Karadeniz Pet

Zatürre olan kuşu uçurmak zararlı mı?

Cino06

Yeni Üye
Herkese iyi günler.muhabbet kuşum 2 haftadır rahatsız.geçen hafta veterinere götürdüm zatürre olduğu söyledi.gentadur vermeye başladık.işk günler kötüydü ama 3 gündür baya toparladı.serbest yetiştirdiğim için uçmak istiyor ben de salıyorum.
ancak kuşum bazen uçup konamıyor yerde buluyorum
popo kısmında şişlik vardı azaldı baya
çok hızlı nefes alıp vermesi devam ediyor kanatlarından tık tık ses geliyor
siyah dışkısı düzeldi normal dışkıya döndü 3 gündür.
sizce salmaya devam etmeli miyim yoksa tam iyileşene kadar kafeste mi tutmalayım-nerdeyse imkansız bu-
gentadur bitti probiyotik ve vitamin takviyesine mi başlayayım

Fotolarını da ekledim.nette gördüğüm kadarıyla jilet göğüs dedikleri şey oluştu çok sivri kemiği 1 haftadır baya da zayıfladı.geri kilo alımı için vitamin probiyotik veya yem tavsiyesinde bulunur musunuz?1 haftadır ballı yumurta veriyorum çok değişmedi.kendi yemini dal darısını güzel yiyor

Ekli dosyalar

• 20220408_173407.jpg
    20220408_173407.jpg
    799.9 KB · Görüntüleme: 11
  • 20220408_173453.jpg
    20220408_173453.jpg
    918.8 KB · Görüntüleme: 11
Jilet göğüs dedikleri şey gerçekten bir jilet gibi elinize gelir ve kuşun hastalığının son aşamasında olur genelde ama sizinkinin durumu iyiye gidiyormuş o kemik normalde de dokunduğunuzda ele gelir zaten. İlaç sonrası 3 gün probiyotik 3 gün multivitamin kullanılmalı röhnfried in entrobac ve gerwit -w öneririm bölünmüş olarak en küçük boylarını alabilirsiniz gr pet ten. En fazla 6 ayda bir yenileyin bozuluyolar çünkü

Uçma kısmını atlamışm bence uçurmamalısınız iyileşene kadar

cevap için teşekkürler.uçtuktan sonra yere düşmesi ile ilgili hipokalsemi olduğunu söyledi veteriner bugün.bemiks ve calcimax verdi küçük oranda karıştırıp 10 gün kullanacağız bakalın.şifa olur inşallah

Geri