Bir çift yavru için kafes önerisi

Burada yılladır bu işi yapanlar var size laf anlatılmaz. Keyifli hobiler..
Size bişey anlatılmaz ne demektir arkadaş. İnsan gibi yazıyoruz hemen üstünüze aliniyorsunuz sinirleniyorsunuz. Bilmediğiniz şeylere yorum yapmayın o zaman 35 yaşındayım ben 15 yaşımdan beri aklıniza gelebilecek her kuşu besledim arastiririm okurum bol bol sizin gibi aman dikey telli kafes almayın diyenini duymadım. Şu an tanıdığım bildiğim ve gördüğüm çok güzel kumesler var nedense hiç sizin dediğiniz gibi kafes görmedim. Bu kuşlar doğada yatay telli kafeslerde mi yaşıyor anlamadimki. Size laf anlatilmaz demek sen geri zekalisin zaten anlamazsin anlamina gelir ben size bu şekilde bir üslubu insan olarak yakistiramadim. Herkese lisani munasip ile her şey anlatılır. Yeterki anlattiklarinizin bir dayanağı olsun izahati olsun. Demekki anlayabileceğiniz bir şey yok ki böyle söylediniz .

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben kafesi büyütmek düşüncesindeyim ama geçende petshoptaki 60x40 kafesi görünce çok büyük olduğunu farkettim. O yüzden büyük ihtimalle @Kahraman KÖROĞLU nun gösterdiği 45lik kafeslerden alacağım.
Bu arada dikey yatay tel konusunda Bergusi'nin agresif cevabına anlam veremedim. Fikrini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Süleyman bey ben kahraman beyin kafeslerini gördüm çok güzel kafesler . Ama büyük cifthaneler de çok rahat eder kuşlar yeriniz musaitse ne kadar büyük o kadar iyi

Süleyman bey ben kahraman beyin kafeslerini gördüm çok güzel kafesler . Ama büyük cifthaneler de çok rahat eder kuşlar yeriniz musaitse ne kadar büyük o kadar iyi

Aynen katiliyorum

dik telli kafeslerdede zaten yatay olarak 3-4 tane tel bulunuyor kuşun rahat tırmanması için. ayrıca zaten kuşlarımızın sık sık tellere tırmanması orjinal pirinç kafes kullanılmadı sürece sağlıklı olmaz çünkü kafeslerimiz kalay kaplama oluyor sizin söylediğiniz dik tel sorunu sadece yuvarlak kafesler için sorun taşır zaten oval kafeslerde tamamen muhabbetler için yanlış seçimdir

Süleyman şahsen 45x35 lik standart üretim kafesi kullanıyorum kalın telli olanlarından çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı bu çifthaneler o kadar uzun süre dahanıklı olmuyor kaplamaları çok kötü çabuk paslanıyor. bursa'da bilmiyorum ama izmir ve istanbul'da 45x35 yollata bileceğim tanıdıklar var yardımcı olurum
Bu kafeslerden alayım bir tane ben. Fiyat ne kadar acaba?

@Süleyman Kara bir kafes alacaksın kardeşim forumu seferber ettin vallahi. Şu kafesini al biran evvel sende rahatla bizde rahatlayalım :)

whatsapp'tan bana yaz kardeşim facesini veriyim. numaranı bulamadım

Geri