Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu nereye koymalıyım

Soru sormaya geldim

Paylaşımcı Üye
Evde 3 seçeneğim var.
1- benim yatağım ve koltuk arasında bir yer.
2-pencere önünde bir yer.
3-Yatağım ile pencere önünde bir yer.
Aslında siz bana koymam gereken yerin şartlarını söylerseniz ben ayarlamaya çalışırım. Evde ne yazık ki odam dışında koyabileceğim hiçbir yer yok. Salonda sabaha kadar oturuyoruz, mutfak ve yatak odası zaten olmaz. Kardeşimin odasında da hiç uygun yer yok. Bir tek benim odam kalıyor. Sabah koyabileceğim yerlerin fotoğraflarını ekleyebilirim.

Geçen gün benzer soruna cevap vermiştim. Salona koyarsan daha iyi. Uyuduğun yerde kalmamasında fayda var. Kafes masa seviyesi ve daha yukarısında olabilir.
Fakat dediğim gibi biz salonda sabaha kadar uyumuyoruz. Sürekli hareket halindeyiz. Kuş da uyuyamıyor yani haliyle. Uyuduğum odada olmasının ne zararı var?

Yattığınız odada kuşun olmasının bir zararı yok.Kafesin içine dökülen tüy parçacıklarını ve keratin tozlarını elektrik süpürgesiyle ile temizlerseniz bir sorun olmaz.

Yattığınız odada kuşun olmasının bir zararı yok.Kafesin içine dökülen tüy parçacıklarını ve keratin tozlarını elektrik süpürgesiyle ile temizlerseniz bir sorun olmaz.
ben öyle yapıyorum ama elektirik süpürgesinin sesi gelince korkuyolar)

O zaman tavayı baka bir oda veya balkonda süpüre bilirsin Kardeşim.;)
tavaya zaten A4 kağıtı koyuyomda tüyleri falan kafesin içine dökülüyo torbaya.. her dakkada torbayı çıkarmak omöuyo o yüzden bende elektirikli süpürgeyle yapıyom)

tavaya zaten A4 kağıtı koyuyomda tüyleri falan kafesin içine dökülüyo torbaya.. her dakkada torbayı çıkarmak omöuyo o yüzden bende elektirikli süpürgeyle yapıyom)
Ben her akşam ve sabah saat 10'da Kafesin içini ve yemliğin üzerindeki kabukları elektrikli süpürgeyle süpürüyorum.Kafes büyük olduğundan 2 tava var ve 2 tavaya da 37 cm x 27 cm resim kağıdı koyuyorum.

Ben her akşam ve sabah saat 10'da Kafesin içini ve yemliğin üzerindeki kabukları elektrikli süpürgeyle süpürüyorum.Kafes büyük olduğundan 2 tava var ve 2 tavaya da 37 cm x 27 cm resim kağıdı koyuyorum.
bendede aynı kafes büyük 2 tava var ikisinide her 2 günden bir temizliyom bende.. dişi kuş kızışmış cere rengi kahve rengi olmuş ama hala çiftleşmiyolar + fazlada kur yapmıyolar bir birlerine neden acaba ? erkek 4-5 ay tek kaldı sonra dişi aldım yanına 2-3 aydır yanında dişi var ara sıra kur yapıyolar ama o kadarda çok yapmıyolar neden anlamadım

bendede aynı kafes büyük 2 tava var ikisinide her 2 günden bir temizliyom bende.. dişi kuş kızışmış cere rengi kahve rengi olmuş ama hala çiftleşmiyolar + fazlada kur yapmıyolar bir birlerine neden acaba ? erkek 4-5 ay tek kaldı sonra dişi aldım yanına 2-3 aydır yanında dişi var ara sıra kur yapıyolar ama o kadarda çok yapmıyolar neden anlamadım
Daha önce yavru aldığın çift mi ? Yeni çift mi ?

Daha önce yavru aldığın çift mi ? Yeni çift mi ?
daha önce hiç yavru almadım ki ( erkek nerdeyse 1 seneden çok oldu bende olalı.. dişi öldü 4-5 ay dişi almadım sonra aldım dişi petshoptan aldım damızlık dişidir dedi 2-3 aydır bende

daha önce hiç yavru almadım ki ( erkek nerdeyse 1 seneden çok oldu bende olalı.. dişi öldü 4-5 ay dişi almadım sonra aldım dişi petshoptan aldım damızlık dişidir dedi 2-3 aydır bende
Ayırma yöntemini denedin mi

Geri