Karadeniz Pet

Zayıflama

MuKeVa

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

İngiliz ırkı bir kuşum var 4 aylık. Maşallahı var şuanda 6-7 kelime konuşuyor ancak bir sorunum var. Toşun paşam ilk aldığımda iri idi ama yaklaşık 2 haftadır kilo verdiğini görüyorum. Ayağındaki bilezik bile sallanmaya başladı. Araştırdım KURUMA denilen rahatsızlığa ulaştım ama o rahatsızlığın tüm belirtileri yok. Sadece iştahı yok ve zayıfladı. Diğer belirtiler gibi kafesin bir köşesine geçip uyku durumunda olması, ishal, ya da halsizlik gibi bir durum söz konusu değil. Dün bir yerden spirulina ve bağırsağı için flora plus aldım. Ayrıca bitkisel mama aldım. Bugün mamayı koydum ama yemiyor. Bonnie yem kullanıyordum acaba yemi mi beğenmedi diye vitakraft marka ürün aldım. Onun içinden sadece buğday gibi olan yemleri yiyor gerisi duruyor. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz? İştahsızlık ve zayıflama neyin sebebidir? Hareketsiz değil uçuyor geliyor elime konuşuyor ısırıyor vs vs kesinlikle hareketsiz ve ishal değil. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla...

Tüy dökülmesi varmı acaba, tüye girmiş olmasın. Zayıflama dediğinizde tüylerindeki eksiklikten olabilrmi acaba. Son zamanlarda etrafta fazlaca tüy görüyorsanız tüyde olabilir.

Hocam öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Hocam tüy dökümünü baş kısmında bitirdi. Tek tük tüy döküyor hatta ne gariptir anlamadım ırkından sanırım dökülecek tüy zil gibi sallanıyor :) ama yoğun bir tüy dökümü mevcut değil. İlk tüy dökümünü baş kısmında yaptı ama bu zayıflamanın sebebi bu mu bilemiyorum.:( Hocam tüyün azalmasından değil ayağında bilezik var bilezik aşağıya inmiyordu şimdi ayağına iniyor ve arada bayağı bir boşluk var. Göğüs kemiği de çok çıkkın değil kuruma gibi de değil gibi

Tüy döneminde biraz halsizlik v.s görünür tüyleri eksik olduğu içinde zayıflamış gibi olabilir. Kuruma dediğiniz durum bir bakteri nedeniyle oluyor ve kuşu geri dönülmez yollara sokuyor. Siz kuşunuza iyi bakın dediğim gibi tüy için çeşitli vitaminler var. Kısa zamanda tüylerini tamamlayıp formuna kavuşacaktır.

Tüy döneminde biraz halsizlik v.s görünür tüyleri eksik olduğu içinde zayıflamış gibi olabilir. Kuruma dediğiniz durum bir bakteri nedeniyle oluyor ve kuşu geri dönülmez yollara sokuyor. Siz kuşunuza iyi bakın dediğim gibi tüy için çeşitli vitaminler var. Kısa zamanda tüylerini tamamlayıp formuna kavuşacaktır.
İnşallah hocam. İnşallah dediğiniz gibi tüy dökülmesinden dolayıdır. Aksi halini düşünemiyorum...:(

Merhaba hocam,

Kuşa yeni yemler aldım mamalar aldım inanın hiç birisini yemiyor. Şuanda 7 çeşit yem mama ve kızıl dal darısı var. Sadece ama sadece şuanda yulaf yiyor.Bazende kızıl dal darı o kadar. Yulafı da her gün vermek istemiyorum yağlanma yapacağı için. Ne yapmalıyım zerre kadar iştahı yok. Hareketsiz kesinlikle değil. İshal değil. Dışkısı minnacık...Kafes içinde tüy yok denecek kadar az. Yani tüy döneminde de değil. Hani stres yapacak birşeyi olsa gelip bana konmaz benimle oyun oynamaz. Nedendir anlamadım?

Geri