Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gözleri

Ecem🐥

Yeni Üye
Merhaba,
Muhabbet kuşum yavruyken iki gözüde tamamen siyahtı. Şimdi bir gözü grileşmeye başlasa da diğeri hala tamamen siyah. Fotoğraflarını gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_3680.jpeg
    IMG_3680.jpeg
    729.6 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_3683.jpeg
    IMG_3683.jpeg
    765.4 KB · Görüntüleme: 10
İki gözü neden farklı anlamadım ama sıkıntı yok merak etmeyin :)
5 aylıktan sonra halkalaşma başlar ve normaldir. Fotoğrafı çektiğiniz anda belki diğer gözüne ışık gelmiştir, korkmuştur vs anlık olarak daha belirgin bir hale gelmiş olabilir

Teşekkür ederim Merve Hanım🙏. Halkalaşma başladığı andan itibaren böyleydi hatta daha önce de açmıştım konuyla ilgili yine siz yardımcı olmuştunuz. Genel olarak gözlemlediğimde gözleri bu şekilde. bir sorun olmadığı için çok sevindim. Daha önce mart ayı gibi forumda yaşını sorduğumda 6-8 aylık demişlerdi. Ancak nisan ayında gözünde halkalaşma başladı. Sizce kaç aylık? Bir de gözünü süreçte takip edeceğim ama bu şekilde devam ederse ne yapmalıyım sizce? Uçuşundan gözlemlediğim kadarıyla bir sorun yok gibi.

Cremio bir kuş dolayısıyla mutasyonu gereği yaşını tahmin etmek benim için zor. Gözleri de malum 🙂
Konunuza baktım Levent hoca söylemiş yaşını. Dolayısıyla hocamızın yanılacağını sanmıyorum 🙂

Görmesinde bir problem yoksa eğer, bir şey yapmanız gerekmez diye düşünüyorum. Yani bu süreçte halkalaşmadan ziyade görüp görmemesini kontrol edin bence 🌸

Geri