1 Aydır Geçmeyen Pankreas

Sizin yerinizde olsam keten tohumu, kendir tohumu gibi yağlı tohumlar vermeye başlardım. Bu tohumlardaki yağlar bilinenin aksine karaciğeri besler.

Sizin yerinizde olsam keten tohumu, kendir tohumu gibi yağlı tohumlar vermeye başlardım. Bu tohumlardaki yağlar bilinenin aksine karaciğeri besler.
Bilmiyorum, şu anda diyette herhangi bir değişiklik yapma gibi bir düşüncem yok. Bugün ilaca başlıyorum, ek suluk falan aldım. İnşallah düzelecek.

Merhaba ilacı koydum şu anda yeni kafesinde yeni ortama alışmaya çalışıyor :)

Biraz endişeliyim tabi, ilaç yan etki falan yapmaz değil mi? Hapın kabuğunu soyup ortaya çıkan bej renkli tableti toz haline getirdim. Mercimek tanesi kadar tam suluğa attım. Kaç gün kullanacağım?

Merhaba ilacı koydum şu anda yeni kafesinde yeni ortama alışmaya çalışıyor :)

Biraz endişeliyim tabi, ilaç yan etki falan yapmaz değil mi? Hapın kabuğunu soyup ortaya çıkan bej renkli tableti toz haline getirdim. Mercimek tanesi kadar tam suluğa attım. Kaç gün kullanacağım?
Beş gün yeterli ☺ Yan etki olarak hafif ishal, halsizlik olabilir ama zamanla toparlar☺

Merhaba,

Kuşum Fıstık'ta 1 aydan uzun süredir devam eden beyaz dışkı sorunu var. İlk başlarda renksiz sulu ishal şeklinde dışkılıyordu, sonra beyaz dışkıya çevirdi. Neşesi yerinde, halsizliği yok. Veterinere götürdüm, 1 aylık bir tedavi verdi. Cleasing Tea ve çeşitli takviyeler kullandım. Ancak tesir göstermedi.

Şu anda hem küçük kahverengi, hem de beyaz dışkılıyor. Acaba diyorum Pankreoflat'a mı başlasam? Bu tarz durumlarda kullanılması tavsiye edilen en iyi ilaç diye duydum. Pankreoflat'ı önerir misiniz, kullanan var mı? Başka bir ilaç tavsiyeniz var mı?
Merhabalar şuan benim kuşum da aynı durumda. İlacı kullanmaya başladıktan sonra kuşunuz iyileşti mi? Veteriner antibiyotik sonrası düzelme olmadığı için bana da Cleasing Tea önerdi ama şuan tesir görmediğinizi görünce almama kararı aldım. Eğer iyileşme olduysa bende Pankreoflat almayı istiyordum.

Merhabalar şuan benim kuşum da aynı durumda. İlacı kullanmaya başladıktan sonra kuşunuz iyileşti mi? Veteriner antibiyotik sonrası düzelme olmadığı için bana da Cleasing Tea önerdi ama şuan tesir görmediğinizi görünce almama kararı aldım. Eğer iyileşme olduysa bende Pankreoflat almayı istiyordum.
Geçmiş olsun. Ben de Pankreoflat'a yeni başladım, bir haftayı doldurunca tesiri olup olmadığını yazarım İnşallah. Cleasing Tea yem premiksi gibi bir şey, ilerleyen durumlarda veya ciddi enfeksiyonlarda pek etkisi olmuyor maalesef.

Geçmiş olsun. Ben de Pankreoflat'a yeni başladım, bir haftayı doldurunca tesiri olup olmadığını yazarım İnşallah. Cleasing Tea yem premiksi gibi bir şey, ilerleyen durumlarda veya ciddi enfeksiyonlarda pek etkisi olmuyor maalesef.
Anladım çok teşekkür ederim. Umarım kuşlarımız bir an önce iyileşir.

Pankreoflat'ı kullandığınız güne göre yapılan güncel dışkıları buraya paylaşın isterseniz.

Merhaba dışkılar bu şekilde. İlaçlı su dozlarının arasında temiz su olacak mı, yoksa her 24 saatte bir sadece ilaçlı su mu verilecek?

Normal dışkılama da yapmış iyi bu ☺
İlaç verince arada normal dışkıya dönüyor ama tamamen düzelmiyor da, ilacı kesince tamamen beyaza dönüyor. Belki bu ilaç tesir eder.

Geri