Çok hızlı kilo verme,halsizlik ve iştahsızlık

Kuşunuz kusmuyor değil mi ? Bu kadar hızlı kilo vermesinin mantıklı bir açıklaması yok pek .

Kuşunuz kusmuyor değil mi ? Bu kadar hızlı kilo vermesinin mantıklı bir açıklaması yok pek .
kusmuyor. kendisini kabartmıyor. ama tüy döneminde kilo vermesi normal dediler. şimdi dal darısı gelicek. dal darıyla biraz daha kilo alır umarim. dışkıyı nasıl düzeltebilirim?

kusmuyor. kendisini kabartmıyor. ama tüy döneminde kilo vermesi normal dediler. şimdi dal darısı gelicek. dal darıyla biraz daha kilo alır umarim. dışkıyı nasıl düzeltebilirim?
Normaldir evet ama 2 gr verir ama bu kadar düşüşü bilemedim.

evet çok hızlı kilo düşüşü oldu. kurumaya girmiş olabilir mi? ama keyfi yerinde. neden böyle oldu ya😕

39-40 gram arası geldi şu an kuş. kızıl dal darıdan yedi biraz. azıcık da yem yedi. dışkıları atacağım az sonra

Screenshot_20210210-181556_Gallery.jpg
Screenshot_20210210-181609_Gallery.jpg

Merhaba, bu konuda sizi çok rahatsız ettim biliyorum ama bir canın yaşayıp yaşamaması benim elimde olunca neler yapmalıyım diye sizleri rahatsız etmek zorunda kalıyorum. özür dilerim.

kusun durumu şu an iyi.🙂 iştahla yedi kızıl dal darıyı. Sorularim;
1)suyuna vitamin katmalı mıyım?
2)şu an kuru maya vermeli miyim?
3) günlük ne kadar kızıl dal darı vermeliyim?
4) kuşumun dışkısında minik parçacıklar var. ne yapmalıyım?

@Ahmet TEKKE
@Recai
@yao ako
@alph
Fikirleri olanlar yardımcı olabilir mi?🙂

Ekli dosyayı görüntüle 52131Ekli dosyayı görüntüle 52132
Merhaba, bu konuda sizi çok rahatsız ettim biliyorum ama bir canın yaşayıp yaşamaması benim elimde olunca neler yapmalıyım diye sizleri rahatsız etmek zorunda kalıyorum. özür dilerim.

kusun durumu şu an iyi.🙂 iştahla yedi kızıl dal darıyı. Sorularim;
1)suyuna vitamin katmalı mıyım?
2)şu an kuru maya vermeli miyim?
3) günlük ne kadar kızıl dal darı vermeliyim?
4) kuşumun dışkısında minik parçacıklar var. ne yapmalıyım?

@Ahmet TEKKE
@Recai
@yao ako
@alph
Fikirleri olanlar yardımcı olabilir mi?🙂
1- Vitamin takviyesi yapabilirsiniz.
2- Kurumaya vermeye gerek yok
3-kızıldarı haftada 2 kez yeterlidir
4- Parçacık dediğiniz siyah minik nokta şeklinde ise aspur sebebi ile görülebilir normaldir.

Kuşum ak darı yiyince bazen dışkıda yem oluyor(eskisi kadar sık degil) ve dışkı sarı oluyor. gece yaptığı dışkılar daha iyiydi şu an ki dışkıların bazıları yeşil ve sulu bazıları sarı ve sulu. bazende su ile ak darı çıkariyor dışkı olarak. şimdi elma verdim yeni dışkıları ekleyeceğim. dışkısı bir türlü düzelmedi nedeni nedir?
ocaktan beri kuşta bir sorun var. bi kilo alıyor bi zayıflıyor. dışkısının çevresi sulu. nasıl düzelecek bu kuş😕

Kuşum ak darı yiyince bazen dışkıda yem oluyor(eskisi kadar sık degil) ve dışkı sarı oluyor. gece yaptığı dışkılar daha iyiydi şu an ki dışkıların bazıları yeşil ve sulu bazıları sarı ve sulu. bazende su ile ak darı çıkariyor dışkı olarak. şimdi elma verdim yeni dışkıları ekleyeceğim. dışkısı bir türlü düzelmedi nedeni nedir?
ocaktan beri kuşta bir sorun var. bi kilo alıyor bi zayıflıyor. dışkısının çevresi sulu. nasıl düzelecek bu kuş😕
eklemeyi unuttum. kusuma her gün yarım kızıl dal darı veriyorum. dışkı rengi bu yüzden degisik olabilir mi?

Kuşunuza sadece ak darı mı veriyorsunuz?

Screenshot_20210212-170034_Gallery.jpg

2 tane dışkısı bunlar. birinde yem var ve aşırı sulu. diğeri daha iyi. bi şey yapmam gerekli mi?

Screenshot_20210214-165738_Gallery.jpg

kusumun dışkısı böyle. kuşum halsiz kabarık uyuyor. dışkının ortasındaki dal darı. dışkıda yem ve dal darı yok. kusumun istahi da yok. napabilirim? elma yemeye bayılıyor versem biraz iştahı açılır mı? marul filan da seviyor ama ishal oldugu için 2 aydır vermiyorum. Ne yapmalıyım?
@Ahmet TEKKE
@alph
@yao ako

kuşum iyileşemeyecek sanırım. çok halsiz. arada hareketleniyor. elimden gelen hiçbir şey yok. zayıfladı göğüs kemiği elime geliyor. üzülüp ağlamaktan başka çarem yok gibi görünüyor. 2 aydır hastalığının ne oldugunu anlayamadım. veteriner yok maalesef. sizlere önerim çevrenizde veteriner yoksa hayvan beslemeyin😔

bu arada eklemeyi unuttum. dışkıda sürekli ak darı var. dal darı yiyor ama kilo almıyor. ben kurumadan şüpheleniyorum. fikirlerinizi bekliyorum😕

Sizin kuşunuza işin ehli veteriner müdahile etmeli artık çünkü tanı olmadan tedavi olmaz.

veteriner var ama kuslardan anlamiyor maalesef. işinin ehli olan kuşçuya götürdüm kuruma dedi. baska bir kuscu da sadece vitamin verdi hicbir sey demedi. ikinci goturdugum kuscu kilo alamazsa ölür dedi. vitamin verdi bi de dal darı verdi. inşallah acısız bir şekilde vefat eder🥺

Geri