Karadeniz Pet

Yumurtaları Ellesem Sorun Olur mu ?

GrayHatGhost

Yeni Üye
Kuşum salı günü yumurtladı , ben de biraz araştırdım iki gün ara ile toplamda en az 4 tane yumurtluyorlarmış.
Gerçekten de öyle oldu , Salı , Perşembe Ve Bugün olmak üzere toplamda 3 tane yumurta yaptı sanırım Pazartesi günü de bir tane yumurtlayacak.
Araştırmalarıma göre 6.gün yumurtanın içinde yavru olup olmadığı anlaşılıyormuş fakat bir çelişki var yumurtayı ellersem kuş kızıp yumurtayı kırabiliyormuş , peki ben nasıl anlayacağım ? Elime alıp fotoğrafını çektikten sonra tekrar yerine koysam yumurtayı kırar mı acaba ?

Bu şekilde fotoğraf çekebildim ama böyle anlaşılması imkansız , ayrıca çok küçük geliyor yumurtalar gözüme.
Neden bu kadar küçük ki ?

Son olarak dişi ve erkek kuşumun cinsi nedir ?

İki mavi olan çift , Erkek olan dişi olana göre daha iri acaba biri yerli diğeri Hollanda mı ?

Dişinin yuvalıktan dışarı çıktığı bir zamanda hızlı bir şekilde yumurtaları kontrol edebilirsiniz. Her kuş aynı karaktere sahip değildir. Her ellendiğinde yumurtayı kesin kırar demek yanlış olur. Mümkün olduğu kadar dişiyi strese sokmadan ve ürkütmeden yapılırsa sorun olmayacaktır.

Dişinin yuvalıktan dışarı çıktığı bir zamanda hızlı bir şekilde yumurtaları kontrol edebilirsiniz. Her kuş aynı karaktere sahip değildir. Her ellendiğinde yumurtayı kesin kırar demek yanlış olur. Mümkün olduğu kadar dişiyi strese sokmadan ve ürkütmeden yapılırsa sorun olmayacaktır.

Yarın ilk çıkan yumurtanın 7.günü olacak , damarlanma olur mu yumurtada ?
Kuşlarım ilk defa yumurtladı fa biraz heyecanlıyım umarım bi sorun yaşamam.

Elinize eldiven takarak kontrol edebilirsiniz ama en az 3 gün sonra kontrol edin. Şimdiden kontrol etseniz bile bişey anlaşılmaz.

Yarın ilk çıkan yumurtanın 7.günü olacak , damarlanma olur mu yumurtada ?
Kuşlarım ilk defa yumurtladı fa biraz heyecanlıyım umarım bi sorun yaşamam.
İnşe'Allah benimkilerinde ilk heyecanlarını yaşarım bende hepimize hayırlı olur, hayırlı olsun İnşe'Allah hepsi güzel sağlıklı yavrular olur

Son düzenleme:
Ya Benimde Muhabbet Kuşum Doğurdu Şimdi Eve Misafir Gelecek Yerlerini Degistirmem Lazım Ne Yapayım