Karadeniz Pet

Yuvaya girmiyorlar

Batuhan mert

Yeni Üye
Herkese merhabalar 3 hafta önce bir çift muhabbet kuşu aldım, kuşlar aldığım yerde yuvaya girip çıkıyorlardı eve geldik alışma süreci falan derken neredeyse 1 ay olacak ama yuvalığa yaklaşmıyorlar bile haftada 2 kere mama veriyorum şuan takılı olan yuvalık önceki yerlerinde takılı olan öyle önerdiler ama hiç ilgisi kalmadı dişinin. Ne yaparım yada ne yaparlarda yuvalığa girmeye başlarlar

Muhakkak ilgisini dikkatini çekecektir olmuyorsa yuvaligi ortadan kaldırın bir sure sonra yine takın.

Muhakkak ilgisini dikkatini çekecektir olmuyorsa yuvaligi ortadan kaldırın bir sure sonra yine takın.
Teşekkürler bunu deniycem ve bir şey daha sormak istiyorum kuşlar bayağı yüksekte ve tülü komple yarıdan yukarda yani pek beni görmüyorlar odada böyle olmasımı daha iyi yoksa beni görebilecekleri bir yeremi almalıyım acaba şuan ki konumlarında pek etrafı görmüyorlar yani

Teşekkürler bunu deniycem ve bir şey daha sormak istiyorum kuşlar bayağı yüksekte ve tülü komple yarıdan yukarda yani pek beni görmüyorlar odada böyle olmasımı daha iyi yoksa beni görebilecekleri bir yeremi almalıyım acaba şuan ki konumlarında pek etrafı görmüyorlar yani

Konum da etkiler kuşları düzenini bozmayın derim.

Valla bendede böyle bir takım var 3 aydır yuvaya girmiyorlar dişiyi ayirdim geri koydum tüye girdi ikiside şimdi tuy değişimi bitiyor bakalım ne yapacaklar merakla bekliyorum albino dişi albino df erkek

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı durumu bende yaşadım.Yeni aldığım 1 çift kuş hatta kontrol ettim dişinin kıçında yumurtasıda vardı.Yaklaşık 2 veya 3 hafta bekledim yuvalıkla ilgi alaka 0 erkek ortama alıştı ama dişi o kadar ilgisiz ki erkek neler yapıyor dişiyi yuvaya sokmak için bir türlü başaramadı.En sonunda yumurtlayıp yok etmiş benim haberim çok sonradan oldu tabi şuan kuşların bendeki 3. ayı dişi ve erkeği ayırıp bir 10 veya 15 gün sonra tekrar birleştirmeyi düşünüyorum bakalım neler olacak .

Muhabbet kuşlarında en büyük sıkıntı ortam değişikliği ve istediğiniz eşle anlaştırma sorunudur. Ayrıca bu kuşlar sürü halde yaşadığından tek çift ortama zor güvenir. Bir çift daha olsa ortama daha rahat uyum sağlar. Yavru besleme sesi açın sık sık işe yarar.

Birisi bana yardımcı olabilir mi yavru yumurta alamıyorum 3 tane takım var yavru yumurta yok bir çift çok kizgin diğeri normal normal olan kafese yaklaştığım da kendini yuvada buluyor sebebini anlayamadim

Ekli dosyalar

• 20180420_234959.jpg
    20180420_234959.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 36
Birisi bana yardımcı olabilir mi yavru yumurta alamıyorum 3 tane takım var yavru yumurta yok bir çift çok kizgin diğeri normal normal olan kafese yaklaştığım da kendini yuvada buluyor sebebini anlayamadim
Yuvayı güvenli bir kaçış yeri olarak görüyor. 3 takım varsa ve uzun zamandır yavru/yumurta alamıyorsanız, hepsini aynı kafese alıp tekrar eşleştirmeyi deneyebilirsiniz

Yuvayı güvenli bir kaçış yeri olarak görüyor. 3 takım varsa ve uzun zamandır yavru/yumurta alamıyorsanız, hepsini aynı kafese alıp tekrar eşleştirmeyi deneyebilirsiniz
Teşekkür ederim ilginiz icin diğer çift ise yuvaya ilgisi yok ...daha önce yavru alınmış bu ciftlerden kuşlar kizgin olmasına rağmen yavru yumurta olmadi
20180420_224035.jpg

Kuşların birbirlerine yakin bulunabilecekleri sakin, yeterince gün ışığı alan ortalama sıcaklıkta ve havadar bir ortam oluşturup bekleyebilirsiniz, veya daha önce yazdığım gibi, hepsini aynı kafese koyup bir veya birkaç hafta sürekli gözlemleyerek tekrar eş tutturabilirisiniz

Muhabbet kuşlarında en büyük sıkıntı ortam değişikliği ve istediğiniz eşle anlaştırma sorunudur. Ayrıca bu kuşlar sürü halde yaşadığından tek çift ortama zor güvenir. Bir çift daha olsa ortama daha rahat uyum sağlar. Yavru besleme sesi açın sık sık işe yarar.
Hocam 11 takım kuş var
4 takım yavru bakıyor
2 takım yumurtada yatıyor
1 takım yumurtlamak üzere
1 takım ciftkesiyor
1 takım tuy de diye serbest bıraktım
1 takimnyeni ese koydum anlaşıyorlar
Ve albino ve df olan takım ise bu kadar yavru sesi çiftleşme sesi ve sürü sesi olmasına rağmen tüm kizistirma maması e vitamini takviyesi 1 kere ayirdim olmadı bir dahanayirdim şimdi cere kahverengi ama banamisin demiyor bana inat sanki [emoji16]
Erkek deli gi kur yapıyor tek başına şimdi dişi ayrı bakalım sonuç Ne olacak bazen olmadı mi olmuyor ama albino ve lutino lar gercekden bende zor eslesiyor bu arada kuşlar zaten Eş yem kusma kaşıma hepsi var sadece çiftleşme yok

Herkese merhabalar 3 hafta önce bir çift muhabbet kuşu aldım, kuşlar aldığım yerde yuvaya girip çıkıyorlardı eve geldik alışma süreci falan derken neredeyse 1 ay olacak ama yuvalığa yaklaşmıyorlar bile haftada 2 kere mama veriyorum şuan takılı olan yuvalık önceki yerlerinde takılı olan öyle önerdiler ama hiç ilgisi kalmadı dişinin. Ne yaparım yada ne yaparlarda yuvalığa girmeye başlarlar
kardeşim kızışmış çift veya kızışmış dişi olsa muhakkak girer. bende bi dişi var kuş varya kızgın olsun olmasın nereye hangi kafese koyarsan ilk direk yuvaya gidiyort :D

Hocam 11 takım kuş var
4 takım yavru bakıyor
2 takım yumurtada yatıyor
1 takım yumurtlamak üzere
1 takım ciftkesiyor
1 takım tuy de diye serbest bıraktım
1 takimnyeni ese koydum anlaşıyorlar
Ve albino ve df olan takım ise bu kadar yavru sesi çiftleşme sesi ve sürü sesi olmasına rağmen tüm kizistirma maması e vitamini takviyesi 1 kere ayirdim olmadı bir dahanayirdim şimdi cere kahverengi ama banamisin demiyor bana inat sanki [emoji16]
Erkek deli gi kur yapıyor tek başına şimdi dişi ayrı bakalım sonuç Ne olacak bazen olmadı mi olmuyor ama albino ve lutino lar gercekden bende zor eslesiyor bu arada kuşlar zaten Eş yem kusma kaşıma hepsi var sadece çiftleşme yok

hocam hepsine nasıl bakaıyorsunuz :DD