Karadeniz Pet

Yavrular yetim öksüz kaldı nasıl besleyecem

Yanına koydugum kuşu anneleri zannetiler galiba üstlerine atlıyorlar besle diye :(

Yem yetersiz mi değil mi kursak kontrolü yaparak anlayabilirsiniz. Nete muhabbet kuşu kursak kontrolü yazın buna dair videolar var bakın ve ona göre karar verim.

hocam 1 tanesinin kursağını doldurdum ama diğeri yemiyor öksürüyor direk mavi olan ise dün zor yedirdim bugün hiç yemiyor

Yumurta maması ile kabuksuz yem vermeyin dediler de zorunda kaldım veriyorum suan

Ağzını açıyor ama yemi kabul etmıyor yumurta mamasını yedirdim ama mısır ununu yemiyorlar 1 tanesi hariç

yumurta mamasını seviyorlar ama biri yumurtayı sindiremeyeceğini söyledi vermedim

hocam yarım saate yarım şırınga yedi böyle olmaz kuşun her yeri mama oldu kabuksuz yemi yumurta mamasını koydum acıkınca yerler artık tükendim gece 4 te cıktım ses duydum annelerını aramaya 2 saat uyudum 6 da uyandım gezdim sokak sokak bulamadım artık bende tükendim

hocam yarım saate yarım şırınga yedi böyle olmaz kuşun her yeri mama oldu kabuksuz yemi yumurta mamasını koydum acıkınca yerler artık tükendim gece 4 te cıktım ses duydum annelerını aramaya 2 saat uyudum 6 da uyandım gezdim sokak sokak bulamadım artık bende tükendim
Kursakları dolsun da her yerleri mama olsun. Bugün yorulursunuz ama yarın büyüdüklerini gördüğünüzde çabalarınızı düşünerek mutluluk dolacaksınız. Hayvan bakmak böyledir işte yeri gelir bebek bakmaya benzer. Emek ve sabır gerektirir. Tek ötüşleri tek cıvıltıları ile de tüm stresinizi alır götürürler. Size muhtaç canlar için gayret.

Hocam yumurta mamasını verme diyorlar da tek cıkıs yolum o 1 tanesını mısır unu ile bir tanesini yumurta maması ile besliyorum anca onları yiyorlar diğeri hiç birini kabul etmıyor

şırınganın ucuna takılan hortumu alsam ama hiç tecrübem yok

hocam biraz doldurdum tam dolduramadım ama 2 3 saat dinlensınler tekrar denerim cok yıprandılar

Geri