Çilem hiç bitmiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sakuram
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sakuram

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar ben petshoptan aldığım yuvalığı kırdım, ikinci aldığım geniş ve plastik folluklu yuvalık. Artık isyan ettim. Bana geniş içi rahat olan büyük kafese takılan ve mümkünse üstten açılan muhabbet kuşları için bir yuvalık önerir misiniz? Ya da üstten açılmayan mı iyi, bana yardım eder misiniz uzun süre kullanacağım ve temizliği kolay mubişlerim için yuvalık istiyorum artık. Hobipet de var mıdır link paylaşır mısınız ya da kendi yuvalıklarınızı gösterir misiniz? Hava deliği açayım dedim mahvoldu yuvalık hemen döküldü çivilere çıktı bende tekrar çivi taktım ama tutmadı hep çıktı bu kaçıncı çivi artık :mad::mad:

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Yuvalığınız çok güzelmiş ve follukluda. neden üstten açılan istiyorsunuz ki ? ayrıca benimde folluklu yuvalık ve hava alma deliği açmadım çokta gerekli değil.

Yuvalığınız çok güzelmiş ve follukluda. neden üstten açılan istiyorsunuz ki ? ayrıca benimde folluklu yuvalık ve hava alma deliği açmadım çokta gerekli değil.
Ya bunun çivileri çıktı bende kendim çok tamir ettim ama olmuyor artık tahtası dökülmeye başladı çivilerde tutmuyor, askısı için bu kancalıları ben taktım mesela, birde yuvalık folluklu olsa da girişi tam ortasından bu yüzden yumurtaların ezilme şansı yüksek çünkü folluğa yakın giriş. Yoksa bende çok severek almıştım ve bu ikinci aldığım yuva. İçinde ufakta olsa aydınlık olmasını istiyorum kuşlar korkuyor çünkü tam rahat edemiyorlar ya da ben öyle düşündüm, hava deliğini bu yüzden önemsiyorumEkli dosyayı görüntüle 10298 Ekli dosyayı görüntüle 10299 Ekli dosyayı görüntüle 10300

Kardeşim, benimkinin folluğuda yuva girişine yakın ve yumurtalar ezilmedi ve şuan hamdolsun iki yavru çıktı, biri 3 günlük diğeri 2 günlük, yoldada 2 yumurta daha var. ezilme söz konusu dahi değil. ayrıcada korkmuyorlar :)

Temizlik açısından da hangisi kolay emin olamıyorum, üretici bir tanıdığımda yuvalık üsten açılıyor ve çok hoşuma gitmişti. Fakat sanırım bu linklerden birini alacağım ama hangisi benim kafesimdeki bu yuvalık takılan yere daha iyi olur bilemiyorum

Kardeşim, benimkinin folluğuda yuva girişine yakın ve yumurtalar ezilmedi ve şuan hamdolsun iki yavru çıktı, biri 3 günlük diğeri 2 günlük, yoldada 2 yumurta daha var. ezilme söz konusu dahi değil. ayrıcada korkmuyorlar :)
Evet ne güzel :) İşte ben çok sıkıntı ettim bu yuvalığı kendime artık, içindeki talaşlar başta koyayım mı koymayayım mı onu da bilemiyorum. Ama bu yuvalıktan nefret ettim artık her yeri dökülüyor

Bak kardeşim sana ne yapacağını söyleyeyim. Folluğu al içinden ve yuvalığı at. aynı yuvalıktan al bir tane daha ve as kafesine. İçine hiçbirşey koyma, ne talaş nede kum. Hatta kuş yumurtladığı zaman bile koyma. baktınki yavrular çıkmaya başladı, o zaman sadece orta yerine talaş koy. yavrular 10-15 günlük oluncada folluğun her tarafına dağıtırsın talaştan.

Bak kardeşim sana ne yapacağını söyleyeyim. Folluğu al içinden ve yuvalığı at. aynı yuvalıktan al bir tane daha ve as kafesine. İçine hiçbirşey koyma, ne talaş nede kum. Hatta kuş yumurtladığı zaman bile koyma. baktınki yavrular çıkmaya başladı, o zaman sadece orta yerine talaş koy. yavrular 10-15 günlük oluncada folluğun her tarafına dağıtırsın talaştan.
Bu yuvalığı 20 liraya aldım ve bu linkini paylaştığım yuvalıklar 15 lira tabi kargo ücreti de var ama en azından girişi ve hava delikleri güzel zannediyorum ki folluğuda da girişine göre uzaktadır. Ben bayağı taktım bunu kafaya :D Bu yuvalığı alsam sizin dediğinizi ondan sonra yapsam olmaz mı :D Başta hiç talaş koymayacağım yani, bu neden peki?

Gerek yok talaş koymaya ve büyük olasılıklada yuva hazırlığı yaparken dişi onları dışarıya atacaktır. Ben yaklaşık 1 ay önce bu linkteki yuvalıktan 2 tane aldım vede çok memnunum. http://www.yigitkafes.com/ siteden yuvalıklar kısmına tıklayın ve 'Folluklu ahşap yuvalık' yazana tıklayın. resmine tıklayınca iç kısmınıda göreceksiniz.

Gerek yok talaş koymaya ve büyük olasılıklada yuva hazırlığı yaparken dişi onları dışarıya atacaktır. Ben yaklaşık 1 ay önce bu linkteki yuvalıktan 2 tane aldım vede çok memnunum. http://www.yigitkafes.com/ siteden yuvalıklar kısmına tıklayın ve 'Folluklu ahşap yuvalık' yazana tıklayın. resmine tıklayınca iç kısmınıda göreceksiniz.
Fiyatları çok uygun aynı yükseklik ve ende. İnceleyeceğim şimdi saha detaylı bakıyorum hemen

Varya inan sen beni çok güldürüyorsun Allah da seni güldürsün emi.. Sakuram nickli arkadaşım ne bu uğraşı inan anlamıyorum. Yuvalıklar maalesef sunta dan olduğu için kaliteli ve dayanıklı değiller.. Üsten açılmalı yuvalığın kullanışlı olacağını sanmıyorum bence tercihin o olmasın. Yuvaya talaş falan niye koydun onu da anlamadım. Sen hiç bir şey yapma. Sarı oğlanla küçük hanım eşleşince yuva hazırlığını kendileri zaten yapacaklar.. Ya netten yada pethoptan yeni bir yuvalık al ve tak. Elindeki dağılmış at ondan birşey olmaz.
*sarı oğlanı öpüver benim için.

Ayrıca kapıda ödeme seçeneğide var. ben bu siteden 30 tl ye 45x35 üretim kafesi hem 2 yuvalık aldım. hemde ihtiyacım olan kalamar kemiği suluk vb şeylerde aldım. bir poşet kalamar kemiği 8 tl.içinde 10-15 tane filan var. pet shopta ikili kalamar kemiği 5 tl

Yigit kafesten siparisiniz geldimi kordon kafesten yasadigim kotu tecrubeden dolayi izmir firmalarina guvenemiyorum

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ben sanırım Hobipet den alacağım :)
Varya inan sen beni çok güldürüyorsun Allah da seni güldürsün emi.. Sakuram nickli arkadaşım ne bu uğraşı inan anlamıyorum. Yuvalıklar maalesef sunta dan olduğu için kaliteli ve dayanıklı değiller.. Üsten açılmalı yuvalığın kullanışlı olacağını sanmıyorum bence tercihin o olmasın. Yuvaya talaş falan niye koydun onu da anlamadım. Sen hiç bir şey yapma. Sarı oğlanla küçük hanım eşleşince yuva hazırladığını kendileri zaten yapacaklar.. Ya netten yada pethoptan yeni bir yuvalık al ve tak. Elindeki dağılmış at ondan birşey olmaz.
*sarı oğlanı öpüver benim için.

Allah razı olsun bende güldüm :) Bende anlamıyorum niye böyle oluyor yahu :D Yuvalığı alırken talaş da isteyince petshopçu da hemen yuvalığın içine koydu talaşı, ondan o gündür bugündür içinde kaldı. Paylaştığım 2 linkten hangisi benim kafese güzel olur peki? İkisinden birini alacağım kesin

Arkadaşlar yukarıda cümleyi tam toparlayamamışım yanlış anlaşılma olmasın. 30 Tl ye 45x35 üretim kafesi aldım. ayriyeten 4 tl ye alt ızgarısını aldım yine aynı siteden. folluklu yuvalık 10 tl ondan 2 tane aldım kapıda ödemeli.

Geri