Baba ve kızı

ogrneci755

Yeni Üye
Benim kuşlarım yavruları vardı 2 tane 1 erkek 1 dışı erkek olanı sattım çiftin dişi si hasta olduğu için ayırdım yavrular 1. Yaşında baba ve kızı çiftleşti ve yumurtadi sorun çıkar mı

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herhangi bir sorun olacağini sanmiyorm ama disi kusun omru kisalabilir

Bir sorun olmaz.Ömrününde kısalacağını sanmam.

Kardes kuşlarda hastalıklı doğar diye okudum ama baba ve kızı nda sorun olmaz hastalık olmaz yazıyor ama bilemezsin olmaz demi hastalık falan

Çıkacak yavruları da aile içi eşleştirmezseniz sorun olmaz. Çıkan yavruları farklı kan kuşlarla eşlemelisiniz. Yoksa neslin boyutları ufalır. Genetik bozuklukları olan yavrular doğma ihtimali olur.

Çıkacak yavruları da aile içi eşleştirmezseniz sorun olmaz. Çıkan yavruları farklı kan kuşlarla eşlemelisiniz. Yoksa neslin boyutları ufalır. Genetik bozuklukları olan yavrular doğma ihtimali olur.
Şu an ki baba kız kuluçkasinda sorun olurmu bunları sonra da es olsa sorun olmaz değil miv

Aile içi derken buna anne baba ve bütün yavruları dahildir. Yavruları çapraz eşleme yapanlar ya da anne veya babayı yavrularıyla çiftleştirenler de var. Bence risk almaya değmez.

Aile içi derken buna anne baba ve bütün yavruları dahildir. Yavruları çapraz eşleme yapanlar ya da anne veya babayı yavrularıyla çiftleştirenler de var. Bence risk almaya değmez.
Soyle ya baba kız es oldu ve çiftleşip yumurtadi ilk kuluçkasi daha yavru çıkarsa başkalarına vermeyi düşünüyorum veya satmayı bu baba kız daha sonra da kuluçka yapsa sorun olur mu demek istedim

Ben de onu söylemek istedim, risk almaya değmez. Selçuk Beyin de söylediği gibi genetik sıkıntılar olabilir, sakat yavrular çıkabilir, ırk küçülebilir.

İlkinde sorunsuz yavrular çıkarsa ikincisinde de sorunsuz olacağını düşünüyorum. Yavrular çıktıktan sonra anlaşılabilir. Ama eğer bir tane bile sakat yavru çıkarsa bir daha izin vermeyin.

Olabilme ihtimali var fakat direk yumurtadan sakat çarpık bacak falan doğarsa yapmam ama eğer doğduğunda sağlam sonradan çapraz olursa yuvadan kaynaklanıyo veya anne kuşun yavrunun üstünde fazla yattığından kaynaklanıyor diye biliyorum ve de şöyle bi yazı okudum baba kız da sorun çıkmaz diye okumuştum ama kardes kuşlarda sorun oluyor diye v.b

Valla tecrübe etmedim o yüzden net bir şey söyleyemeyeceğim dediğim gibi ilkinde sorun olursa ikincisinde daha fazla olma ihtimali olur. Ilkinde denemekte fayda var

Olabilme ihtimali var fakat direk yumurtadan sakat çarpık bacak falan doğarsa yapmam ama eğer doğduğunda sağlam sonradan çapraz olursa yuvadan kaynaklanıyo veya anne kuşun yavrunun üstünde fazla yattığından kaynaklanıyor diye biliyorum ve de şöyle bi yazı okudum baba kız da sorun çıkmaz diye okumuştum ama kardes kuşlarda sorun oluyor diye v.b

O yazıları ben de okudum ama bilimsel bir dayanağı olduğunu sanmıyorum. İnsanlarda akraba evliliğinde sıkıntı genellikle ilk çocuklarda değil, sonrakilerde ortaya çıkıyor. Hayvanlarda durum nasıldır bilemem ama ben olsam bir daha yavru yapmalarına müsade etmem.

Yavrular ne olur acaba ya içimde de korku var ama olmaz diye okudum

Korkmayın, kürtaj yapacak değilsiniz ya. Bunu yapanlar var, erkekle dişi yavrusunu ya da dişi ile erkek yavrusunu. Dediğim gibi, bir daha müsade etmezseniz daha iyi olur bence.

Korkmayın, kürtaj yapacak değilsiniz ya. Bunu yapanlar var, erkekle dişi yavrusunu ya da dişi ile erkek yavrusunu. Dediğim gibi, bir daha müsade etmezseniz daha iyi olur bence.
Bu çift devam edebilir dediler bana mesela 3 4 kuluçka dan sonra yapmayı biraksam

Bunu yapanlar var, biliyorum ancak şunu bilmeniz lazım, bu gibi eşleşmelerde ırk küçülecektir. Gen havuzu daraldığı için, gelen yavruların bağışıklık sistemi normalden biraz daha zayıf olacaktır. Olmaz diye bir şey yok, ancak sağlıklı bir üretim için doğru değil ve üreticiler her zaman daha büyük kuşlar elde etmeye çalışır ki bu hem ticari açıdan önemlidir hem de büyük kuşun sağlıklı ve bağışıklık sistemi güçlü olma olasılığı daha yüksektir. Sakat yavru çıkma konusunda bir şey diyemem ama böyle bir sonuçla da karşılaşılabilinir.

Bunu yapanlar var, biliyorum ancak şunu bilmeniz lazım, bu gibi eşleşmelerde ırk küçülecektir. Gen havuzu daraldığı için, gelen yavruların bağışıklık sistemi normalden biraz daha zayıf olacaktır. Olmaz diye bir şey yok, ancak sağlıklı bir üretim için doğru değil ve üreticiler her zaman daha büyük kuşlar elde etmeye çalışır ki bu hem ticari açıdan önemlidir hem de büyük kuşun sağlıklı ve bağışıklık sistemi güçlü olma olasılığı daha yüksektir. Sakat yavru çıkma konusunda bir şey diyemem ama böyle bir sonuçla da karşılaşılabilinir.
Çiftim çek zaten kuculmesini istemem

Çekoslovak olduğu için kuculmesini istemem ama kuluçka yavrular sağlam olursa başka kuşlar es yapmayı düşünüyorum

Geri