Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun dışkısında değişiklik

kriptocuk

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum 2 gündür normalden farklı dışkılıyor. Gündüzleri kendi kendine iken sürekli uyuyor ve sakin ama akşamları ilgilenince gayet hareketli ve neşeli. Belki fazla yeşillik yediği için olmuştur ya da ishal olabilir diye düşünüp yulaf ve dal darıyı aynı anda koydum. İştahı gayet yerinde su içmesinde de problem yok. Normalde darıyı haftada 1 yulafı da yeme karıştırıp veriyorum. Dışkı fotoğrafını ekliyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Video

Ekli dosyalar

• IMG_20230124_214736.jpg
    IMG_20230124_214736.jpg
    421.9 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_20230124_215028.jpg
    IMG_20230124_215028.jpg
    300.4 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Kuşunuzun da videosunu yada fotoğrafını ekleyin. Yeşillik, meyve vs. bir süre tüketmesin. Gerwit multivitamin ve entrobac probiyotik temin edin. Dal darı vermeniz iyi olur. Yulaf yeminde varsa ekstradan eklemenize gerek yok, onun yerine aspur eklemeniz daha faydalı olur.

Yarın bir vitamin desteği alacağım. Şimdilik yeşilliği kestik dediğiniz gibi. Bir video ve fotoğraf paylaşıyorum teşekkürler yorumunuz için.
Video

Ekli dosyalar

• IMG_20230124_215028.jpg
    IMG_20230124_215028.jpg
    300.4 KB · Görüntüleme: 76
Yarın bir vitamin desteği alacağım. Şimdilik yeşilliği kestik dediğiniz gibi. Bir video ve fotoğraf paylaşıyorum teşekkürler yorumunuz için.
Video
Popo kısmında şişlik var mı? Kanatları düşük gibi geldi de acaba yumurtası mı var diye düşündüm. Yukarıda yazdıklarımı temin edip kullanırsanız faydası olur. Dal darıyla da destekleyin. Sonrasında tekrar konuyu güncellersiniz.

Popo kısmında şişlik var mı? Kanatları düşük gibi geldi de acaba yumurtası mı var diye düşündüm. Yukarıda yazdıklarımı temin edip kullanırsanız faydası olur. Dal darıyla da destekleyin. Sonrasında tekrar konuyu güncellersiniz.
Kontrol ettim şişlik yok popo kısmında gayet normal görünüyor dediklerinizi uygulayacağım. Teşekkürler

Tekrar merhaba kuşumun durumunu güncellemek istedim şuan suya katılan bir kür yapıldı kendisine içinde ne var bilmiyorum. Ona başladı fakat sürekli uyuma, durgunluk ve kabarma durumu devam ediyor. Yemesinde ve içmesinde sorun yok canı istediğinde gayet kafeste fır dönüyor. Dışkı fotoğrafını ve videosunu ekliyorum. Fikir verebilirseniz çok memnun olurum
Video

Ekli dosyalar

• IMG_20230127_123218.jpg
    IMG_20230127_123218.jpg
    354.9 KB · Görüntüleme: 65
Kuş yetiştiren bir arkadışımız hazırladı ama içeriğinde ne var bilmiyorum maalesef 5 gün suyuna karıştırabilirsiniz demiş ayrıcaa probiyotik desteğine de başladı bugün

Dışkılar daha kötü olmuş ne kullanıyorsanız pek yararı olmuyor gibi görünüyor...

Enfeksiyon, mantar yada megabakter sorunu var kuşun bunun üzerinde durmak lazım. Kuşta gördüğünüz anormal durumları belirtin bakalım.
Henüz yeni başladık kullanmaya bu sabah ağızdan şırınga ile verdim biraz bu kürden. Üzerinden birkaç saat geçti anlık dışkı fotoğrafını paylaşıyorum. Şuan uyuyor çoğunlukla ama eğer ilgilenirsek hareketli ve kafeste tırmanıyor sağa sola yine de keyifsiz olduğu belli. Bunun dışında genelde kabarık sıcak tutmak için kalorifer yanında duruyor ayakları ılık. Yem yiyor darı yiyor ama henüz ilaçlı sudan içmedi sadece şırıngayla verebildiğim kadarıyla duruyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-27-15-46-20-335_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-27-15-46-20-335_com.miui.gallery.jpg
    472.6 KB · Görüntüleme: 58
Kuşun sudan aldığı ilaç ya da probiyotik miktarı seyreltilmesine rağmen yeterli olur mu acaba çünkü ağzına vermeye çalıştığımda savaş çıkıyor bütün kuş ilaca bulanıyor zorlanıyorum. Güncel dışkı fotoğrafını da ekledim tekrar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-27-20-55-10-895_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-27-20-55-10-895_com.miui.gallery.jpg
    525.3 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Geri