Bu renk erkek olur mu?

Renk değişmez, bir miktar koyulaşır.
Bilmediğim için soruyorum renk değiştirmezden kasıt:
Erkek kuşun cere renginin pembeden maviye dönmemesi şeklindemi acaba
Veya dişinin beyazdan kahverengiye?

Ben dişilerin beyazdan kahverengiye döndüğünü biliyorum. Erkeklerde ise aynı rengin koyulaşması bence kastedilen. Pembeyse mor, maviyse lacivert olması gibi. Söylenenlerden bunu anladım ben. Erkeklerde sadece ton koyulaşıyor sanırım.

Ben dişilerin beyazdan kahverengiye döndüğünü biliyorum. Erkeklerde ise aynı rengin koyulaşması bence kastedilen. Pembeyse mor, maviyse lacivert olması gibi. Söylenenlerden bunu anladım ben. Erkeklerde sadece ton koyulaşıyor sanırım.

Evet aynen öyle

Değişik mutasyonlarda olur mu bilmiyorum, ben hiç rastlamadım. Bende yetişkinliğe ulaşan sadece klasik yeşil ve mavi tonları kuşlar oldu, tamamının da cerelerinde yavruyken nasılsa seneler sonra da aynıydı

Evet kızışmayla alakalı.
Kahverengi cere dişilerde kızışdığına dair işretttir.
Mavi ve lacivert cere ise erkeklerde kızışdığını belirtir.
Petshoplarda ve üreticilerde kızışmış bulabilirsiniz. Birinde yoksa diğerinde kesinlikle vardır. Üreticiler bildiğim kadarıyla kızışmış değil,vasıflı kaliteli ve sağlam kuşları saklıyorlar. Diğerlerini elden çıkarıyorlar.

Yanlış biliyor ve yanlış bilgi veriyorsunuz. Kızışan erkeğin caresinin mavileştiği bilginiz malesef yanlış. Lütfen emin olmadığınız bilgilerle insanlara yanlış bilgi vermeyin biraz araştırın. Siz yardımcı olmak niyetindesiniz biliyorum ama yanlış bilgi veriyorsunuz, yazınızı okuyan pek çok tecrübesiz arkadaş bunu bu şekilde sanacak.

Yanlış biliyor ve yanlış bilgi veriyorsunuz. Kızışan erkeğin caresinin mavileştiği bilginiz malesef yanlış. Lütfen emin olmadığınız bilgilerle insanlara yanlış bilgi vermeyin biraz araştırın. Siz yardımcı olmak niyetindesiniz biliyorum ama yanlış bilgi veriyorsunuz, yazınızı okuyan pek çok tecrübesiz arkadaş bunu bu şekilde sanacak.
Ben bu ve başka sitelerde üreticilerden okuduğum edindiğim bilgilere ve kendi tecrübelerime göre yardımcı olmaya çalışıyorum. Sitede bakarsanız hemen hemen tüm bu böyke kızışma konularında cereyle ilgili bilgi veriliyor. Birçok internet sitesinde dişinin beyaz cereden kahverengiye(mantar hariç) dönmesini ve erkeğin pembe cereden mavi lacivert cereye dönmesini kızışma belirtisi olarak belirtiliyor. Ayrıca yukarıdaki mesajımda attığım gibi benim df sarı kuşumun ceresi aldığımda pembeydi zamanla laciverte döndü. Pembe iken hiçbir çiftleşme belirtisi kafa sallama kur yokken lacivert oldukdan sonra dişi pas vermeyince gaga taşına bile kur yapar oldu. İsterseniz size bu sitede açılmış birkaç konu örneğide atabilirim.

Her kuşta aynı değil ama. Benim erkek pembe ve hala da pembe yavru büyütüyor şuanda. Sizin kuşunuzda böyle olmuş olabilir ara sıra bazı kuşlarda da oluyor olabilir ben 35 yaşımdayım çocukluğumdan beri kuş beslerim bugüne kadar görmedim ama hadi size hak ta vereyim %10 dur belki daha düşük. Öğrendiğiniz bilgi yanlış. Aktardığınız da öyle. Ben yardımcı olmak istediğinizi söyledim zaten fakat bilgi yanlışlığı vardı onu düzelttim saygılar.

Düzenleme: lutino ve albino beslemedim hiç onlar hakkında da bilgim var ama tecrübe etmediğim için yorum yapamam. Ancak bu fotoğraftaki kuş zaten onlardan biri değil ve eğer allah ol demediği müddet ölene kadar da caresi mavi olmayacak.

Son düzenleme:
Geri