Karadeniz Pet

Sizce yumurta var mı ?

Maşallah, adam olmuşlar bile. Hepsi ayrı telden. Mavi ile yeşil temizkanat galiba diğer ikiside klasik yeşil ve gri gördüğüm kadarıyla. Yumurtladı yumurtlamadı derken, şimdi artık durmazlar. Başkalarının torunlarına özenen dedeler gibi olduk. Benimkilerin tam yaşı geldi, kızıştı yuvalık takayım derken sırayla tüye girdiler . Kız hala şuan tüyde kızgınlığıda geçti 🙃 Bahara kaldı artık. 😃

Maşallah, adam olmuşlar bile. Hepsi ayrı telden. Mavi ile yeşil temizkanat galiba diğer ikiside klasik yeşil ve gri gördüğüm kadarıyla. Yumurtladı yumurtlamadı derken, şimdi artık durmazlar. Başkalarının torunlarına özenen dedeler gibi olduk. Benimkilerin tam yaşı geldi, kızıştı yuvalık takayım derken sırayla tüye girdiler . Kız hala şuan tüyde kızgınlığıda geçti [emoji854] Bahara kaldı artık. [emoji2]

İnşallah sanada nasip olur kardeşim. Tüy döneminin hızlı geçmedi için, yulaf ve gervit-w öneririm hızlı atlatıyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İnşallah sanada nasip olur kardeşim. Tüy döneminin hızlı geçmedi için, yulaf ve gervit-w öneririm hızlı atlatıyorlar

Yulaf vermiyorum artık aşırı yulafdan tüye girdiler. Akıllı yemlik kullanıyordum, saça saça tamamen yulaf yediler. Aşırı yulaftan oldu tüye girme.

Yulaf vermiyorum artık aşırı yulafdan tüye girdiler. Akıllı yemlik kullanıyordum, saça saça tamamen yulaf yediler. Aşırı yulaftan oldu tüye girme.

tüy döneminde bol bol verin. Tüyden çıkınca normalleşince, ayrı bi kaba bir tutam ara ara ödül gibi verebilirsiniz. Ben genelde tüydeyken verşyorum

Güncel ;

1.kuş: 27 günlük
5F47GB.jpg

2.kuş : 25 günlük
zxYyuc.jpg

3.kuş : 23 Günlük
FMTIYP.jpg

4.Kuş : 21 Günlük
KmjtOZ.jpg

Tüylenmişler, yakında çete olup gürültü etmeye başlarlar. Maşallah.
Dişi kuş kalamar tüketiyordu yumurta belirtisi var mı ?

Çiftleşme devam ediyor taşları kemiriyor. Ama belirti ypk. Çok fazla tüylü alt kıs mı belki traş etmeliyim ama etmeyecem. Biraz dinlensin.

b3adf47c813897f2588df797e76eb9ff.jpg

Bu keratamın cinsiyetini kimse anlayamadı [emoji20] sizce ne olabilir [mention]Nurullah İnci [/mention] [mention]ADRIAN [/mention]

Kuşu sahiplendireceğim ama emi olamadım bi türlü

Kuşu sahiplendireceğim ama emi olamadım bi türlü

Cinsiyetin tam olarak belli olması biraz daha büyümesi gerekiyor. Benim yavrulardan biri de erkek gibi gösteriyordu, bir süre sonra kendini belli etti. Bir de bizim kuşların babası dişi olan kuşlarla çiftleşmeye çalışıyordu, oradan anladım aslında yavrunun dişi olduğunu.

Cinsiyetin tam olarak belli olması biraz daha büyümesi gerekiyor. Benim yavrulardan biri de erkek gibi gösteriyordu, bir süre sonra kendini belli etti. Bir de bizim kuşların babası dişi olan kuşlarla çiftleşmeye çalışıyordu, oradan anladım aslında yavrunun dişi olduğunu.

Kaç güne daha belirgin olur

Değişir ama gözüktüğü kadarıyla erkek diyebilirim. Anne babası nasıl tepki veriyor yavruya?

Besliyorlar kafese iniyor arada yem yiyor. Babası dışlar gibi ittiriyo arada ama kavga olmuyo. Baba kızışık ve tüyde.

5. Dakika boyunca çiftleşme gerçekleşti.

6 kere çıktı üstüne ardarda. Kızıştırıcı herşeyde kesik. Neyse yapaak bişry yok galiba pek[emoji1]

5. Dakika boyunca çiftleşme gerçekleşti.

6 kere çıktı üstüne ardarda. Kızıştırıcı herşeyde kesik. Neyse yapaak bişry yok galiba pek[emoji1]

Özellikle bu yavrular yeme düşeceği zaman aşırı kızışıyorlar sanırım.