Karadeniz Pet

yuvadaki yavrularım ölüyor!!

Paytak

Yeni Üye
arkadaşlar yuvadaki yavrularım 10-15 günlükken ölmeye başladılar. Başlarda hiç bir sorun olmuyor sonradan yavrular zayıflamaya vücutları hafiften morarmaya başlıyor ve 10 15 günlük olunca ölüyorlar.Bit mi var diye düşündüm ama anne babada anormal bir kaşınma yok ama yinede bit ilacı sıktım yuvalığı değiştirdim ama yine de ölüyorlar.Anne de besliyor ama ölen yavruların kursağında öğütülmemiş tüm yemler var bu normal mi yoksa acaba yavrular onları sindiremediği için mi ölüyorlar ya da başka bir sebebi mi var sizce lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim en azından diğer yavruları kurtarabileyim:(

Mama veriyor musunuz acaba ? Emin olmamakla birlikte aklma gelen mama vermiyorsaniz belki sadce yem yedigi icin anne kusunca onu yavru ogutemiyordur belki. Mama yumusak sonucta. Tabi ustadlar daha saglikli bilgilendirme yapacaklardir.

arkadaşlar yuvadaki yavrularım 10-15 günlükken ölmeye başladılar. Başlarda hiç bir sorun olmuyor sonradan yavrular zayıflamaya vücutları hafiften morarmaya başlıyor ve 10 15 günlük olunca ölüyorlar.Bit mi var diye düşündüm ama anne babada anormal bir kaşınma yok ama yinede bit ilacı sıktım yuvalığı değiştirdim ama yine de ölüyorlar.Anne de besliyor ama ölen yavruların kursağında öğütülmemiş tüm yemler var bu normal mi yoksa acaba yavrular onları sindiremediği için mi ölüyorlar ya da başka bir sebebi mi var sizce lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim en azından diğer yavruları kurtarabileyim:(
Ölen yavruların resimleri çekin karın altı özellikle kara benek olabilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• 20180407_003128.jpg
    20180407_003128.jpg
    457.6 KB · Görüntüleme: 137
Mama veriyor musunuz acaba ? Emin olmamakla birlikte aklma gelen mama vermiyorsaniz belki sadce yem yedigi icin anne kusunca onu yavru ogutemiyordur belki. Mama yumusak sonucta. Tabi ustadlar daha saglikli bilgilendirme yapacaklardir.

arada veriyorum ama pek yemiyorlar o yüzden bende sürekli vermiyorum

çok üzüldüm şuan :( sindirilmemeiş yemden oldugunu sanmıyorum. anne baba bazen sindirmeyı bekleyemeden bebegı besliyor ama 10 15 günlük bebekte sorun olmaz. benım bebeklerımin de kursagında bütün bütün yemler görüyordum.
şuan yavru var mı yaşayan? inşalllah böyle devam etmez.

çok üzüldüm şuan :( sindirilmemeiş yemden oldugunu sanmıyorum. anne baba bazen sindirmeyı bekleyemeden bebegı besliyor ama 10 15 günlük bebekte sorun olmaz. benım bebeklerımin de kursagında bütün bütün yemler görüyordum.
şuan yavru var mı yaşayan? inşalllah böyle devam etmez.

2 tane var onlar daha küçükler şimdilik bir sıkıntıları yok ama onlar için de korkuyorum artık inşallah sağ salim büyütebilirim onları

Ölen yavruların resimleri çekin karın altı özellikle kara benek olabilir

Kara benek hastalığını araştırdım da sanırım tam görünen bir fotoğraf eklememişim bunları da eklemek istedim sizce bu kara benek hastalığı mi ??

Ekli dosyalar

• 20180407_005727.jpg
    20180407_005727.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 122
  • 20180407_005804.jpg
    20180407_005804.jpg
    515 KB · Görüntüleme: 114
  • 20180407_005707.jpg
    20180407_005707.jpg
    326.9 KB · Görüntüleme: 113
Karabenek değil. Cocsidioz ve mantar ihtimali var. Yavruların ölmeden önceki dışkılarını paylaşabilseniz süper olur.

Karabenek değil. Cocsidioz ve mantar ihtimali var. Yavruların ölmeden önceki dışkılarını paylaşabilseniz süper olur.

Yuvalikta bulduğum dışkıları çektim kum yapışmış hep etrafına ama umarim yardimci olur

Ekli dosyalar

• 20180407_013444.jpg
    20180407_013444.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 112
Kuşlara tetra mezatin kürü yapın. Vetacocsin veya enrocure de olur. 4 gün yarım suluğa 2 mercimek tanesi kadar katın. İlk verdiğinizde 4 saat susuz bırakın.

Evet değilmiş büyük ihtimal koksidiyoz gibi duruyor hocam çünkü ölen yavruları kursaklari hava ile şişmemiş mabtarvoldugunu düşünmüyorum ben

Geçmiş olsun mikroplazma ve salmonella dan kaynaklı bu rahatsızlık amoksisilin içerikli antibiyotikler kullanmalısınız salmonelladan kolay kurtulursunuz fakat microplazma biraz inatçı bir hastalıktır
Tavilin ve vilacol bulabilirsiniz iki ilacı uzun vadede kullanmaniz gerekir aksi taktirde bir sonraki ağızda ölüm ler olmasa da diğer ağızlarda hastalık tekrar yineleyecektir

Geri