Karadeniz Pet

zehirlenme

samilbaki

Yeni Üye
merhabalar muhabbat kuşum elektirik bandı kemirmiş, 3 gün oldu sanıırm ilk gün kusmuştu 2 parça beyaz bir madde ile yemler birbirine yapışıktı bugün tekrar kusmuş toplamda 3 ufak parça kusmuk gördüm dışkısının etrafı çok sulu beyaz kısım bazen oluyor bazen olmuyor ve iştahı az banttan zehirlendiğinden emin değilim bu belirtiler dışında kuş normal yuvalığa girip çıkıyor ne bulsa kemiriyor kafesi açınca dışarı çıkıp takılmayı sevdiği yere geçip keyifli keyifli ötüyor ne bulsa kemiriyor bu durumda ne yapmalıyım şuan suyuna dezenfaktan koydum sonrasında probiyotik ile devam edecegim araştırdım üretimcime sordum zehirlenme ile ilgili bir bilgi bulamadım ne yapmalıyım

nasıl yani suyuna dezenfektan derken alkol mü koydunuz? el dezenfekteni yani?? eğer öyleyse esas o zehirler

içinde hidrojen peroksit varmış. toksik değil ama aşırı sulandırılmazsa yine de zararlı. zaten bir şey yapmaya gerek yok kuş kusmuş. kuşlar sindirilmeyen yediklerini kusarlar ekstradan bir şey yapmaya gerek yok.

içinde hidrojen peroksit varmış. toksik değil ama aşırı sulandırılmazsa yine de zararlı. zaten bir şey yapmaya gerek yok kuş kusmuş. kuşlar sindirilmeyen yediklerini kusarlar ekstradan bir şey yapmaya gerek yok.
Kusmak her zaman normal olmayabilir, kuş kusuyorsa problemi vardır büyük ihtimalle, kuş keyfe keder kusmaz.

3 gün sonra tekrar kustu ve dışkısı normal değil ara ara kanatlarında da seğirme oluyor

Kursakta kalmış olabilir veterinerde endoskopiyle temizlenir. Dışkıda beyaz kısmın olmama durumu bu olaydan öncede var ise iç mantar olabilir. Youtubeda konuyla ilgili video mevcut incelemenizi öneririm.

Kursakta kalmış olabilir veterinerde endoskopiyle temizlenir. Dışkıda beyaz kısmın olmama durumu bu olaydan öncede var ise iç mantar olabilir. Youtubeda konuyla ilgili video mevcut incelemenizi öneririm.
Mantar veya diğer bir bulaşıcı hastalık olsa devamlı dişiye yem kusan erkek kuşa bulaşmazmıydı 3 4 günde

Kuşların yapısıyla da alakalı benim bir kuşum çok uzun süre beyazı olmayan dışkılama yaptı sonradan problemi tespit edip tedavi uyguladım fakat diğerine bulaşmadı. Bağışıklık sistemi güçlüyse baş edebiliyorlar. Yorumum tecrübelerime dayanarak tavsiyeydi. Siz yine daha bilgili hocaların yorumunu da bekleyin.
Mantar veya diğer bir bulaşıcı hastalık olsa devamlı dişiye yem kusan erkek kuşa bulaşmazmıydı 3 4 günde

Geri