Karadeniz Pet

Tirifucan mı mikostatin mi ?

Mert0655

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişi kuşum bir kaç gündür kabarık ve kusma hareketi yapıyor ara ara ve dışkısı popsuna yapışıyor ve zorlanıyor yaparken. Kursak mantarı diye düşünüyorum daha öncede başıma geldi. Trifucan mı kullanmalıyım yoksa mikostatin mi? Hangisi daha etkili bir ilaç ?

Emin olmadan ilaç kullanmayın bu belirtiler bir çok hastalığın belirtisi yanlış ilaç kullanımında kaybedersiniz kuşu

merhaba bende 2 haftayı geçkin felç olan kuşumun tedavisine uğraşoyorum. 5 farklı veterinere gittik hepsi farklı birşey söyleyince artık kendim araştırmaya başladım. hepsi türlü türlü saçma sapan ilaç verdi. şu an hepsini kestim. sadece elle besleme maması ve kendi yemi, avisol b alıyor.
sonuçlar ve tehşislerden tatmin olmadığımdan dışkı örneğine test yaptırdım ve 5. günde candida spp. üredi raporu verildi. yani okuduğum kadarı ile kursak mantarı diyebiliyorum.
sorun şu ki elle besleme yapıyorum. kendi pek yem yemiyor. doktoru daha önce mikosatin vermişti. mantar tedavisinde kullanıldığını bildiğim için sabah ağızdan 2 damla verdim (veterinerlerden biri sabah akşam 2 damla ağızdan 7 gün demişti.).forumları okuyunca mikosatin konusu aklımı karıştırdı. acaba mikosatin iyi gelir mi ? içinde şeker var yazan olmuş, azdırabilir yazan olmuş ?
yoksa trifucan mı kullanmalıyım ? bir de elle besleme maması verilmesi şu durumda doğru olur mu ? tecrübesi olan var mı ?

Geri