Ağız açıp kapama ve silkelenme

ClydeShelton

Meraklı Üye
Merhaba dün gece kuşum salıncaktan aşağı düştü ve daha sonra farkettim arada ağzını açıp kapatıp vik vik ses çıkarıyor ve silkeleniyor. Neden olabilir ? Solunum yolu enfeksiyonundan şüphelendim fakat uyuduğu zaman kafasını çevirip sırtına yaslayarak uyuyor solunum sıkıntısı olan kuşlar bu şekilde uyumaz diye biliyorum. Kafesinde kalamar kemiği, mineral blok, grit kum herşeyi var https://streamable.com/du8st6

Son düzenleme:
Burnuna birsey kaçmış olabilir mi? Sanırım o kısmı kaşımaya çalışıyor. Takviye olarak neler kullanıyorsunuz? Bir de beyaz peçete üzerine yeni yaptığı 5-6 adet dışkı fotosu yüklerseniz daha iyi olur.

Burnuna birsey kaçmış olabilir mi? Sanırım o kısmı kaşımaya çalışıyor. Takviye olarak neler kullanıyorsunuz? Bir de beyaz peçete üzerine yeni yaptığı 5-6 adet dışkı fotosu yüklerseniz daha iyi olur.
Burun deliklerine baktım temiz. Avidress plus verdim bugün ekstra olarak kekik spreyi hazırlayıp sıktık solunum yolunu açar diye. Röhnfried Gervit W - Röhnfried Avidress Plus- Röhnfried Entrobac - Röhnfried Bt Amin forte B kullanıyorum normalde bu aralar çok ilgilenemedim 10 gündür falan takviye almadı hiç. Dışkısını biraz sonra atacağım

Son düzenleme:
Ağzında koku var mı bir bakın. Ayrıca boğazını kontrol edin ağzını değil ama boğazını telefon ışığıyla kontrol edin beyaz şeyler görecek misiniz ?

Ağzında koku var mı bir bakın. Ayrıca boğazını kontrol edin ağzını değil ama boğazını telefon ışığıyla kontrol edin beyaz şeyler görecek misiniz ?
ağzında koku yok hocam fakat boğazına bakamıyorum gagasını hafif açıyorum dilinden dolayı göremiyorum. Kuş eskisine göre biraz halsiz ve sürekli yutkunuyormuş gibi yapıyor.

Boğazını görseydiniz trikomonas veya mantar olup olmadığı netleşirdi. Şuan tedavi önersem ya tutarsa misali olacak. Siz şuan suluğu alın. 4 saat sonra yarım suluğa nohut tanesinden biraz az karbonat ( kabartma tozu ) katın ve ilk içtikten sonra tepkisini gözlemleyip yazın. Kuş susamalı ki verir vermez içsin.

Boğazını görseydiniz trikomonas veya mantar olup olmadığı netleşirdi. Şuan tedavi önersem ya tutarsa misali olacak. Siz şuan suluğu alın. 4 saat sonra yarım suluğa nohut tanesinden biraz az karbonat ( kabartma tozu ) katın ve ilk içtikten sonra tepkisini gözlemleyip yazın. Kuş susamalı ki verir vermez içsin.
Tamamdır suluğunu alıp deniyorum

Mantar olduğunu varsayarsak mikostatin kullanılabilir değil mi ? Evde mikostatin oral süspansiyon varmış

Karbonatlı suyu takar takmaz gelip içti ilk defa bu kadar çok su içtiğini gördüm. Daha fazla içmesin diye çıkardım suluğu tekrardan temiz su doldurup mu takayım o mu kalsın

Geri