Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun tüyleri dökülüyor

İshale neden olan sebebi bulmak lazım. Kuşa sebze meyve verdiniz mi? İçme suyu olarak ne veriyorsunuz hazır kapalı su mu arıtma mı çeşme suyu mu?
Ekstra bir şey vermedim ama 1 ay kadar önce yemini değiştirdim, mama aldım birde onu kullanıyordu. Paketli su kullanıyorum. Uzun süredir probiyotik almıyor.

Ekstra bir şey vermedim ama 1 ay kadar önce yemini değiştirdim, mama aldım birde onu kullanıyordu. Paketli su kullanıyorum. Uzun süredir probiyotik almıyor.
Açık yem mi kapalı yem mi? Marka nedir? Yemin fotoğrafını paylaşın

Ya birde birisi karaciğer yağlanması dedi öyle bir şey olabilir mi? Parazit, mantar vs. olabilir mi?

Herkes farklı bir şey dediği için kafam karıştı. :(

Ya birde birisi karaciğer yağlanması dedi öyle bir şey olabilir mi? Parazit, mantar vs. olabilir mi?

Herkes farklı bir şey dediği için kafam karıştı. :(
Karaciğerinde sorun olduğunu neye bakarak söyledi, gagasına mı diye sormuştum cevap vermediniz...
Kuşun kilosu vs tartılmadan, emin olmadan yağlanması var, şu bu diyemeyiz.
Kuşun videosunu atar mısınız rica etsem? Streamable com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz.

Karaciğerinde sorun olduğunu neye bakarak söyledi, gagasına mı diye sormuştum cevap vermediniz...
Kuşun videosunu atar mısınız rica etsem? Streamable com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz.
Size attığım fotoğraflara bakarak söyledi. :/

Şuan evde değilim maalesef ama davranışlarında çok fazla değişiklik yok yine ötüyor uçuyor. Biraz daha halsiz gibi ama uykusu varmış gibi birde aynayla eskisi gibi ilgilenmiyor.

Bulunduğu odada ailem bazen camı açıyor.

Versele Laga Prestige yem mamada aynı markanın nemli maması.

Mama dediğiniz yumurta maması mı? Nasıl hazırlıyorsunuz ve kaç saat bekliyor kafeste? Yumurta max 2 saate kadar tüketilebilir. Nemli mamayı ne sıklıkla ne ölçüde veriyorsunuz ? Mama sebebiyle dışkı bozukluğu yaşanmış olabilir. Beyaz peçete üzerine yapılmış güncel dışkılarına bakalım 6-7 adet dışkı olsun en az.

Buyrun;

Bulunduğu odada ailem bazen camı açıyor.

Versele Laga Prestige yem mamada aynı markanın nemli maması.
Kuşun odası sabit ısıda olmalı. Cereyandan,hava akımından korunmalı. Bu hafta 3 gün art arda probiyotik takviyesi veriniz,dışkılar biraz lekeli gibi.

Kuşun odası sabit ısıda olmalı. Cereyandan,hava akımından korunmalı. Bu hafta 3 gün art arda probiyotik takviyesi veriniz,dışkılar biraz lekeli gibi.
Dediklerinize uyacağım. Sizce iyi olur mu bu süreç içerisinde ilk defa evcil hayvanım oluyor bir şey olmasını istemem strese girdim ister istemez. :/

Dediklerinize uyacağım. Sizce iyi olur mu bu süreç içerisinde ilk defa evcil hayvanım oluyor bir şey olmasını istemem strese girdim ister istemez. :/

Videolara göre keyfi yerinde bir kuş var. Tüy döküm dönemi ağır geçebilir bazı kuşlarda. Tüy döküm sürecinde BT Amin Forte verin haftada 1 kez. Ve dinlensin bol bol.

Maşallah videoda enerjik bir kuş var. Kafes dışında çıkmak için yapmadığı şebeklik kalmadı :)
Kafesindeki kırmızı şey yemlik mi nedir o? Alanı daraltmış
Küvet o aynası var başında onu alırsam bağırıyor hep çıkmak için..

Geri