2 yavru kuş anlaşamam kavga sorunu lütfen yardım

Kullanmayın tahriş ve mantar yapıyor.daha ikiside yavru ve tyüde değil
Tamam hocam sizin tavsiyeniz ayırmak ama odam 1 tane var. Tünek değiştireyim anladım yaparım. Sonra 1 hafta sonra tekrar bir araya koyayım bakayım duruma devam ederse eş değiştireyim doğru mu? Hocam bide bende kalamar kemiği var ama diğer yok salıncağı var bir tane o da sorun yaratıyor mudur bir de kaç aylıklar hocam herkes farklı bir şey diyor siz biliyor gibisiniz:) evet çok tatlılar

Ne kadar zamandır birlikteler ? Aslında ayrı kafeslerde durup düzelen çiftler var yani ayırma yöntemi mantıklı gibi.Diğer kuşta ister istemez size eşine alışmıştır geri vermek onu baya bir üzer gibi geliyor bana.Kavgaları çok mu şiddetli oluyor yaralanmalat mevcut mu ?
1 aydır birlikteler hocam kusur abakmayın bu sorunuzu görmedim

Hocam bir de stres olurlar ölürler dendi korktum bana en doğru yolu diyin yapayım ne olursa
Dediğimiz gibi bir süre ayırın zaten henüz yavrular bence birbirilerine alışacaklardır tabi gözlemleyin tekrar birleştirdiğinizde ve eviniz küçükte olsa dış alanda konabilecekleri alanlar yaratın derim ben.Önce süreci ilerletelim ayırma işleminden snra birleştirdiğinizde tekrar yazarsınız.

Dediğimiz gibi bir süre ayırın zaten henüz yavrular bence birbirilerine alışacaklardır tabi gözlemleyin tekrar birleştirdiğinizde ve eviniz küçükte olsa dış alanda konabilecekleri alanlar yaratın derim ben.Önce süreci ilerletelim ayırma işleminden snra birleştirdiğinizde tekrar yazarsınız.
Tamam kafes alıp ayıracağım. Birleşince süreci sizinle paylaşırım

Tamam kafes alıp ayıracağım. Birleşince süreci sizinle paylaşırım
Evet ben alışacaklarını düşünüyorum güzel haberlerinizi bekliyor olacağız :) bu arada kafese dal darıda asabilirsiniz o da stres atmalarına fayda sağlıyor hemde yararlı.

Evet ben alışacaklarını düşünüyorum güzel haberlerinizi bekliyor olacağız :) bu arada kafese dal darıda asabilirsiniz o da stres atmalarına fayda sağlıyor hemde yararlı.
Hocam ben ayırdım kuşları kafes aldım ama erkek olan yani dişiyi döven kovalayan kuş çılgına döndü kafesi dört dönüyor yemliklerin içine giriyor ve kendini öldürmeye mi çalışıyor sıkışıyor çünkü. Ben çıkartıyorum yatmadan yemliği çıkarttım ama ötüyor onu arıyor benim napmam lazım kendine bir şey yapar mı arkadaşıma versem daha mı iyi dişi ilgilenmiyor çünkü pek istemiyor onu o hep gidiyor yanına dışarı çıkarttığımda onun kafesinin olduğu yere gidiyor

İkiside çok sevimli maşallah evet plastik tünek zararlı tahta tünek en sağlıkllısı bir de kafeste kalamar kemiği ve mineral blokta var değil mi ?
Hocam ben ayırdım kuşları kafes aldım ama erkek olan yani dişiyi döven kovalayan kuş çılgına döndü kafesi dört dönüyor yemliklerin içine giriyor ve kendini öldürmeye mi çalışıyor sıkışıyor çünkü. Ben çıkartıyorum yatmadan yemliği çıkarttım ama ötüyor onu arıyor benim napmam lazım kendine bir şey yapar mı arkadaşıma versem daha mı iyi dişi ilgilenmiyor çünkü pek istemiyor onu o hep gidiyor yanına dışarı çıkarttığımda onun kafesinin olduğu yere gidiyor yardım edin

Hocam ben ayırdım kuşları kafes aldım ama erkek olan yani dişiyi döven kovalayan kuş çılgına döndü kafesi dört dönüyor yemliklerin içine giriyor ve kendini öldürmeye mi çalışıyor sıkışıyor çünkü. Ben çıkartıyorum yatmadan yemliği çıkarttım ama ötüyor onu arıyor benim napmam lazım kendine bir şey yapar mı arkadaşıma versem daha mı iyi dişi ilgilenmiyor çünkü pek istemiyor onu o hep gidiyor yanına dışarı çıkarttığımda onun kafesinin olduğu yere gidiyor yardım edin
Bilemedim ki ayırdığınız zaman birbirlerini görmediklerindede mi böyle oluyor..

Şimdi alıştığı için görmeyince stres olması normal ama kendisine zarar verecek kadar davranışlarda bulunması kötü olmuş..Arkadaşınıza verirseniz şayet bakabilecek mi çünkü şimdi daha çok ilgiye ihtiyacı olacak yalnız kaldığı için..Baya stres yapmış.

Şimdi alıştığı için görmeyince stres olması normal ama kendisine zarar verecek kadar davranışlarda bulunması kötü olmuş..Arkadaşınıza verirseniz şayet bakabilecek mi çünkü şimdi daha çok ilgiye ihtiyacı olacak yalnız kaldığı için..Baya stres yapmış.
Hocam yemliğin içine girdi ya ama ışık kapadım şuan sakin ama gündüz hep streste idi bir 2 gün duruma bakayım mı yoksa kendine zarar verir mi kafeste? Kafeste tırmanıyor. Ben bakmak isterim çok da seviyorum onu. Alıştım. Dişi ilgisiz ona belli. Nasıl yol izlemem lazım

Yemliğin içine girip dağıtıyor içine sokuyor kendini bunlar normal değil dimi

Bilemedim ki ayırdığınız zaman birbirlerini görmediklerindede mi böyle oluyor..
Birbirlerini görmemesi mi daha iyi hocam evim studyo daire. Erkek olan hep dışarıda dişinin kafese uçuyor kendi kafesine girmek istemiyor ilk gün gerçi ama zarar verir kendine diye korkuyorum ya da üzülür ölür diye

Görmemesi daha iyi olur aslında bu şekilde baya bi stres olmuş gibi @yao ako da bir yorumlarsa daha sağlıklı olur.Ama gözlemlemeye devam edelim kuşun kendisine zarar vereceğini düşünmüyorum ama stres olmuş bellki..

Birbirlerini görmemesi mi daha iyi hocam evim studyo daire. Erkek olan hep dışarıda dişinin kafese uçuyor kendi kafesine girmek istemiyor ilk gün gerçi ama zarar verir kendine diye korkuyorum ya da üzülür ölür diye
birbirlerini görüyorlar mı?kafesleri yanyana koyun

Geri