Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunda kusma hareketi?

paşakuşan

Yeni Üye
Kuşum birkaç gündür kusma hareketi yapıyor sürekli. Kusmuyor ama sürekli bu hareketi yapıyor kuştan anlayan birine sordum sindirim sorunu var dedi zeolitli besleme yapılması gerekiyormuş kursaktan ama ben hiç yapamıyorum. Entrobac vitamin verdim üç gün boyunca ama hâlâ devam ediyor. Sebebi ne olabilir ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musunuz?

Sürekli yem markasını değiştiriyorsanız o da yapabilir. Memnun olduğunuz sabit bir markadan alınız. Kumu tükettiğini emin misiniz? Ve dışkıları nasıl? Yeni yapılmış dışkısını takip etmekte fayda var
Hayır yemini değiştirmedik hiç ama kardeşim açık yem almıştı bitmek üzere o bitince sabit versele markasından devam edicem. Kumu da ben yediriyorum düzenli o yemese bile ben uzatınca elimden yiyor. Şimdi dışkılarıni ekliyicem

Sürekli yem markasını değiştiriyorsanız o da yapabilir. Memnun olduğunuz sabit bir markadan alınız. Kumu tükettiğini emin misiniz? Ve dışkıları nasıl? Yeni yapılmış dışkısını takip etmekte fayda var
Buradan nasıl fotoğraf yükleniyor acaba? Dışkılarıni eklemek istiyorum ama yapamadım

Bu durum benim kuşumda da oldu. Bir kaç veterinere götürdüm ama kimse kursaktan besleme demedi, size ne dediler tam olarak ?. Strese girdiği ve sindirim sisteminde problem olduğunu söylemişlerdi. VETERİNER ona karışık bir antibiyotik probiyotikli şırıngalar yaptı suyuna koydum 1 hafta. Sonra vitamin ve astvet kullandım. Daha iyi şimdi çok nadir yapıyor, ama mesela aylardır hep nefes alırken kuyruğunu sallar onu bir türlü geçiremedim

Bu arada benimki versele markasının yemini asla yemedi

Ataş olan yerden dosya ekle kısmından ekleyebilirsiniz. Ya da hızlıresim.com a yükleyiniz.
Versele iyi bir marka ama bağırsak florası iyi olmayan kuşlara ben tavsiye etmiyorum. Çünkü dışkıda yem sorunlarına yol açabiliyor.

Geri