Çiftleşebilirler mi?

Ne yapmam gerekiyor ? Erkek ayak atıyor ama dişi yanaşmıyor yuvaya girmiyor birde boş odaya koydum ikisini ışık kaç saat açık kalmalı

Zaman tanıyın kuşlar hazır olduklarında çiftleşeceklerdir.

Kuşların ortalama dinlenme süreleri 12 saattir. 12 saat tam aydınlık ışık 12 saat direkt kafese vurmayan loş ışıkta dinlenmeleri gerekir.

Ne yapmam gerekiyor ? Erkek ayak atıyor ama dişi yanaşmıyor yuvaya girmiyor birde boş odaya koydum ikisini ışık kaç saat açık kalmalı
Düzenli mama verin. Haftada 2-3 kez. Işığı da akşama saatlerinde yakın uyuyacakları zaman kapatabilirsiniz. ( saat 10 ya da 11 de ışığı kapatabilirsiniz

Işık açma, gün ışığına göre yaşasınlar. Güneş batınca uyusunlar güneş doğunca uyansınlar. 12 saat uyuklama halinde olması gerek kuşların, yoksa strese girer hiç çiftleşmez.

Yem kusma, birbirlerini kaşıma varsa ve en önemlisi, sürekli yan yana duruyorlarsa eş tutmuş demektir.

"Neden çiftleşmiyor" çok geniş kapsamlı bir soru, buradan net cevap vermek mümkün değil. Youtube'de bu konuda çok sayıda bilgilendirici video mevcut. İzleyip sorununu çözebilirsin.

Geri