Karadeniz Pet

Uçamıyor.

Kaanderx

Yeni Üye
Merhabalar direk konuya gireyim, sınav haftasında olduğum için kuşumu 1.5 hafta kafesin dışına çıkaramadım. Daha sonrasında kuşu çıkardığımda garip bir şekilde yerden en fazla 40 cm yükselebildi, üzerine çıkmaya çalıştığı masanın yarısına ufak bi tosladı. O da şaşırdı ben de yani öyle kaldık. Çarpmada birşey yok fakat dengesini kuramadı herhalde diyip boşverdim. yine dışrıda halıda topuyla oynuyoruz elimi üstüne götürdüm hiç bir tepki vermedi. normal şartlarda lambaya kadar uçar avucuma almaya çalışsam. daha sonra kanatlarına baktım, elimden yatağa doğru bıraktım yine aynı kanat çırpıyor ama boş.. süzülüyor sadece. kafeste kaldığı süre boyunca yağlanmış olmasından korktum ama şu fotoğraf çok korkuttu beni(1. foto) forumlarda gezerken kuş kanat kesimi fotosu hangi kanatların kesileceğini gösteriyor sanırım. Asla böyle birşey yapmam. Aldım birazcık zorla da olsa hafifçe kanadını açtım saydım 15 tane kanat tüyü var ve sondaki "uzun uçuş" tüyleri yok... baya yok kopmuş veya düşmüş. kuşu elime alsam 2 3 küçük tüy bırakıp gidiyordu acaba tekrar mı çıkaracak? cevaplarınızı bekliyorum,
farketmemin üzerinden 3 gün geçti
suyuna vitamin katabilirim
veterinere götürebilmem için minibüse binmem gerekiyor eğer son çare o ise bir battaniye ile gideriz :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190106-091122_Chrome.jpg
    Screenshot_20190106-091122_Chrome.jpg
    299.6 KB · Görüntüleme: 27
Merhabalar direk konuya gireyim, sınav haftasında olduğum için kuşumu 1.5 hafta kafesin dışına çıkaramadım. Daha sonrasında kuşu çıkardığımda garip bir şekilde yerden en fazla 40 cm yükselebildi, üzerine çıkmaya çalıştığı masanın yarısına ufak bi tosladı. O da şaşırdı ben de yani öyle kaldık. Çarpmada birşey yok fakat dengesini kuramadı herhalde diyip boşverdim. yine dışrıda halıda topuyla oynuyoruz elimi üstüne götürdüm hiç bir tepki vermedi. normal şartlarda lambaya kadar uçar avucuma almaya çalışsam. daha sonra kanatlarına baktım, elimden yatağa doğru bıraktım yine aynı kanat çırpıyor ama boş.. süzülüyor sadece. kafeste kaldığı süre boyunca yağlanmış olmasından korktum ama şu fotoğraf çok korkuttu beni(1. foto) forumlarda gezerken kuş kanat kesimi fotosu hangi kanatların kesileceğini gösteriyor sanırım. Asla böyle birşey yapmam. Aldım birazcık zorla da olsa hafifçe kanadını açtım saydım 15 tane kanat tüyü var ve sondaki "uzun uçuş" tüyleri yok... baya yok kopmuş veya düşmüş. kuşu elime alsam 2 3 küçük tüy bırakıp gidiyordu acaba tekrar mı çıkaracak? cevaplarınızı bekliyorum,
farketmemin üzerinden 3 gün geçti
suyuna vitamin katabilirim
veterinere götürebilmem için minibüse binmem gerekiyor eğer son çare o ise bir battaniye ile gideriz :)
dışarı bükük olan son 2 tüyü yok kuşumun eğer isterseniz kanadının fotosunu koyabilirim.

onun dışında kuş çok sevecen canlı haraketli
her dakika oyun modunda

Kuşun fotoğrafını atar mısınız? Hem yağlanma var mı yok mu bakalım hem de kanatlarının duruşuna.

tamamdır

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ve bazen uçtuktan sonra kanat tüyleri karışıyor, bir tüy diğerinin üstüne falan gelebiliyor
dc6d55e2a994a8e06b839600633d13ec.jpg
cced778f624e39a7518d633500796757.jpg
b1c94e9db08d75aa60b5c93ce9644845.jpg

bazen de kanatlarını perde gibi açıyor yarım açık tutuyor gövdesine doğru.

kandının içinin fotoğrafı gerekiyor mu?

çok zor olabilir de.. :D

kafesin altında son temizlediğimde gerçekten çok tüy vardı. şu an 1 tane uzun gri tüy var.

Kuş tüyde görülüyor tüy dökümü bundan kaynaklı fakat çarpmanın etkisi ile kanadı incinmiş veya kırılmış olabilir bu ihtimallere karşın veterinerin kontrol etmesinde yarar olacağını düşünüyorum. Kanat kesimi hiçbir işe yaramaz, kuşa sadece eziyet verecek bunu yapmayın.

Dışkı fotoğrafını atar mısınız, kontrol amaçlı bakalım.

zaten kuşun kanadını kesmek aklımdan bile geçmedi. çarpma derken gövdesi değdi ve çok yavaş gidiyordu uçamamasının sebebi incinme olabilir yani öyle mi,

zaten kuşun kanadını kesmek aklımdan bile geçmedi. çarpma derken gövdesi değdi ve çok yavaş gidiyordu uçamamasının sebebi incinme olabilir yani öyle mi,

Olabilir, kontrol etmeden bir şey demek güç.

pekii yağlanma var mı?
98f0014a144efa64984447e1c69c95d1.jpg

veterinere götürmek için bölgemdeki karın erimesini bekledim. küçücük hayvan, ben donuyorsam o ölür :D
tam götürecektim kafesin kapağını açtım birden prr uçmaya başladı çok ta güzel uçuyor kanadına baktım o dediğim tüy yerinde çok şaşırdım şu an eskisinden daha iyi uçuyor yine de veterinere götürmeli miyim?

dışkısı bir garip sanki??
ce0ac318021be4bad5bbd7ce28eafd6b.jpg
409c3cf60a9ea8d7396c5ddf520b0550.jpg

Geri