Çok mu sabırsızım yoksa yanlış yaptığım bir şeyler mi var ustalarım?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sakuram
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yarı oranında hazırlarsınız. Zaten günde o suluğun 1/4'ünü bile içmezler.

Yarı oranında hazırlarsınız. Zaten günde o suluğun 1/4'ünü bile içmezler.
Tamam yarı oranında hazırlayıp haftada 2 defa toz vitamin vereceğim. Suyu yarısına kadar dolduracağım ama vitaminden ne kadar eklemem gerekiyor bu suluğa?

Mercimek tanesi'nin yarısı kadar katsanız yeterli olur.

Mercimek tanesi'nin yarısı kadar katsanız yeterli olur.
Tamam harikasınız ustam, anladım. Toz halinde mercimek tanesinin yarısı kadar yarısı su dolu suluğa vitamin ekleyeceğim. Suyun kalan yarısına da maden suyunu eklesem olur mu peki yoksa çok mu karışık olur zarar verir?

çok hevesli ve arzulu olduğunuz için sabırsız oluyorsunuz ve süreç zor geçiyor sanırım :). dişi erkekten daha genç 1 yaşında olmayabilir belki. o yüzden çiftleşselerde bir kaç ay yumurta alamayabilirsiniz.

çok hevesli ve arzulu olduğunuz için sabırsız oluyorsunuz ve süreç zor geçiyor sanırım :). dişi erkekten daha genç 1 yaşında olmayabilir belki. o yüzden çiftleşselerde bir kaç ay yumurta alamayabilirsiniz.
Hadi ya, nasıl anladınız? Erkek kuşum 8 aylık oldu daha yeni. Dişi kaç aylık ki?

göz çevresi ve kafadaki çizgilerden anlaşılabiliyor hocam.
Kafa çizgilerinden bende aynı şeyi düşünmüştüm ama kızışmasını gördüm ceresinden ve erkek kadar belirgin bir göz çevresi olmasa da dişide de grilik mevcut. Ona rağmen mi?

Kafa çizgilerinden bende aynı şeyi düşünmüştüm ama kızışmasını gördüm ceresinden ve erkek kadar belirgin bir göz çevresi olmasa da dişide de grilik mevcut. Ona rağmen mi?
evet hocam. erkek gelişimini daha iyi tamamlamış tüyleri ve iskeleti daha iyi oturmuş. dişide gayet sağlıklı ve iyi ama erkekten daha genç.

evet hocam. erkek gelişimini daha iyi tamamlamış tüyleri ve iskeleti daha iyi oturmuş. dişide gayet sağlıklı ve iyi ama erkekten daha genç.
E nasıl olacak o zaman bu iş? İyi eş tuttular salma yaptığım zaman ve yavaş yavaş ilerleme katediyoruz ama dişi; erkek ayağını attığı zaman izin vermiyor henüz tabi.. ortamdan herhalde demiştim ben..

Zamanla olacaktır biraz zaman tanıyın. Sabır

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zamanla olacaktır biraz zaman tanıyın. Sabır

Siz zaten 1 aya yavru alacağımı düşündüğünüzü belirttiniz ustam, sabrediyorum fakat şu an bir şeyi merak ettim dişinin küçük olduğunu öğrenince. Hâlâ aynı kanıda mısınız, 1 ay mı diyorsunuz ? Tabiki kesin cevap aramıyorum sadece merak ettim, sonuçta hepinizin benden daha tecrübeli olduğunuz doğru

Dişi erkekden daha genç ama yavru verecek yaşta ve olgunlukta.

Tek yapman gereken beklemek zamanla göreceksin ve tecrübe edineceksin burdan ne kadar söylesekte senin bunu bekleyip yaşaman lazim . iyi üretimler[emoji6]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişi erkekden daha genç ama yavru verecek yaşta ve olgunlukta.

Bende böyle düşünmüştüm, ceresinden ve hareketlerinden dolayı mı böyle düşündünüz ustam? Yani ben doğru mu öğreniyorum bilmek istiyorum da :) İlk yumurtaların boş çıkıp çıkmayacağı hakkında bir şey söyleyebilir miyiz sizce? Ben de küçük ise boş olabileceğini düşündüm bir an..

QUOTE="YavuzCiydem, post: 541471, member: 22475"]Tek yapman gereken beklemek zamanla göreceksin ve tecrübe edineceksin burdan ne kadar söylesekte senin bunu bekleyip yaşaman lazim . iyi üretimler[emoji6]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]
Teşekkür ediyorum, İnşe'Allah bende bunu başarabilir ve öğrenebilirim. Fazlası ile heyecan yapıyorum çünkü, bu yüzden benden tecrübelilerden muhakkak bilgi alma peşindeyim. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum

Heycanlanmana gerek yok sabir isi bu ve şans bilemezssin desigim tibi yasayip tecrube etmen lazim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok heyecanlı ve heveslisin kardeşim.seni anlayabiliyorum ama hemen yavru almak istersen kendi kendini strese sokarsın.istediğin kadar vitamin ver,bakımını yap,mamalarını ver onlar istemediği sürece zor.belki 1ay belki 1 yıl.onun için senin yapman gereken yemini suyunu verip haftada iki günde mama verip hayatına devam etmen.birgün gelecek yumurtladığını göreceksin dişinin.ama ben şunları şunları yapayımda hemen çiftleşip yumurtlasın dersen işte o olmuyor.sabır dedikleride bu zaten.

çok heyecanlı ve heveslisin kardeşim.seni anlayabiliyorum ama hemen yavru almak istersen kendi kendini strese sokarsın.istediğin kadar vitamin ver,bakımını yap,mamalarını ver onlar istemediği sürece zor.belki 1ay belki 1 yıl.onun için senin yapman gereken yemini suyunu verip haftada iki günde mama verip hayatına devam etmen.birgün gelecek yumurtladığını göreceksin dişinin.ama ben şunları şunları yapayımda hemen çiftleşip yumurtlasın dersen işte o olmuyor.sabır dedikleride bu zaten.
Versa diye hazır bir mama aldım bugün, doğalı daha iyi tabiki ama hazırlayamadım. Deneyeyim dedim, mama kabına koydum. Her gün dursun mu mama kabı peki? Satıcı sıkıntı yok dedi durabilir dedi. Boşaldıkça koyarsın dedi. Bu arada tamam, bekleyeceğim Allah'ın izniyle. Sabretmeyi öğrenmem gerekiyor..

Geri