Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hasta

bulutkabaklimon

Yeni Üye
Merhaba, 16 aylık dişi muhabbet kuşumun hasta olduğunu düşünüyorum. Veterinere götürecek imkanımız olmadığı için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sürekli kusuyor, hareketleri yavaşladı, halsiz ve uyuyor. Çoğu zaman ishal. Bakımına çok dikkat ediyoruz, asla ekmek vs. vermiyoruz. Haftada 3 gün az marul veriyoruz. Bazen ballı kraker veriyoruz. Bu zamana kadar 3 kuluçka geçirdi ancak sadece 12 yumurtasından birisi çıktı. Normalde de yapı olarak sakin bir kuştu ama bu aralar iyice durgunlaştı. Sürekli kabarık halde. Ve ceresi bu şekilde gözüküyor. Normalde bu kadar tortulaşmış şekilde değildi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-08-11 at 09.42.00 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-11 at 09.42.00 (1).jpeg
    85 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2022-08-11 at 09.42.00.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-11 at 09.42.00.jpeg
    85.4 KB · Görüntüleme: 23
  • WhatsApp Image 2022-08-11 at 09.42.01.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-11 at 09.42.01.jpeg
    101.3 KB · Görüntüleme: 31
Kuş yorgun gözüküyor. Bir daha ballı kraker vermeyin. Çok zararlı. Bal degil kimyasal madde ile yapıştıriyorlar.diger belirtiler için bilgisi olan arkadaşlar yorumda bulunurlar inşallah. Geçmiş olsun

Kuş yorgun gözüküyor. Bir daha ballı kraker vermeyin. Çok zararlı. Bal degil kimyasal madde ile yapıştıriyorlar.diger belirtiler için bilgisi olan arkadaşlar yorumda bulunurlar inşallah. Geçmiş olsun
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Umarım yardım eden birileri çıkar.

Kuşunuzda Knemidokoptes pilae akarı var . Mutlaka bir veteriner görsün. Bu tür hastalıklar için ilaçları sadece veterinerden temin edebilirsiniz.

Kuşunuzda Knemidokoptes pilae akarı var . Mutlaka bir veteriner görsün. Bu tür hastalıklar için ilaçları sadece veterinerden temin edebilirsiniz.
bilgileriniz için teşekkür ederim, tedavisi mümkün müdür bu hastalığın. kurtarılma imkanı var mıdır? diğer kuşlarımıza da bulaştırır mı?

Fakat o kuşlarda yüzde ve ayaklarda olan bir iltihaplanma. Ve örnekleri buradaki kuşun belirtilerine benzemiyor. Bence farklı bir durum var. Ben bilmiyorum ama sizinkinin doğruluğundan emin değilim.

İlerlemiş durumda fakat size yardımcı olacak kişi Veteriner. Evet diğer kuşlarınıza da bulaşır. Kuşunuzu ayrı kafeste tutun.

Fakat o kuşlarda yüzde ve ayaklarda olan bir iltihaplanma. Ve örnekleri buradaki kuşun belirtilerine benzemiyor. Bence farklı bir durum var. Ben bilmiyorum ama sizinkinin doğruluğundan emin değilim.
Knemidokoptes pilae akarının çeşitleri var. hepsi aynı şekilde enfeksiyon yaratmaz. Bu kuşta oldukça ilerlemiş ceresi maalesef dökülmüş. :(

Knemidokoptes pilae akarının çeşitleri var. hepsi aynı şekilde enfeksiyon yaratmaz. Bu kuşta oldukça ilerlemiş ceresi maalesef dökülmüş. :(
şu an randevu oluşturuyorum. hastanenin hangi bölümüne randevu almam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• kuş.png
    kuş.png
    7.9 KB · Görüntüleme: 17

İç Hastalıkları Kliniği

• Dahiliye, Enfeksiyon Hastalıkları, Dermatoloji, Solunum Sistemi, Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Üroloji, Nefroloji, Egzotik Hayvan Hastalıkları, Geriatri.​
Bu şekilde bakıyorlarsa iç hastalıklarına randevu alın. Genelde enfeksiyon hastalıklarına cerrahlar bakar onun için cerrah dedim.

Bu şekilde bakıyorlarsa iç hastalıklarına randevu alın. Genelde enfeksiyon hastalıklarına cerrahlar bakar onun için cerrah dedim.

tamamdır cerrahi operasyonunuz varsa cerrahiden alın yazıyor. iç hastalıklarından alacağım. umarım kuşum iyileşir. dediğiniz enfeksiyonu internetten araştırdım çok üzgünüm. :(

tamamdır cerrahi operasyonunuz varsa cerrahiden alın yazıyor. iç hastalıklarından alacağım. umarım kuşum iyileşir. dediğiniz enfeksiyonu internetten araştırdım çok üzgünüm. :(
Eğer cerrahi bir durum varsa bölümler arasında yardımlaşma olur hastanelerde . İnşallah iyileşir. Biran önce tedaviye başlanırsa iyileşir. :)

Geri