Karadeniz Pet

Yetişkin ve yavru davranışı

emindiloglu

Yeni Üye
Merhabalar 3 yaşında erkek muhabbet kuşum var kuzenimin ise 2-3 aylık erkek bir muhabbet kuşu var ve özel bir durumdan dolayı yavru şuanda bizde ve yaklaşık 1 hafta bizde kalacak. Yavruyu farklı bir ortam olduğu için kafesinden hiç çıkarmıyorum fakat kendi kuşum sürekli dışarda ve yavru geldiğinde onun kafesine girmek için yol aradı bende kendi gözetimimde kapıyı açarak içeri soktum herhangi bir zarar verici davranışı olmadı fakat dikkatimi çeken birşey oldu sizinle paylaşmak istedim. Benim kuşum yavrunun sırtına gagasıyla vurma yada ısırma diyemeyeceğim şekilde ufak dokunuşlar yaptı bunu araştırdığımda çiftleşme isteği olduğunu öğrendim ilk sormak istediğim şey bu yavru ve erkek olan bir kuşa neden böyle bir davranışta bulundu. İkinci durum ise benim kuşum bunu yaptıktan sonra yavru gagasıyla benim kuşumun gagasına doğru ve bağırarak ısrarlı şekilde hamleler yaptı ve arkasından benim kuşum yavruyu kursağındakilerle besledi acaba beslemesinin nedeni çiftleşme isteğimi yoksa yavru olduğu içinmi?

Geri