2 yavru kuş anlaşamam kavga sorunu lütfen yardım

Gokhanata41

Yeni Üye
Arkadaşlar ben 12 şubatta dişi muhabbet kuşu aldım. Şuan 4 5 aylık. 1 ay sonra yanına erkek aldım beyaz bizimkinden 1 ay küçük o da yavru. Ama şuan kedi köpek gibiler dişi olanı diğeri kovalıyor ve dişi korkuyor elime gelmeyi bırakın elimi parçalarcasına ısırıyor hiç böyle yapmazdı aşırı stresli devamlı cıyak cıyak ses çıkartıyor ne anlama geliyor napmam lazım. Sanırım 2 seçeneğim var geri vercem erkek yavruyu değiştircem iadee almaz çünkü ya da birisine vericem. Böyle kavga etmesine rağmen arar mı bunu özler mi yeni eş mi alayım tek mi kalsın. Eşe alışan yani arkadaş alışan kuş tek zorlanır mı başka eş mi alayım

Ne kadar zamandır birlikteler ? Aslında ayrı kafeslerde durup düzelen çiftler var yani ayırma yöntemi mantıklı gibi.Diğer kuşta ister istemez size eşine alışmıştır geri vermek onu baya bir üzer gibi geliyor bana.Kavgaları çok mu şiddetli oluyor yaralanmalat mevcut mu ?

Ne kadar zamandır birlikteler ? Aslında ayrı kafeslerde durup düzelen çiftler var yani ayırma yöntemi mantıklı gibi.Diğer kuşta ister istemez size eşine alışmıştır geri vermek onu baya bir üzer gibi geliyor bana.Kavgaları çok mu şiddetli oluyor yaralanmalat mevcut mu ?
Hocam yaralanma yok. Ama dişi olan çok huzursuz sürekli ona bakıyor gardını almış bir şekilde. Sadece gece sıfır ışıkta ses duymuyorum. Gündüz ciyaklama var ve hep kaçıyor ondan. Ve elimi şiddetli gagalıyor dişi olan kaçan yani. Valal ben de hassasım sizin gibi geri vermek de üzülüyorum ona da alıştım ama kafesim de yok hem kafes ayırsam sonra birleştirsem?

Hocam yaralanma yok. Ama dişi olan çok huzursuz sürekli ona bakıyor gardını almış bir şekilde. Sadece gece sıfır ışıkta ses duymuyorum. Gündüz ciyaklama var ve hep kaçıyor ondan. Ve elimi şiddetli gagalıyor dişi olan kaçan yani. Valal ben de hassasım sizin gibi geri vermek de üzülüyorum ona da alıştım ama kafesim de yok hem kafes ayırsam sonra birleştirsem?
Evet ayırma yöntemini bir deneyim isterseniz @yao ako sen ne dersin ?

Dişi olan sizi kıskanıyor olabilir mi ? Ya da tüyde falan olabilir o zamanda stresli oluyorlar.

Evet ayırma yöntemini bir deneyim isterseniz @yao ako sen ne dersin ?
Ayırınca ama benim evim 1 artı 0 tek oda yani uçarken de görüp kavga olur mu kafeslere tırmanırlar bide kavga etmelerine rağmen ayırınca birisi dışarıda iken diğeri çıkmak istiyor beyaz dalıyor yeşil hep kaçıyor

Evet tüyde olabilir,kuşun alnını atar mısınız

Ayırınca ama benim evim 1 artı 0 tek oda yani uçarken de görüp kavga olur mu kafeslere tırmanırlar bide kavga etmelerine rağmen ayırınca birisi dışarıda iken diğeri çıkmak istiyor beyaz dalıyor yeşil hep kaçıyor
Ayrı saatlerde uçurun

Siz a
Ayırın.birbirlerini görsünler .en az 1 hafta bekleyin ayırınca.devam ederse değiştirirsiniz.kuşu alıp yenisini koyarsanız çok bir şey olmaz
Hocam siz ayırıp sonra birleştir yine devam ederse yeni eş mi alın diyorsunuz başka kafesim yok ona göre kafes alacağım da. Dişi kıskanıyor desek hocam o diğerine dalmıyor ki erkek olan dalıyor

Siz a

Hocam siz ayırıp sonra birleştir yine devam ederse yeni eş mi alın diyorsunuz başka kafesim yok ona göre kafes alacağım da. Dişi kıskanıyor desek hocam o diğerine dalmıyor ki erkek olan dalıyor
Zaten eş alacaksanız her türlü ikinci bir kafes olmalı

Siz a

Bencede bir süre ayırıp sonra birleştirin bazı eşler bu şekilde tekrar uyumu yakalayabiliyor bir de evin içinde konabilecekleri ekstra yerler olursa iyi olur bir kaç yere tünek sabitleyebilirseniz ya da oyun alanı gibi bir alan oluşturabilirseniz hem dikkatleri dağılır hem birbirleriyle uğraşmazlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20210401_210916.jpg
    IMG_20210401_210916.jpg
    452.2 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210401_210902.jpg
    IMG_20210401_210902.jpg
    727.8 KB · Görüntüleme: 18
Plastik tünek kullanmayın.ayırın sonra bakarsınız

İkiside çok sevimli maşallah evet plastik tünek zararlı tahta tünek en sağlıkllısı bir de kafeste kalamar kemiği ve mineral blokta var değil mi ?

Geri