Bu sabah kalktığımda kuşum halsizdi ishal olarak gördüm

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan TaKoc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

TaKoc

Yeni Üye
Bu sabah uyandım her zamanki gibi kuşumun sabah saatleri ötmesi lazımken ötmedi yanına gittiğimde çok halsizdi ilk olarak aldıım elime ilgilendim falan lakin çok tuhaftı aşırı bitkindi sonradan fark ettimki kuşum ishal olmuş ama bundan önceki ishallerde bu kadar halsiz olmamaıştı enfeksiyondan korkuyorum sizce ne yapabilirim veterinere mi götürsem acil bir şekilde daha yeni oldu zaten bu ishal

birde suyundan olabilir diye düşünüyorum çünkü akrabama bırakıldığı vakit bir dahada bırakmam suyunu değişmemişler çok korkuyorum umarım iyileşir

birde suyundan olabilir diye düşünüyorum çünkü akrabama bırakıldığı vakit bir dahada bırakmam suyunu değişmemişler çok korkuyorum umarım iyileşir
fotoğraf paylaşırsanız yardımcı olurlar

Ekli dosyalar

• 1625402472044-min.jpg
    1625402472044-min.jpg
    450.4 KB · Görüntüleme: 21
  • 1625402472062-min.jpg
    1625402472062-min.jpg
    727.9 KB · Görüntüleme: 24
su tahminen ne kadar süredir değişmemiş?

Özellikle yaz aylarında her gün suyu değiştirmek önemli. Dışkıların daha net fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Bu fotoğrafta net değil.

İştahı nasıl yem yiyiyor mu?
Kabarık değil sanırım, kafasını gömüp uyuyor mu?

Dışkıların etrafında renkli sıvı var sanırım. Enfeksiyon olabilir.

Özellikle yaz aylarında her gün suyu değiştirmek önemli. Dışkıların daha net fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Bu fotoğrafta net değil.

İştahı nasıl yem yiyiyor mu?
Kabarık değil sanırım, kafasını gömüp uyuyor mu?
evet ksbarık değil vucüt ısısına baktım soğuk ayrıca iştahı yok yani yem yedirmeye çalışıyorum ama yemiyor

net değil ise https://www.hizliresim.com/6d3ne9s

Ekli dosyalar

• IMG_20210704_190241-min.jpg
    IMG_20210704_190241-min.jpg
    516.4 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210704_190245_1-min.jpg
    IMG_20210704_190245_1-min.jpg
    675.1 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210704_190249_1-min.jpg
    IMG_20210704_190249_1-min.jpg
    563.7 KB · Görüntüleme: 18
evet ksbarık değil vucüt ısısına baktım soğuk ayrıca iştahı yok yani yem yedirmeye çalışıyorum ama yemiyor

net değil ise https://www.hizliresim.com/6d3ne9s
suyun pisliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. İştahsızlığı da dışkı bozukluğundan olabilir. Fazla dışkı yorumu yapamıyorum kusura bakmayın.

bu arada yem yedi bunu yazarken kafestende kaçtı hatta enerjikti ama vücut ısısı düşüktü şuan biraz daha iyi sizce ilacı kullan malı mıyım

Salı günü amphoteramicine başladık, sabah-1 ve akşam-1 damla olcak şekilde. Bunun yanında, yine sabah-1 ve akşam-1 damla olcak şekilde sulphamezatin de veriyorum. Sulphamezatin 1 hafta oldu, amphoteramicin ise 5-6 gün kadar oldu.

İlk günlerde yavaş yavaş iyiye gitti. Son 2 gündür artık tamamen iyileşmiş gibiydi ama şimdi son 2 dışkısı çok kötü, fotoğraflarını çektim. İştahı normal gibi, neşesi iyiydi ama son 4 saattir biraz keyfi kaçtı.

@eyunal @Recai SULAMİS
Ekli dosyayı görüntüle 58015Ekli dosyayı görüntüle 58016Ekli dosyayı görüntüle 58017
Yanlış konuya yazdım kusura bakmayın.

Kuşun dışkıları çok kötü değil. İlaç tedavisine başlamadan en azından 1 gün bekle. Avidiare i forumda önermiyorlar. Eczaneden ge-oral alıp onu verebilirsin. Probiyotiğin varsa onuda verebilirsin. Eğer yoksa instant maya da olur pirinç tanesi kadar suyuna kat. Düzelmezse ilaç tedavisine başlarsın. Aktif bi moderatör bulabilirsen hangi ilacı kullanman gerektiğini söyler.

Büyük fotoğrafları ben yanlışlıkla ekledim sonradan silemedim. Raporlayım bari silsin yöneticiler.

Dışkılar kötü ama ilaç adı yazmaya korktum biraz. @Recai SULAMİS hocam görse iyi olur.
@Soru sormaya geldim hocam sulfemezatindense başka sindirime yönelik bir antibiyotik daha iyi olur diye düşünüyorum. Bağırsaklarda kanama yok şu an için. Koksidiyoz ya da koksidiyoz başlangıcıda değil galiba.

şuan iyi gibi ama ishal devam ediyormu bilmiyorum ara sıra dışarı çıkarıyorum yem yiyip su içiyor

Geri