd kmantar kremi aldım üreticiler bunu daha çok öceriyer kafısdaki derilerde kızarıklık var ve tüyleri dökülüyor bu normalmi ?

kafsındaki gagasının çevresinde gözlerinin etrafındaki tüylerde azalma var ilk geldiğinde böyle değildi ve derisi kızarık gibi fotoğraftada gözüktüğü gibi

kafsındaki gagasının çevresinde gözlerinin etrafındaki tüylerde azalma var ilk geldiğinde böyle değildi ve derisi kızarık gibi fotoğraftada gözüktüğü gibi
Göz çevresinde kelleşme mantar belirtisi. O bölgeye de troysd kremi sürün göze temas etmeyecek şekilde. Bu kremi mantarlı olan vücut bölgelerine sürün. Önceden oksijenli su ile biraz dezenfekte edebilirsiniz gövdedeki o yerleri.

Nizoral şampuanla kafesi ve kafes içindeki suluk, yemlik vs.leri yıkayın.

bana gayet sağlıklı bir kuş gibi geldi. deri rengi de olması gerektiği gibi bence. kafasında bi açılma göremedim pek ama açılma varsa hastalıktan çok tüy değiştirme dönemine girdiğini düşünüyorum. mantar genellikle gaga ve ayakları etkiliyor önce. gaga ve ayaklar tertemizken mantar olacağını sanmıyorum.

bana gayet sağlıklı bir kuş gibi geldi. deri rengi de olması gerektiği gibi bence. kafasında bi açılma göremedim pek ama açılma varsa hastalıktan çok tüy değiştirme dönemine girdiğini düşünüyorum. mantar genellikle gaga ve ayakları etkiliyor önce. gaga ve ayaklar tertemizken mantar olacağını sanmıyorum.
ilk yüklediğim resime bakarsanız gagasındaki bozukluğu görebilirsiniz o bölgeye kremi kullanıyorum ve suan ceresinin yarısı düzeldi :) beni kuşkulandıran kafasındaki açılmaydı :)

burnundaki şey bozukluk değil. hormonlara bağlı normal ve geçici bir durum. yukarıda da belirtmişler zaten arkadaşlar..düzeliyosa problem yok.

Muhabbet kuşum isal ve halsiz antibiyotik verebilirmiyim?
Göz damlası olur mu antibiyotik olarak bu 3. Gününü ama bacağında bir problem de var.
Okulum yüzünden çabuk geçmesini istiyorum

Geri