1 Aydır Geçmeyen Pankreas

htchaticeonem9

Emektar Üye
Merhaba,

Kuşum Fıstık'ta 1 aydan uzun süredir devam eden beyaz dışkı sorunu var. İlk başlarda renksiz sulu ishal şeklinde dışkılıyordu, sonra beyaz dışkıya çevirdi. Neşesi yerinde, halsizliği yok. Veterinere götürdüm, 1 aylık bir tedavi verdi. Cleasing Tea ve çeşitli takviyeler kullandım. Ancak tesir göstermedi.

Şu anda hem küçük kahverengi, hem de beyaz dışkılıyor. Acaba diyorum Pankreoflat'a mı başlasam? Bu tarz durumlarda kullanılması tavsiye edilen en iyi ilaç diye duydum. Pankreoflat'ı önerir misiniz, kullanan var mı? Başka bir ilaç tavsiyeniz var mı?

Kullanmanızda sakınca yok. Sağlıklı kuşa bile destek amaçlı kullanılabilir. Bir takım sindirime faydalı enzimler var. Probiyotik'e benzer bir etkisi olur. Ama öncelikle 2-3 günyarım suluğa 50 ml suya mercimek tanesi kadar karbonat katın. Ve devedikeni tohumu alıp karbonat sonrası devedikeni çayı içirin birkaç gün. bunlar fayda sağlamazsa bu ilaca başlarsınız. Yada direk başlamak isterseniz o da olur.

Kullanmanızda sakınca yok. Sağlıklı kuşa bile destek amaçlı kullanılabilir. Bir takım sindirime faydalı enzimler var. Probiyotik'e benzer bir etkisi olur. Ama öncelikle 2-3 günyarım suluğa 50 ml suya mercimek tanesi kadar karbonat katın. Ve devedikeni tohumu alıp karbonat sonrası devedikeni çayı içirin birkaç gün. bunlar fayda sağlamazsa bu ilaca başlarsınız. Yada direk başlamak isterseniz o da olur.
Tamam teşekkürler

Bence başlayın pankreasla alakalı gibi duruyor 🙂 Beş gün kullanın, her gün dışkı resmini atın beraber bakalım 🙂

Karbonat yerine direkt maden suyu+su karışımını verin,mineral takviyesi olarak.

125 ml içme suyuna 25 ml sade maden suyu ekleyin. Ama maden suyunu eklemeden evvel ağzını açın ve çalkalayıp gazını alın. Daha sonra suya ekleyin karıştırın. Bu ölçüde verin.
Bu hafta 2 kez verin araya 3-4 gün boşluk koyarak. Diğer hafta aynı şekilde 2 kez daha verin. Daha sonraki haftalarda ise 10-15 günde 1 kez verin. Mineral takviyesidir.
Önce bunu uygulayın,dışkılarında değişiklik olacak mı bakalım. Çünkü sizin kuşta pankreas enfeksiyonu yok,veterinerizin dediğine göre pankreas sıkışması var.
Maden suyu tavsiyesi pankreas konusunda da öneriliyor. Önce bunu uygulayın.

Karbonat yerine direkt maden suyu+su karışımını verin,mineral takviyesi olarak.

125 ml içme suyuna 25 ml sade maden suyu ekleyin. Ama maden suyunu eklemeden evvel ağzını açın ve çalkalayıp gazını alın. Daha sonra suya ekleyin karıştırın. Bu ölçüde verin.
Bu hafta 2 kez verin araya 3-4 gün boşluk koyarak. Diğer hafta aynı şekilde 2 kez daha verin. Daha sonraki haftalarda ise 10-15 günde 1 kez verin. Mineral takviyesidir.
Önce bunu uygulayın,dışkılarında değişiklik olacak mı bakalım. Çünkü sizin kuşta pankreas enfeksiyonu yok,veterinerizin dediğine göre pankreas sıkışması var.
Maden suyu tavsiyesi pankreas konusunda da öneriliyor. Önce bunu uygulayın.
Elektrolit takviyesine ne dersiniz, tavsiye eder misiniz?

Elektrolit takviyesine ne dersiniz, tavsiye eder misiniz?
Elektrolitler vücuttaki su dengesini korur. Sinir ve kas hücreleri için de önemlidir.

Sodyum, potasyum, klorür, kalsiyum, magnezyum ve fosfat elektrolittir.
Maden sularında da birçoğu bulunuyor zaten.

Son düzenleme:
Merhaba, bugün Pankreoflat ilaç edindim. Doğru ilacı almışım değil mi? Bu arada reçetesiz satılıyormuş.

Teşekkür ederim, içim rahatladı.

Durumu nasıl şu an
Son zamanlarda biraz halsizleşti gibi, ondan dolayı biraz endişeliyim. Genellikle onu kabarık ve uyurken görüyorum. Arada neşelenip hareketleniyor ama sonra yine eski haline dönüyor. Arada kahverengi olan dışkıları şimdi tekrar beyaza döndü.

Son zamanlarda biraz halsizleşti gibi, ondan dolayı biraz endişeliyim. Genellikle onu kabarık ve uyurken görüyorum. Arada neşelenip hareketleniyor ama sonra yine eski haline dönüyor. Arada kahverengi olan dışkıları şimdi tekrar beyaza döndü.
O zaman ilaca başlamak lazım sindirim sağlıklı çalışmadığı için besinlerden de tam faydalanamıyordur halsiz olması normal, toparlayacak inşallah 🙏

O zaman ilaca başlamak lazım sindirim sağlıklı çalışmadığı için besinlerden de tam faydalanamıyordur halsiz olması normal, toparlayacak inşallah 🙏
Kesinlikle öyle, bir de mecbur sade yemle besliyoruz hayvanı. İyice vitaminsiz kaldı.

Geri