Karadeniz Pet

Nekton S ve Diazyme 256 kullanım sıklığı

_alper_

Meraklı Üye
Arkadaşlar Selam,

Bu iki ürünün siparişini verdim, kuşum mama yemediğinden dolayı ikisini de farklı zamanlarda suya katarak kullanacağım. Bu ürünlerin kullanım sıklığı nedir. Nektonda günlük diyor her gün mü kullanmam lazım yoksa gün aşırı mı kullanmalıyım. Aslında psittacus pelet yem almıştım hesapta onunla besleyip bu ürünleri kullanmayacaktım ancak pelet yem yeme alıştıramadığım için bu ürünlere yöneldim mecbur.

Arkadaşlar Selam,

Bu iki ürünün siparişini verdim, kuşum mama yemediğinden dolayı ikisini de farklı zamanlarda suya katarak kullanacağım. Bu ürünlerin kullanım sıklığı nedir. Nektonda günlük diyor her gün mü kullanmam lazım yoksa gün aşırı mı kullanmalıyım. Aslında psittacus pelet yem almıştım hesapta onunla besleyip bu ürünleri kullanmayacaktım ancak pelet yem yeme alıştıramadığım için bu ürünlere yöneldim mecbur.
Nekton S i hergün kullanabilirsin. Ama bence haftada 2 gün yeterli.
Probiyotik te ayni şekilde haftada 2 gün verebilirsin.
Antibiyotik falan kullanırsan probiyotigi kesintisiz en az 5 gün kullan, vitamin ile birlikte.

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk

Açıkçası bunları ne kadar fazla kullanırsan kullan insanlardaki gibi fazla vitamin ve mineralin vücuttan atıldığı gibi kuslardada atiliyordur yani bir zararı yok bence en güzeli bunlardan oluşan bir program yok düzensiz kullanırsan parana yazık olur

tesekkurler o zaman haftada 4 gün nekton 2 gun diazym veririm 10 saat kadar bırakırim sulukta bir gün ya bos gecerim yada sera multivitamin veririm onda da çeşitlilik olsu diye.

Ben de yeme eklenmesi konusunu merak ediyorum nektonun. Mamaya ve suya konuyor evet ama üzerinde yeme eklenir diye de yazıyor. Yemin üzerinden kayıp gitmez mi? Kabuğunda kalıp ziyan olmaz mı? Pek mantıklı gelmedi bana.

Probiyotiği her gün verseniz de sorun olmaz ama vitamini haftada 2 kez. Tüy ve yavrulama dönemleri 3 gün. İki ürünü karıştırarak bermemizde de sakınca yok.

Ben de yeme eklenmesi konusunu merak ediyorum nektonun. Mamaya ve suya konuyor evet ama üzerinde yeme eklenir diye de yazıyor. Yemin üzerinden kayıp gitmez mi? Kabuğunda kalıp ziyan olmaz mı? Pek mantıklı gelmedi bana.
Yeme eklenmesi gibi bir seçenek yok maalesef.

1g of NEKTON- S in 250 ml of water of 100 g of soft food.

Bu cümleyi ürünün orjinal sitesinden aldım. Soft food dediği mama oluyor yem ile ilgili bir kullanım talimatı yok.

Merhaba, diazyme 256 verdikten sonra kuş sıvı şekilde dışkı yapmaya başladı. Normal bir durum mudur?

Merhaba, diazyme 256 verdikten sonra kuş sıvı şekilde dışkı yapmaya başladı. Normal bir durum mudur?
Probiyotikten kaynaklı olmayabilir çünkü bugüne kadar ishal etkisi yaptığını duymadım tam tersi ishali önler.Ama kullanım miktarına dikkat ediniz ve en fazla suyun içinde 1 gün kalmalıdır.

nekton e ve nekton s ; 1. hafta 6 gün kullanın 1 gün dinlendirin / 2. hafta 5 gün kullanın 2 gün dinlendirin / 3. hafta 4 gün verin 3 gün dinlendirin. / 4. hafta ise 3. haftayı tekrar edin. her gün su yenilenmeli
diazyme 256 her gün dozuna uygun verilebilir. her gün su yenılenmeli

Arkadaşlar nekton s'i suya karıştırdığımda içerisinde sarı ve turuncu bazı çözülmeyen minik parçacıklar oluyor ne kadar karistirirsam çözülmüyor bu normal midir sizde de durum böyle mi?

Arkadaşlar nekton s'i suya karıştırdığımda içerisinde sarı ve turuncu bazı çözülmeyen minik parçacıklar oluyor ne kadar karistirirsam çözülmüyor bu normal midir sizde de durum böyle mi?
Yok mudur arkadaşlar ürünü kullanan birisi, aynı durumun olup olmadığını söyleyebilecek biri.

teşekkürler.

Bende kullanıyorum aynı ürünü. Aynı durum bendede var ama bi sorun çıkarmadı şimdiye kadar.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nekton e ve nekton s nin yanında probiyotik olarak diazyme 256 yı da şiddetle tavsiye ederim. kuşlarımızı üremeye hazırlayıcı muhteşem 3 lü.

Versele laga frutti patee mama almayı düşünüyorum. Bunu direk nekton s ile karıştırıp verebilir miyim acaba?

Berebilirsin sorun yok. Ama vitamin katacağın mamayı az hazırla ki hızlı tüketsin. Örneğin bir çay kaşığı mamaya mercimek tanesi kadar vitamin.

Geri