Bu kuşu almayı düşünüyorum yorumlar mısınız?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan erzsrl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
300 o ya yanlışlıkla 500 yazmışım ben de neden herkes pahalı diyor diyorum :D 2 tane tahta tünek var salıncak var 2 tane de zilli oyuncak var. Eğitmeyi düşünüyorum eğitimli kuş da çiftleşmezmiş o yüzden eş almayo düşünmüyorum
Eğitimli kuş çiftleşmez diye bir şey yok her kuş eninde sonunda kızışır eş tutar. Sadece eğitimli kuşlar vahşi kuşlara kıyasla daha zor eş tututyor. O yüzden bu kuş çok büyüdüğünde yanına da büyük eş almanız gerekir. Büyük kuşlar da eğitilemiyor maalesef. Bu kuşu eğitip çok büyümeden yanına ondan çok küçük değil ama eğitelebilecek bir kuş alırsanız sıkınıtı çekmezsiniz. Ama eş almamak gibi bir hataya düşmeyin. Her canlı gibi kuşlarda baba olmayı hak ediyor.

Eğitimli kuş çiftleşmez diye bir şey yok her kuş eninde sonunda kızışır eş tutar. Sadece eğitimli kuşlar vahşi kuşlara kıyasla daha zor eş tututyor. O yüzden bu kuş çok büyüdüğünde yanına da büyük eş almanız gerekir. Büyük kuşlar da eğitilemiyor maalesef. Bu kuşu eğitip çok büyümeden yanına ondan çok küçük değil ama eğitelebilecek bir kuş alırsanız sıkınıtı çekmezsiniz. Ama eş almamak gibi bir hataya düşmeyin. Her canlı gibi kuşlarda baba olmayı hak ediyor.
Bu kuş 4 aylık olduğunda 2 aylık dişi alsam olur mu hem dişiyi de eğitirim

Maşallah,güzel kuş :) güle güle besleyin.Siz ona iyi bir arkadaş olursanız ,o da size iyi bir arkadaş olur.

Yavru aldınız mj
Yani ikiside şuan kızışık biribrleriyle iyi anlaşıyorlar hiç kavga etmediler aldığımdan şu zamana kadar. Dişi kuş yuvalıkla da ilgileniyor. Yani yavru almam gerekirdi şu zamana kadar çoktan ama gariptir ki ikiside daha kızışmadı. Azdırıcı damla kullan diyenler oldu ama hormonel dengelerini bozmak istemiyorum olacapı varsa olur zaten. Kavga etmedikleri sürece sıkıntı yok.

Yani ikiside şuan kızışık biribrleriyle iyi anlaşıyorlar hiç kavga etmediler aldığımdan şu zamana kadar. Dişi kuş yuvalıkla da ilgileniyor. Yani yavru almam gerekirdi şu zamana kadar çoktan ama gariptir ki ikiside daha kızışmadı. Azdırıcı damla kullan diyenler oldu ama hormonel dengelerini bozmak istemiyorum olacapı varsa olur zaten. Kavga etmedikleri sürece sıkıntı yok.
Anladım ama alacağım dişi de çok pahalı olacak muhtemelen show jumbo sonuçta

MaşaAllah..

Kuş Show jumbo değil ayrıca bilezik varmı kuşta ? Eş alma konusuna gelince 7-8 aylık olana kadar yani erişkin tüyüne girip çıktıktan sonra eş alın hem bu süre zarfında size daha çok bağlanacaktır. 8 aylık olduğunda yanına 4-5 aylık uysal bir dişi alabilirsiniz. Sağlıkla..

MaşaAllah..

Kuş Show jumbo değil ayrıca bilezik varmı kuşta ? Eş alma konusuna gelince 7-8 aylık olana kadar yani erişkin tüyüne girip çıktıktan sonra eş alın hem bu süre zarfında size daha çok bağlanacaktır. 8 aylık olduğunda yanına 4-5 aylık uysal bir dişi alabilirsiniz. Sağlıkla..
Show jumbo değil mi? Benim bundan önce baktığım çift kulum vardı ikisini üst üste kpysam bunun kadsr etmezdi. Show jumbo olduğuna eminçm belki fotoda gözünüze küçük gelmiştir

Bahsettiğiniz parayı hakedeceğini düşünmüyorum. O yavru kırık kardeşim baba veya anne jumbo. Ya da baba veya anne çek bu iki cinsin yavrusu fotodaki kuş ayrıca bilezik durumunu sordum size eğer bilezik yoksa ne demek istediğimi siz anlayın..

Bahsettiğiniz parayı hakedeceğini düşünmüyorum. O yavru kırık kardeşim baba veya anne jumbo. Ya da baba veya anne çek bu iki cinsin yavrusu fotodaki kuş ayrıca bilezik durumunu sordum size eğer bilezik yoksa ne demek istediğimi siz anlayın..
Şimdi bu kuş 300 tl yi haketmez mi ? :D siz bu kuşun aynısını bana 300 e verin alayım

Ayrıca aldığım kişi uakın bi arkadaşımın abisi. Gittim annesini babasını gördüm.

Siz sormuşsunuz bizde yorum yaptık. Maalesef size 300 tl ye kuş vermek isterdim ama kırık kuş beslemiyorum ;) Vasıflı olanlar da ağır gelir hani showlar :)

Not : Her üretici cins ve kaliteli kuşuna bilezik takar. Bunuda bir yere not alırsınız.

Sağlıkla..

Ayrıca aldığım kişi uakın bi arkadaşımın abisi. Gittim annesini babasını gördüm.

Ben muhabbet kuşu renk mutasyon veya türlerinden hiç anlamam.Tek tanıyabileceğim kuş Hollanda cinsi.Fiyatlar konusunda da bilgim yoktur.Ben size bu kuş kırık desem bana inanmayın.Fakat buradaki üreticilere inanın.Hangi amaçla sizi yanlış yönlendirecekler ?
Unutmayın para dosttan kazanılır.;)

Siz sormuşsunuz bizde yorum yaptık. Maalesef size 300 tl ye kuş vermek isterdim ama kırık kuş beslemiyorum ;) Vasıflı olanlar da ağır gelir hani showlar :)

Not : Her üretici cins ve kaliteli kuşuna bilezik takar. Bunuda bir yere not alırsınız.

Sağlıkla..
Kardeşlerinde bilezik var ilk çıkan kuş bu. İlk kula bilezik takamamış pandemi sürecinden dolayı bilezikleri gelmemiş

Ben muhabbet kuşu renk mutasyon veya türlerinden hiç anlamam.Tek tanıyabileceğim kuş Hollanda cinsi.Fiyatlar konusunda da bilgim yoktur.Ben size bu kuş kırık desem bana inanmayın.Fakat buradaki üreticilere inanın.Hangi amaçla sizi yanlış yönlendirecekler ?
Unutmayın para dosttan kazanılır.;)
Belki de sizin dostlarınız için geçerlidir

Bu bir deyim.Yani insan dostlarına malını daha çabuk ve iyi fiyata satarmış.Bana dostum diyerek bir şeyi satan kişi benden uzak dursun.
Tamam belki sizde benim gibi düşünüyorsunuz.Benim sultan papağanım Lutino.Piyasada en fazla bulunan türmüş.Bu demek oluyor ki fazla olduğu için ucuza alınabilecek bir tür.Fakat benim için dünyanın en güzel ve ender kuşu.Ben onu hiç bir paraya değişmem.Çünkü ben onu oğlum olarak görüyorum.

Kardesım ben üretici,çok tecrübeli degilim ama senın kusun o parayı etmeyeceğini anladım...nasıl diyecek olursan bak sana resim paylasayım... Ben bu kusu 80 liraya aldım...:) buna dayanarak yorum yaptım...
0cd5e9f55ab6aa055297fa844aaf52d8.jpg

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri