Bu ses ve hareket ne anlama geliyor ?

bunun aynısı benim bir kuşumda vardı sonra kötüleşti ve ötekinede bulaştı ikisinede bu tedaviyi uyguladım geçti çok şükür.sizede öneririm bende kuşların genel durumu iyi olduğu için tedavi etmemiştim ilk başta önemsiz sandım fakat öteki kuşuma da bulaşıp durum kötüleşince bir sorun olduğunu anladım.haftada bir defa değil iki günde bir kafes temizliği yapmanız gerekiyor.bütün ekipmanlarla birlikte.
uyguladığım tedavi;
açtığım konu;
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/sanirim-bir-sorunu-var.70699/
veteriner ne dediyse önce onu yapın işe yaramazsa bunu uygularsınız.ben veterinerin dediklerini yaptım ama bir verim alamadım.

Çok enteresan ayı sorunları yaşamışız nerdeyse başlarda sizde hasta mı değil mi çözememişsiniz. bende sizinki gibi şiddetli olmadı aldığımdan beri devam ediyor kusma vs olmadı ama endişe ettim bende .size veteriner ne önermişti ? tetramezatin güçlü bir antibiyotikmiş faydası olur umarım. Eğer olmazsa sizin yolunuza başvuracağım. Önerdiğiniz videoyu izlemiştim verilen ilaçlar yaşanabilecek her sıkıntı için verilmişti adeta :) aklıma yatmıştı ama önce veterinere gideyim dedim.

Çok enteresan ayı sorunları yaşamışız nerdeyse başlarda sizde hasta mı değil mi çözememişsiniz. bende sizinki gibi şiddetli olmadı aldığımdan beri devam ediyor kusma vs olmadı ama endişe ettim bende .size veteriner ne önermişti ? tetramezatin güçlü bir antibiyotikmiş faydası olur umarım. Eğer olmazsa sizin yolunuza başvuracağım. Önerdiğiniz videoyu izlemiştim verilen ilaçlar yaşanabilecek her sıkıntı için verilmişti adeta :) aklıma yatmıştı ama önce veterinere gideyim dedim.
benimde kusma bir iki defa oldu.çok fazla öksürdüğü için.benimki ilk bir iki saniye sürüyordu zamanla şiddetlendi.veteriner pek birşey önermedi açıkcası.ben tam olarak ne olduğunu bilmediğim için geniş çaplı bir tedavi uygulamak istedim bu nedenle bu kişide karar kıldım.çok şükür işe yaradı.veteriner bana antibakteriyel bir ilaç ve vitamin vermişti.kuşumun dışkıları arkasına yapışıyordu o sorun çözüldü ama öksürmesini sadece bu videodaki tedavi çözdü.

benimde kusma bir iki defa oldu.çok fazla öksürdüğü için.benimki ilk bir iki saniye sürüyordu zamanla şiddetlendi.veteriner pek birşey önermedi açıkcası.ben tam olarak ne olduğunu bilmediğim için geniş çaplı bir tedavi uygulamak istedim bu nedenle bu kişide karar kıldım.çok şükür işe yaradı.veteriner bana antibakteriyel bir ilaç ve vitamin vermişti.kuşumun dışkıları arkasına yapışıyordu o sorun çözüldü ama öksürmesini sadece bu videodaki tedavi çözdü.

Ayhan beye özelden danışmıştım kendisi de
'Hastamış gibi geldi. Bir kaç ilaç uygulaması yapınız. Doksisilin etken maddeli, Tylosin etken maddeli ve iç mantar tedavleri hatta koksidiyoz bile yapılabilir.' şeklinde bir yorum yapmış. Aslında sizin uygulamanız bu açıdan da ele almış,iyi bir tedavi olmuş gibi.
Umarım benim ilacım da fayda eder. İyi bir antibiyotik her şeyin üstesinden gelir :D olmadı tavsiyenize başvuracağım.

Bu arada konunuz da tedavinin süresinin yetersiz gelmiş olabileceği yorumlarını gördüm, şuan yaptığınız 10 günlük bir tedavi olduğu için etkili olmuş olabilir belkide ?

Geri