Ağız açıp kapama sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan flamtr34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

flamtr34

Meraklı Üye
Merhaba yaşı biraz muhabbet kuşum agzını açıp kapıyor vik diye ses geliyor sonradan düzeldi neden acaba beyaz kuşumda oyle sorun vardı veteriner ayır diyodu ben dışarı çıkarınca kuslar bi arada oluyodu ayır diyosa bulasmasın diyemi ayırtıyo acaba

Biraz açıklayıcı yazıp sorununun ne olduğunu anlamamıza yardım ederseniz bizde size yardım ederiz. Eğer hastalığı varsa, bulaşmaması için ayır demiştir tabiiki. Kuşun hastalığı nedir ve hangi tedaviyi uyguladınız bir yazın bakalım. Hasta kuşun dışkısının resmini de atmanız gerekecek.

Biraz açıklayıcı yazıp sorununun ne olduğunu anlamamıza yardım ederseniz bizde size yardım ederiz. Eğer hastalığı varsa, bulaşmaması için ayır demiştir tabiiki. Kuşun hastalığı nedir ve hangi tedaviyi uyguladınız bir yazın bakalım. Hasta kuşun dışkısının resmini de atmanız gerekecek.
Hocam kusun karnında bosluk var karnı şiş
Abi erkek muhabbet kuşun karnında boşluk varmış karnı şiş oluyo bazen geçiyor en büyük sorunu halsizlik vardı yem yemiyor du ağız ac kapama sorunu vardı ses kısıktı antibiyotik verdi sindirim sistemi için ilaç yazdı 3 damla antibiyotik 4 damla sindirim ilacı damlat dedi
Böyle bi tedavi süreci oldu karnındaki şişliği alırsam dedi düzeni tutmaz demişti şimdide ileride karnında şişliği alabiliriz alırsa şişliği bi sıkıntısı olurmu kusun bünyesi dayanırmı acaba

Geçti mi o sorunları ? Bence ameliyat riskli. Ama mecbursa yapacak birşey yok. Kuş rahat uçabiliyor mu ?

Valla dediğim gibi riskli. Diyetle halledilemez dedi mi ?

Dal darı vermeyin. Keten tohumu ve aspur ve ak darı ağırlıklı besleyin. Birde olabildiğince hareket etmeye teşvik edin. Uçmasa bile bolbol elinizde kanat çırpsın

Rica ederim geçmiş olsun. Hareket ettikçe iştahı da açılır. Probiyotik veriyorsunuz değil mi

Alınmazsa ileride de zarar görecek. Alınırsa da net bir şey söyleyemem. Damarlı bir kist ise kanama ihtimali çok olur

Geri