bitlenme sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan YLDZ17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YLDZ17

Meraklı Üye
Arkadaşlar altı bu sabah altı yavrulu çiftimin kafesinin temizlerken kafes tülünün aralarında bitler gördüm adeta şok oldum. Günlük kafes ve yuvalık temizliğime rağmen böyle bir durumla karşı karşıyayım şu an ve ilk defa bit sorunu yaşıyorum. Çok acil yayılmadan bana ilaç sprey toz önerisi yapabilir misiniz. Birde kafes elbise dolabının üstünde bu bitler eve eşyalara yayılır mı

vilmectin ense damlası
akartox bit tozu

mevcut tülü atıp yenisi alın. yenisini takmadan önce bit spreyi veya sirkeli su sıkarak kafesi iyice dezenfekte adin. akartox ile tüm kafesi özellikle tünek ve köşe noktaları ilaçlayın. kuşlarınızın ensesinede 1 damla vilmectin damlatıp elle yedirin.

ayrıca tozu kuşların üstünede serpebilirsiniz. yuvalık temizliği yapıp yuvanın ve folluğun her yerine akartox serpin

Yavrulara damlatmam sorun oluşturur mu bide nasıl kullanacağım günde kaç kere ne sıklıkla

yavrulara damlatmayın yuvalığa akartox serperseniz onlar istifade etmiş olup. vilmectin 10 gün ara ile enseye 1 damla. 1 damladan fazla damlatmayın. 10 gün sonra tekrarlayın. suluktanda uygulayan var. oda 100 cc suluğa 0.1 cc vilmektin. şırınga ile çekip suya karıştırın. iç parazit varsa onuda temizler.

birde virkon s var onuda tavsiye ederim. sonuç alırsınız. vilmectini 10 gün arayla 1 er damla damlatın ve bu işlemi 3 kere yapın.

birde virkon s var onuda tavsiye ederim. sonuç alırsınız. vilmectini 10 gün arayla 1 er damla damlatın ve bu işlemi 3 kere yapın.
Vikmectin ve akartox bulamıyorum hiçbir yerde gezmediğim petshop kalmadı hepsi sprey satıyor. Kuşlarla ilgilenen(pek bi bilgisinin olmadığını düşündüğüm) tek bir veteriner var oraya baktım ordada yok ne yapmam lazım kafes ekipmanlarını kaynar suya ısladım. Kullanabileceğim başka bir ürün var mı veya tavsiye ettiğiniz ürünleri başka nerde bulabilme ihtimalim var

Acil lütfen iyice yayılmadan önlem almak istiyorum

virkon s internetten satılıyor. vilmectin petshopta olmaz tarım ilacı satan toptancılarda veya veterinerlerde olur.
yavrularınızı ve kuşlarınızı güvenli bir yere alıp kaynar su ve sirke ile iyice dezenfekte edin. kafes tülünü evden uzaklaştırın. kuşlarınıza sirkeli su sıkın. (500 ml suya 10-20 damla). vilmectin yoksa avimec te olur.

petshoplardaki etkili bir bit spreyide olur. hem kafes hem kuşlar için kullanılan.

Toz temin edinin yavrulara temas etmemesi icin follugun altına dökün. Ebeveynler icinse vilmectin alin ve ense derisinde sadece 1 damla damlatin cunku etkisi cok dozajı fazla siddetle uyariyorum sadece 1 damla.

virkon s internetten satılıyor. vilmectin petshopta olmaz tarım ilacı satan toptancılarda veya veterinerlerde olur.
yavrularınızı ve kuşlarınızı güvenli bir yere alıp kaynar su ve sirke ile iyice dezenfekte edin. kafes tülünü evden uzaklaştırın. kuşlarınıza sirkeli su sıkın. (500 ml suya 10-20 damla). vilmectin yoksa avimec te olur.
Avimec buldum hocam bir yerde erken maddesi vilmectin ile aynıymış doğru mudur? Avimec alıyorum şu an tek başına kullanmam yeterli olacak mı başka bir şey almam lazım mı.

Avimec buldum hocam bir yerde erken maddesi vilmectin ile aynıymış doğru mudur? Avimec alıyorum şu an tek başına kullanmam yeterli olacak mı başka bir şey almam lazım mı.

vilmectin kadar olmasada işinizi fazlasıyla görür.

akartox veya akarsid siparişi verin. onlar gelene kadar kafes tülünü atıp yenisini alın. kafesin tamamını kaynar su ve sirke ile yıkayın. özellikle köşe yerleri ve tünekleri.

akartox veya akarsid siparişi verin. onlar gelene kadar kafes tülünü atıp yenisini alın. kafesin tamamını kaynar su ve sirke ile yıkayın. özellikle köşe yerleri ve tünekleri.
Avimec aldım dükkandan çıktım. Aracı park ettiğim yere doğru adımlarken bir yandanda prospektüsüne göz atayım dedim o anda bide ne göreyim ilacın son kullanma tarihi geçmiş. Doğruca petshopa geri gittim durumu izah edip ürünü iade etmek istediğimi yaptığı şeyin hiç etik olmadığını dile getirdim. Bana pişmiş pişmiş iade alamam dedi. Allah'tan ürünü kredi kartıyla almıştım elimde fişim vardı. Alamazsın öyle mi bak bakalım başına neler geliyor bu ürünü senden aldığıma dair elimde fişim var deyince abi ne gerek var diye kıvırmaya başladı. Petshopculara güvenmemek gerektiğini bir kez daha tecrübe edindim. Bu arada arkadaşlarında aklında bulunsun edindiğim bilgiye göre avimec üretimden kalmış size satmak isteyen olursa mutlaka son kullanma tarihini kontrol ederek alın. İlçede bir veteriner var onu aradım elinde vilmectin veya akartox olup olmadığını sordum. Vilmectin yok ama akartox var dedi. Bindim arabaya ilçeye gittim 100 mg plastik şişede 10 tlye aldım. Ama vilmectin hala bulamadım. Akartox tek başına sonuç verir mi vikmectini internetten sipariş etsem gelmesi bir hafta sürer.

Bide kafesi boşaltıp yıkama imkanım yok çiftimin altında yavrular var ve boşta başka kafesim yok.

https://www.hepsiburada.com/chrysamed-insektisit-500-ml-hamam-bocegi-karinca-kene-vs-p-HBV000004UH54?magaza=Bebek Ve Sağlık&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=EAIaIQobChMIv-uL7P3a3AIVFYbVCh1J0Q97EAQYBSABEgI00fD_BwE bu ürünü tavsiye edip kullanabileceğimi söyleyenler var. Bildiğimiz haşere ilacı. Kuşun üstüne bike sıkabilirsiniz sorun olmaz dediler. Kullanan var mı acaba

Kafesdeki nesneleri ılık suya batırın çamaşır suyuyla. Bulaşık deterjanıyla dezenfekte edip bol suyla yıkayın. (Tünek plastikse,yemlik,suluk, vs.)
Kafes tellerini de bir bez parçasıyla elma sirkesiyle suyu karıştırırak silin. Dişi yuvalık da kalsın erkeği salabilirsiniz dışarı yuvalığı da sökün derim.
Konu sağlıkları söz konusu olunca mecbursunuz.

Geri