Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun uzun süren dışkı değişiklikleri

İçeriği bu şekilde arastiririm diye paketini daha açmadım
icw4jx8.jpg

Siz araştırın internetten,eğer bu kristal ise yani toz şeker gibiyse o boyuttsa ise geri iade edin. Grit kuş kumu yazarsanız internete boyutunu görürsünüz. Marka olarak Garden Mix veya Versele Laga'nın grit kumunu alabilirsiniz. Ben Garden Mix anasonlu grit kuş kumu veriyorum.

Merhaba,üç gün probiyotik kullandım dışkıları güncel olarak bu şekilde etrafindaki leke azaldi ama sekli hala boyle dun sekli daha duzgundu,su iciyor yem yiyor yine enerjisinde bir degisiklik yok ama konusurken kafasini bu sekilde hareket ettiriyor anormal bir durum mu bilemedim videoya cekerken de agiz acma hareketine denk geldim normalde hic yapmiyordu,geceleri gayet normal nefes alisi falan da normal ne yapmaliyim acaba

https://streamable.com/3l02fr

https://streamable.com/mot4jx

rrrul8o.jpg
nefw21m.jpg
t6edi8d.jpg

Muhabbet kusum ishal oldu tamamen su yapiyordu,petshopcudan isadur adli bir ilac alip verdim ishali gecti gibi ama bir haftadir degisik sekilde diskiliyor ve diskisinin etrafinda cok fazla su oluyor veteriner sadece uzaktan bakarak enfeksiyon kaptigini soyledi cok anladigini dusunmuyorum kiki adli bir bagirsakla ilgili vitamin verdi bunu kullan dedi kullaniyorum ama diskisinda bir degisiklik olmadi bazen normal bazen degisik yapiyor,aspur da veriyorum sogukta da kalmadi ama anlamiyorum neden duzelmiyor,yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum
Merhaba...benim muhabbet kuşuda hasta..veterinere götürdüm içi kurumuş dedi...vitamin verdi...kafesi temiz tutun dedi...başka yapacak bir şey yok dedi...dışkısı çok sulu...genelde uyuyor...ve kabarık duruyor...7 kelime konuşuyordu...artık konuşmuyor..yem yiyor ama 1 saat sonra kusuyor..her şeyi çıkarıyor...fikri olan varmı?yoksa veteriner haklımı?üzücü son yaklaşıyormu acaba

Merhaba...benim muhabbet kuşuda hasta..veterinere götürdüm içi kurumuş dedi...vitamin verdi...kafesi temiz tutun dedi...başka yapacak bir şey yok dedi...dışkısı çok sulu...genelde uyuyor...ve kabarık duruyor...7 kelime konuşuyordu...artık konuşmuyor..yem yiyor ama 1 saat sonra kusuyor..her şeyi çıkarıyor...fikri olan varmı?yoksa veteriner haklımı?üzücü son yaklaşıyormu acaba
Anlattıklarınıza göre gittiğiniz veterineriz sanırım kanatlı uzmanı değil. İçi kurumuş diye bir tanım olamaz. Hastalığa bağlı kuruma vardır yani zayıflama aşırı kilo kaybı. Sıradan veterinerlere gitmeyin. Kanatlı kuş veterinerine gidiniz vakit kaybetmeden. Kuşun karnını da doyurun kendisinin yemek yemesini beklemeyin yoksa açlıktan ölür. Kursaktan besleme yapmayı biliyor iseniz kursaktan besleyin,bilmiyor iseniz bilen birilerini bulup besletin mama ile. Onu da yapamazsınız acil olarak iğnesiz şırınga ile azar azar hafif ılık mama verin kuşlar için elle besleme mamaları satılıyor,2.5 ml yedirin. Her şey için geç değil, kanatlı hekimine gidin. Nerde yaşadığınızı söylerseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz.

Anlattıklarınıza göre gittiğiniz veterineriz sanırım kanatlı uzmanı değil. İçi kurumuş diye bir tanım olamaz. Hastalığa bağlı kuruma vardır yani zayıflama aşırı kilo kaybı. Sıradan veterinerlere gitmeyin. Kanatlı kuş veterinerine gidiniz vakit kaybetmeden. Kuşun karnını da doyurun kendisinin yemek yemesini beklemeyin yoksa açlıktan ölür. Kursaktan besleme yapmayı biliyor iseniz kursaktan besleyin,bilmiyor iseniz bilen birilerini bulup besletin mama ile. Onu da yapamazsınız acil olarak iğnesiz şırınga ile azar azar hafif ılık mama verin kuşlar için elle besleme mamaları satılıyor,2.5 ml yedirin. Her şey için geç değil, kanatlı hekimine gidin. Nerde yaşadığınızı söylerseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz.
İstanbul/gaziosmanpaşa/beşyüz evler...buarada elle besleme yapabiliyorum..iğnesiz şırınga ile...öyle kilo kaybı gözlemlemedim hiç..aynı büyüklükde 4. 5. Aydır...

İstanbul/gaziosmanpaşa/beşyüz evler...buarada elle besleme yapabiliyorum..iğnesiz şırınga ile...
Vetform Veteriner Alternatif Tıp Merkezini tavsiye ederim Gözde hanım kanatlı hekimidir.

MeydanPark klinik,
ABC veteriner kliniği,
İstanbul Zeytinburnu veteriner kliniği,
Şirinvet klinik,
Sefaköy vet-max klinik

Vetform Veteriner Alternatif Tıp Merkezini tavsiye ederim Gözde hanım kanatlı hekimidir.

MeydanPark klinik,
ABC veteriner kliniği,
İstanbul Zeytinburnu veteriner kliniği,
Şirinvet klinik,
Sefaköy vet-max klinik
Çok teşekkür ederim dostum..tavsiyenizi dinleyeceğim..zeytinburnu veteriner kliniği bana yakın ..orayı tercih edeceğim...iyi geceler..saygılar...

Çok teşekkür ederim dostum..tavsiyenizi dinleyeceğim..zeytinburnu veteriner kliniği bana yakın ..orayı tercih edeceğim...iyi geceler..saygılar...
Rica ederim geçmiş olsun. Gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz sevinirim. Yavrucak umarım sağlığına kavuşur. Hayırlı geceler 🐦

İyi akşamlar tekrar bir sorum olacakti 🙈 Bu videodaki kafasinin hareketleri normal mi acaba titretiyor kafasini,normalde konusurken basini asagi yukari yapiyor ama sanki degisik gibi geldi bana,kac gundur turlu turlu hastalik yazisi okuyunca korktum acikcasi

https://streamable.com/zpc583

İyi akşamlar tekrar bir sorum olacakti 🙈 Bu videodaki kafasinin hareketleri normal mi acaba titretiyor kafasini,normalde konusurken basini asagi yukari yapiyor ama sanki degisik gibi geldi bana,kac gundur turlu turlu hastalik yazisi okuyunca korktum acikcasi

https://streamable.com/zpc583
Videodaki hareket normal.Kur yapan kuşlar kafalarını bu şeklide sallar.

Sallabaş hastalığında ise kuş kafasını kontrol edemez ve kafa ya aşağıya inik olur ya ters çevrilmiş olur ki bu anormaldir ve sallabaş olan kuşlarda görülür.Sallabaş tehlikeli bir hastalıktır.Sizin kuşta bu hareket yok.

Boğuk bir ses cikariyor ama bu zamana kadar dikkatimi cekmedi sanirim cok tesekkur ederim

iyi günler dilerim herkese...cuma akşamı saat 18:00 gibi bayrampaşa/pakvet isimli veteriner kliniğine getirdik hastamızı...maalesef ilerlemiş kursak mantarı teşhisi kondu...ilaç verdiler eve geldik...2 saat sonrada üzülerek söylüyorum muhabbet kuşumuz vefat etti...inanın hafta sonu matem havasında geçti...hiç birimizin yüzü gülmedi...16 yaşında oğlum var hıçkıra hıçkıra ağladı...hala gözümün önünden gitmiyor oğlumun ve kuşun o son anı....bundan yaklaşık 5 ay evvel veterinere gitmişdik..ilk kusmaya başladığı zaman...hiç kursak mantarı olmuş falan demedi...demekki anlamıyormuş kanatlıların hastalığından...ilk o zaman daha bilgili yere gitseydik belkide kuşumuz yaşıyor olacakdı....bizdede var hata yok değil...araştırmadan en yakın veterinere gittik...neyse...durum bundan ibaret...herkese sağlıklı günler diliyorum...tabiki evdeki sessiz dostlarımızada sağlıklı günler diliyorum....

iyi günler dilerim herkese...cuma akşamı saat 18:00 gibi bayrampaşa/pakvet isimli veteriner kliniğine getirdik hastamızı...maalesef ilerlemiş kursak mantarı teşhisi kondu...ilaç verdiler eve geldik...2 saat sonrada üzülerek söylüyorum muhabbet kuşumuz vefat etti...inanın hafta sonu matem havasında geçti...hiç birimizin yüzü gülmedi...16 yaşında oğlum var hıçkıra hıçkıra ağladı...hala gözümün önünden gitmiyor oğlumun ve kuşun o son anı....bundan yaklaşık 5 ay evvel veterinere gitmişdik..ilk kusmaya başladığı zaman...hiç kursak mantarı olmuş falan demedi...demekki anlamıyormuş kanatlıların hastalığından...ilk o zaman daha bilgili yere gitseydik belkide kuşumuz yaşıyor olacakdı....bizdede var hata yok değil...araştırmadan en yakın veterinere gittik...neyse...durum bundan ibaret...herkese sağlıklı günler diliyorum...tabiki evdeki sessiz dostlarımızada sağlıklı günler diliyorum....
Tüh ya başınız sağ olsun çok üzüldüm ☹️ Bazı veterinlerleri anlamıyorum gerçekten bilmiyorsan bilmiyorum de açık açık başka yerleri tavsiye et ne var yani!? Arada olan minik canlara oluyor maalesef boş muayenesi sonrası iyi de bir ücret almışlardır kesin yazı günah ya vallahi çok çok geçmiş olsun 🌸

Basiniz sag olsun 😔

Geri