Karadeniz Pet

Pelet Yem Kullanan Var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Az önce bi başlıkta gördüm avisol plus vitamini soruyor mesela birisi. İyi yada kötü ben bilemem, tabiki forumda bahsedilen vitaminlerden kötü ama bundan 10 yıl önce forumlarda bu ilaçların fayda sağladığı yazıyordu. O zamandan beri adı aklımda kaldı adı mesela. Şimdi bu ilaç çöp gözüyle bakılıyor. Yarın öbür gün şimdi bahsettiklerimizin de daha iyisi çıktığında bunlara da sudan farksız mı diyeceğiz ?

Az önce bi başlıkta gördüm avisol plus vitamini soruyor mesela birisi. İyi yada kötü ben bilemem, tabiki forumda bahsedilen vitaminlerden kötü ama bundan 10 yıl önce forumlarda bu ilaçların fayda sağladığı yazıyordu. O zamandan beri adı aklımda kaldı adı mesela. Şimdi bu ilaç çöp gözüyle bakılıyor. Yarın öbür gün şimdi bahsettiklerimizin de daha iyisi çıktığında bunlara da sudan farksız mı diyeceğiz ?
Çünkü avisol ürünleri eskiden doğru içerik ile üretiliyordu ve o dönem için kaliteliydi.. Bugün röhnfried'i verseley'i öneriyoruz kalitesi bozulduğu gibi de kullanmayı kesip üyeleri uyarıyoruz. Versele'yi yada vitakraft'ı çok eskiden kullanan üyeler kalitelerini biliyor şimdiki ile alakası yok bu sebeple vitakraft önermiyorum artık mesela? yada verseleyi çok rahat eleştiriyorum. Bunun en büyük sebebi kalitelerinin değişmesi bu olay ile alakası yok.

Diğer konuya gelecek olursak tabi ki fikirlerimiz değişecek, fikirlerine zincir vuran bir insan nasıl gelişebilir? Bugün pelet öneriyoruz yarın öbür gün bilim daha kapsamlı daha yararlı bir ürün çıkarır ona geçeriz... Bundan 10 yıl önce hangi üye koksidiyoz, kursak mantarı, megabakter hakkında bu kadar bilgiye sahipti? şimdi forumda 2 dakika gezince genel hastalıklar ve belirtileri hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz...

Evcil hayvanlarda pelet yem kullanacağız.
Yakın bir gelecekte bize de yemek yemek sakıncalı diyerek 5 renk hap verecekler. Sarı hap çorba , Yeşil hap salata,Turuncu hap Ana yemek,Beyaz hap pilav ve kırmızı hap meyve veya tatlı...Allah'a şükür karnım doydu.Ne yedim ? bende bilmiyorum.😄

Evcil hayvanlarda pelet yem kullanacağız.
Yakın bir gelecekte bize de yemek yemek sakıncalı diyerek 5 renk hap verecekler. Sarı hap çorba , Yeşil hap salata,Turuncu hap Ana yemek,Beyaz hap pilav ve kırmızı hap meyve veya tatlı...Allah'a şükür karnım doydu.Ne yedim ? bende bilmiyorum.😄
Yediğimiz besinlerin kaçta kaçı doğal :) Her domates her biber yiyişimizde bi güzel zirai zehir de yemiş oluyoruz sanki biz doğal mı besleniyoruz :)

Son düzenleme:
Yediğimiz besinlerin kaçta kaçı doğal :) Her domes her biber yiyişimizde bi güzel zirai zehir de yemiş oluyoruz sanki biz doğal mı besleniyoruz :)
Bunun sebebi kullanılan Azot gübresi.Hiç bir şeyin gerçek tadını alamıyoruz. :)

Ne yiyip ne yemediklerinden daha ziyada neden-sonuç üzerinden görüşler belirtilse bi mantığı olucak, doğru-yanlış üzerinden konuşuyoruz. Herkes kendi doğrusunu kabul ettirmeye çalışıyor. Kuş bakmasının yasaklanmasına kadar gitti konu . Şöyle bir örnek vereyim alakasız ama çocuğuna 50 liralık maske alıp takanda var daha koruyucu diye. 1 liralık maske taktıranda. Çocuğunuza 50 liralık maske takamıyorsanız çocuk bakmayın gibi bi üslup var. Konuyu açan arkadaş faydası var mı diye sormuş kullanan arkadaşlara. Görüş belirtmek yerine birşeyleri empoze etmeye çalışılıyor.

Bundan on yıl önce yetersiz bilgiye sahip olmamız gibi bundan 10 yıl sonra da bugün sahip olduğumuz bilgilerin yanlış çıkması olası.

Konu uzamasın o vakit sağa sola çekilmesin forumda tohum beslemesi ile ilgili başlıkta var pelet ile ilgili başlıkta, vitamin başlığı da var meyve-sebze başlığı da :) Gelenekselcilere de açığız yenilikçilere de :)

Herkes mantığına yatanı tercih edecek tabi ki zorla dayatma yapılacak değil :)

Başka başlıklarda görüşmek üzere, konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri