Karadeniz Pet

Salon Çiçekleri Kuş İçin Zehirli mi?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Kuşum hep üstüne konuyor bu çiçeklerin bazen yemeğe çalışıyor, ne olur ne olmaz diye hep konduğunda alıyorum ama bazen ağzına aldığını görüyorum. Bilgisi olan var mı bu çiçekler hakkında. Zarar verir mi kendisine? Yoksa zehirsiz midir?

Son düzenleme:
Ben şu en son attığınız zehirli diye biliyorum bide çiçekler zehirli veya zehirli değildir kuşlar zehirli değilse bir şey olmaz zehirliyse ölür tabiki ama zaten yemesin sakıncalı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben şu en son attığınız zehirli diye biliyorum bide çiçekler zehirli veya zehirli değildir kuşlar zehirli değilse bir şey olmaz zehirliyse ölür tabiki ama zaten yemesin sakıncalı

Difenbahya ya benzettiniz heralde ama bunu çiçek detil. Zehirli olan difenbahya yaprak şekilleri bununla birbirine benzer olup, yaprak sikligi daha yoğundur ayrıca üzeri karpuzu andıran desenler vardır.

Haklısınız yememesi lazım ama bazen saniyeler içinde kopartıyor özelikle de şu çam ağacına benzeyene konup yemeğe çalışıyor.

Difenbahya ya benzettiniz heralde ama bunu çiçek detil. Zehirli olan difenbahya yaprak şekilleri bununla birbirine benzer olup, yaprak sikligi daha yoğundur ayrıca üzeri karpuzu andıran desenler vardır.

Ben zaten bunlar kesin zehirli demedim olabilir dedim ama yememesi daha iyi olur dedim

Haklısınız yememesi lazım ama bazen saniyeler içinde kopartıyor özelikle de şu çam ağacına benzeyene konup yemeğe çalışıyor.

Zaten öyle hemen bir şey olmaz ama yememeğs daha iyi olur diye düşünüyorum

Önemli değil

Geri