bitlenme sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan YLDZ17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bide kafesi boşaltıp yıkama imkanım yok çiftimin altında yavrular var ve boşta başka kafesim yok.

Kolay gelsin o halde. umarım verdiğimiz bilgiler çerçevesinde sorundan en kısa sürede kurtulursunuz.

Boş bir kafes ve yuva tedarik ettim. Önce yeni kafesi ve yuvayı üreticimin verdiği bir ilaçla ilaçkadım ilacın ne olduğunu bilmiyorum pembe beyaz bir toz suyla karıştırdı verdi fısfısla yeni kafesi ve yuvayı ilaçladım. Yavruları üfleyerek yeni yuvaya koydum anne babayı aynı ilaçla ilaçladım ve onlarıda koydum kafese. Eski kafesi yuvayı ve kafes malzemelerini balkona çıkardım aynı ilaçla güzelce ilaçladım. Bir kaç saat sonra bulaşık deterjanı ile fırçaladım hepsini daha sonra durulayıp balkona kuruması için bıraktım. Sabah kalkıncada sirkeli su yapıp eski kafesi ve ekipmanları fısfıslayacağım. Sabah ilaç arama telaşesinden yeni tül almayı unutmuşum tülüde çamaşır suyu üreticinin verdiği ilaç ve bulaşık deterşanı içerisinde sırayla bekletip duruladım onuda balkona astım. Bitin nerden geldiğini bir türlü anlamadım en geç 2 günde bir yuvalık ve kafes temizliği yapıyorum. Birkaç gün önce yem almıştım acaba aldığım yem ile gelmiş olabilir mi bu mümkün mü? Gerçi yemin içinede iyice baktım herhangi bir şey göremedim ama

bence eski tülü kullanmayın yenisini alın. eve yeni gelen herşeyin üzerinde bir veya larvası olabilir. kullanılmamış yeni ürünler hariç. bitler kanla beslenen canlılar olduğu için eve yeni aldığın her kuşu diğerlerinini yanına koymadan iyice ilaçlamak gerekli. yemin içinde olması çok düşük bi ihtimal. böceklenme veya güvelenme olabilir. yemin içinde bit çok zor.

Geri