Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gagası ile yürümesi

Mübarek2023

Yeni Üye
3 aylık muhabbet kuşum var, gagası ile yürüyor. Gagasını üçüncü bir ayak gibi kullanıyor. Normal mi?
Tüneğinde ve elimde duruyor ama yürürken mutlaka gagasını kullanıyor.
Ayrıca yeni yeni uçmayı öğreniyor, konarken de duramıyor. Zaman içinde konmayı öğrenir diye bekliyorum.

Videoyu yüklemek için çok uğraştım ama yükleyemedim.
F1CBAF22-2A74-42C4-B64C-496288DAD703.jpeg

Ekli dosyalar

• 8F6FB1B0-6C1A-4D9F-B0A8-8ADC85435237.jpeg
    8F6FB1B0-6C1A-4D9F-B0A8-8ADC85435237.jpeg
    208.3 KB · Görüntüleme: 8
Streamable.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Yeni yapılmış dışkılarına da bakmak isterim.
Kuşun kuyruğu çok fazla düşük. Dengede durmak için öyle duruyor olabilir ama başka bir sorun da olabilir. O sorun kaynaklı yürümesi de bir sıkıntı yaratıyordur diye düşünüyorum. Ayrıca kanat türleri de eksik görünüyor.
Kafesinde kalamar kemiği var mı ve vitamin, probiyotik kullanıyor musunuz?

https://streamable.com/yszyqk
Kalamar kemiği yok, suyuna eklediğim vitamin var. Yarın dışkısını atarım. Teşekkür ederim.
Ayaklarını kullanıyor gördüğüm kadarıyla. Dolayısıyla kaslarıyla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsaydı bir şey önerecektim ama şu an bana sırtında belki kuyruk dibinde bilemiyorum, öyle bir sıkıntısı var gibi geldi.
Kuşlardan anlayan bir veteriner kontrolünden geçirmeniz en doğrusu olacaktır.

Ayaklarını kullanıyor gördüğüm kadarıyla. Dolayısıyla kaslarıyla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsaydı bir şey önerecektim ama şu an bana sırtında belki kuyruk dibinde bilemiyorum, öyle bir sıkıntısı var gibi geldi.
Kuşlardan anlayan bir veteriner kontrolünden geçirmeniz en doğrusu olacaktır.
Peki, çok teşekkür ederim.

Tabii
Rica ederim, veteriner kontrolü ya da başka bir çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim. Böyle durumdaki kuşlara yol gösterici olur. Çok geçmiş olsun
Tabii ki yazarım, kuşum da inşallah sağlığına kavuşur. Teşekkür ederim.

Geri