İlk yavru çıktı :)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Toprak00
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Siz yine takip edin disarda fazla kaliyorsa yumurtalar sogur. Hem kendini hem yavrulari doyurmakta zorlanabilir

Siz yine takip edin disarda fazla kaliyorsa yumurtalar sogur. Hem kendini hem yavrulari doyurmakta zorlanabilir

Siz yine takip edin disarda fazla kaliyorsa yumurtalar sogur. Hem kendini hem yavrulari doyurmakta zorlanabilir her gun yumurta mamasi verin yemesi de kusmasi da kolay olur

İlk geldiğimde hala şoktaydı ona bakarken elime falan geldi kendi sonra ayırdım erkeği biraz sevdim yuvaya girdi yatmaya başladı takip edicem bakalım inşallah bakabilir :(

Siz yine takip edin disarda fazla kaliyorsa yumurtalar sogur. Hem kendini hem yavrulari doyurmakta zorlanabilir her gun yumurta mamasi verin yemesi de kusmasi da kolay olur
Yumurta mamasını her gün veriyordum zaten artık sürekli tutarım kafeste yenilerim hep mamayı

Iyi olur zorlanmasin. Yarin yine salin erkegi yanina evdeyseniz takip edin yine kavga cikicak mi diye

Rica ederim bi anlik sinir sebebi insan ölüyo. Bunlarda ki de oyle olmus olabilir :D

Rica ederim bi anlik sinir sebebi insan ölüyo. Bunlarda ki de oyle olmus olabilir :D
Dişinin durumu böyle yatıyor yumurtalara yavruların üstüne. Anladığım kadarıyla yuvalıkta olmuş kavga çünkü talaşlar karşı taraftaydı dağılmışlar bakalım onlara bir şey olmasında mama veririm o problem değil :)
17EF155C-F39F-420D-8563-53466F0B7DFA.jpeg

Cok sukur bu kadarla atlatmia yavrularda bisey var mi baktin mi

Cok sukur bu kadarla atlatmia yavrularda bisey var mi baktin mi
Yavrularda hiç bir şey yok ama erkek dişiyi yuvalığa sokmuyordu sanırım geldiğimde öyle algıladım hala vuruyordular birbirlerine o an dişi dışarıdaydı yumurtalar soğumamıştır inşallah altındaki ne kadar dışarıda kaldı bilmiyorum dişi

Neyse cikanlar yasiyosa sorun yok. Bi sure ayri kalsinlar. Sizde erkege elma falan verin

Sorunu buldum dişi erkeği yuvaya sokmuyor. Erkek girmek istiyor yavruları beslemek için ama girdiğinde dişi de girip kavga ediyor. Erkekte ısrarla girmek istiyor. Ayırdım yine ama birleştirdiğimde erkek dişiyi besliyor dışarıda hiç bir sorun yok arada birleştiriyim mi beslesin dişiyi diye?

Evet iyi olur arada sal yanina ilgilensin beslesin baktin kavga var yada evde olmadiginda ayir ki sorun yasamasinlar

Son bir güncelleme yapayım :) yavruların hepsi yeme düştü. Erkeği dişinin yanına hiç koymuyordum kavga çıkıyordu. Yavrular gidince yine koydum yanına erkeği ve yine çiftleşiyorlar dişi yuva hazırlığında. Kavga yok. Dişi yavruları kıskanıyor demek ki. Her yavruda ayırmak gerekicek yandık :( her şey için teşekkürler hepinize. Çok yardımlarınız dokundu :)

Geri