Bir çift yavru için kafes önerisi

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, 4-5 aylık erkek kuşumu 35 cmlik kafeste besliyordum. Tek kuş için bile küçük olduğunu düşünüyorum bu ebat kafesin.
Şimdi 1,5 aylık bir dişi aldım yanına. Haliyle hedefim bunları ileriki aylarda eş tutturmak.
35lik kafesin iki kuş için çok yetersiz olduğu düşüncesiyle sizden kafes tavsiyesi istiyorum. Ölçü ve model olarak nasıl bir kafes uygun olur? İcabında arabada yer açmak için küçük kafesi kullanabilmek ve büyüğünü de yanımda taşıyabilmek açısından, kolayca demonte edilebilir olması önemli. Bu çerçevede görüşleriniz?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 4-5 aylık erkek kuşumu 35 cmlik kafeste besliyordum. Tek kuş için bile küçük olduğunu düşünüyorum bu ebat kafesin.
Şimdi 1,5 aylık bir dişi aldım yanına. Haliyle hedefim bunları ileriki aylarda eş tutturmak.
35lik kafesin iki kuş için çok yetersiz olduğu düşüncesiyle sizden kafes tavsiyesi istiyorum. Ölçü ve model olarak nasıl bir kafes uygun olur? Uzun yolculuklara çıkan biri olmamdan ötürü, icabında arabada yer açmak için küçük kafesi kullanabilmek ve büyüğünü de yanımda taşıyabilmek açısından, kolayca demonte edilebilir olması önemli. Bu çerçevede görüşleriniz?
merhabalar http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/muhabbet-uretim-kafesi-cifthane-salma-35-95tl-247886689 burdan bakabilirsiniz ben aldım hem çok sağlam hemde gayet ucuz o kadar paravermeye hiç gerek yok aslında bu kadar dayanıklı geleceğine inanmamıştım fiyatından dolayı ama rahatlıkla tavsiye edebilirim iyi hobiler

Teşekkürler. Yalnız o tarz kafeslerin tel aralıkları biraz fazla gibi görünüyor bana.

Bu arada Bursa içinde kaliteli hesaplı kafes alınabilecek petshop veya kafesçi de olabilir.

Teşekkürler. Yalnız o tarz kafeslerin tel aralıkları biraz fazla gibi görünüyor bana.

Bu arada Bursa içinde kaliteli hesaplı kafes alınabilecek petshop veya kafesçi de olabilir.
şöyle ki kafes aralığı çok fazla değil serçe parmağımın tamamı giriyor ama işaret parmağımın 3 te 1 öyle düşünün

Süleyman şahsen 45x35 lik standart üretim kafesi kullanıyorum kalın telli olanlarından çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı bu çifthaneler o kadar uzun süre dahanıklı olmuyor kaplamaları çok kötü çabuk paslanıyor. bursa'da bilmiyorum ama izmir ve istanbul'da 45x35 yollata bileceğim tanıdıklar var yardımcı olurum

http://urun.n11.com/kus-kafesi/cifthane-salma-kafesortadan-bolmeli-siyah-renk-P128566798

Petshopta 60-40-40 ölçülerde kafes gördüm, oldukça büyük geldi gözüme ama uygun yer ayarlayabilirsem böyle birşey almayı düşünüyorum.
Merhaba Süleyman Bey bunları önermiyorum ben telleri çok çabuk kopuyor. Kullandığım için rahatlıkla söyleyebiliyorum bunu. Kahraman Bey in kafeserinden alın ben yerinde gördüm harika kafesler benimkiler parçalnasın bende onlardan alacağım. Bu sizin düşündükleriniz bu kafeslerin yanına yaklaşamaz ve fiyatları da uygunmuş

@Süleyman Kara Kardeşim önerilen kafeslerde en çok tellerin yatay olmasına dikkat et yatay olursa hem sen rahat edersin hemde kuşların bu önerimi dikkat al ;)

Süleyman şahsen 45x35 lik standart üretim kafesi kullanıyorum kalın telli olanlarından çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı bu çifthaneler o kadar uzun süre dahanıklı olmuyor kaplamaları çok kötü çabuk paslanıyor. bursa'da bilmiyorum ama izmir ve istanbul'da 45x35 yollata bileceğim tanıdıklar var yardımcı olurum
60 lık çok büyük geldi zaten 45 yeterli ise o kafesleri bir göreyim ben. Markası, satış olan site falan ya da resmi var mı? Ve fiyat ne?

@Süleyman Kara Kardeşim önerilen kafeslerde en çok tellerin yatay olmasına dikkat et yatay olursa hem sen rahat edersin hemde kuşların bu önerimi dikkat al ;)
Dar ağızlı suluk koyma açısından iki tarafı dikine telli olması bana makul geliyor. Yatay telin nasıl bir avantajı olur?

Dar ağızlı suluk koyma açısından iki tarafı dikine telli olması bana makul geliyor. Yatay telin nasıl bir avantajı olur?

Bahsetmiş olduğun kafeslerin hepsi zaten dikey kısımları var ama can alıcı kısımları yatay olması daha iyi ama çifthane kafeslerin hepsi dikey olarak geliyor bu da kuşun rahat olmamasına tellerden kaymasına neden olabiliyor. Merak etme suluk takacak yerleri var ;)

Dört yanı da yatay olursa dar ağızlı suluk konulmaz diye düşündüm. :)

Çok merak ediyorum dikey telli kafeslerde ne gibi bir sorun yaşadınız bu kadar dertlisiniz yıllardır dikey telli kafesler kullanıyorum yatay olanlardan da kullandım bu tel durumunun bir avantaj yada dezavantajını göremedim :)

@alidinc28 arkadaşım dikey telli kafeslerde kuşların sağlıklı bir şekilde tutanamadığı ve aynı zamanda sürekli kayma durumlarıyla karşılaşıyorlar. Ayrıca yatay telli kafeslerde istediği yere kolaylıkla tırmana biliyor,

@alidinc28 arkadaşım dikey telli kafeslerde kuşların sağlıklı bir şekilde tutanamadığı ve aynı zamanda sürekli kayma durumlarıyla karşılaşıyorlar. Ayrıca yatay telli kafeslerde istediği yere kolaylıkla tırmana biliyor,
Anladım ama benim kuşlarım hiç tellere asılmıyorlar ki ben geniş kafesler kullanıyorum sizede tavsiye ederim benim kuşlar kanatlarını kullanarak bir yerden bir yere gidiyorlar. Sizin söylediğiniz küçük kafesler için geçerli olabilir. Bu büyük sorunlara yol açacak bir şey değil profesyonel kafeslerde bile teller diklemesine yerleştirilmiş vaziyette. Elinde dikey telli kafes olanlar size sesleniyorum bir sorun yok sizin kafeslerde de kuşlar yaşayabilir sıkıntı yapmayın :P

Anladım ama benim kuşlarım hiç tellere asılmıyorlar ki ben geniş kafesler kullanıyorum sizede tavsiye ederim benim kuşlar kanatlarını kullanarak bir yerden bir yere gidiyorlar. Sizin söylediğiniz küçük kafesler için geçerli olabilir. Bu büyük sorunlara yol açacak bir şey değil profesyonel kafeslerde bile teller diklemesine yerleştirilmiş vaziyette. Elinde dikey telli kafes olanlar size sesleniyorum bir sorun yok sizin kafeslerde de kuşlar yaşayabilir sıkıntı yapmayın :p
Burada yılladır bu işi yapanlar var size laf anlatılmaz. Keyifli hobiler..

Geri