Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum halsiz,uyuyor ve uçamıyor.

Evet katılıyorum kuş daha toparlanmış. Dediğiniz ürünler entrobac ve gervit internet uzerinden sipariş ediliyor. Petshoplardaki takviyeler maalesef yetersiz kalıyor. Antibiyotik kullanımı genelde 5-6 gün arası. Güzel haberlerinizi bekliyoruz 🍀🙏🏻
Rica ederim. Entrobac* olacaktı. Sonrasında bilgilendirme yaparsanız sevinirim 🙏 sağlıklı günler 🌸
Merhabalar maalesef kuşum yine kötü oldu bugün ağzından salya geldi kustu herhalde.Hemen bu sefer farklı bir veterinere götürdüm bu seferde antibiyotik ve sarı bir sıvı verdiler suyuna koydum ve şırıngayla ağzına vermeye çalıştım.Sanırım kuşumu kaybedeceğim...

Videosunu buraya bıraktım

Merhabalar maalesef kuşum yine kötü oldu bugün ağzından salya geldi kustu herhalde.Hemen bu sefer farklı bir veterinere götürdüm bu seferde antibiyotik ve sarı bir sıvı verdiler suyuna koydum ve şırıngayla ağzına vermeye çalıştım.Sanırım kuşumu kaybedeceğim...

Videosunu buraya bıraktım
Ağzını videoda gözüktüğü gibi küçük küçük açıp kapatıyor.

Her şeye hazırlıklı olun ama çıkmadık candan umut kesilmez. Elle besleme yapmazsanız kaybetme ihtimaliniz çok yüksek. Elle besleme onu hayatta tutan şey olacak. Bulunduğunuz ilde üniversite ve veterinerlik fakültesi varsa randevu almayı beklemeden gitmenizi öneririm. Yada istanbuldaysanız daha farklı seçeneklerde mevcut. Daha uzman birilerinin bakması daha iyi olacaktır. Şu an için artık sizin elinizden gelen bunlar ve ona çok iyi baktınız. Yeni ilacı şifa olur inşallah 🙏

Her şeye hazırlıklı olun ama çıkmadık candan umut kesilmez. Elle besleme yapmazsanız kaybetme ihtimaliniz çok yüksek. Elle besleme onu hayatta tutan şey olacak. Bulunduğunuz ilde üniversite ve veterinerlik fakültesi varsa randevu almayı beklemeden gitmenizi öneririm. Yada istanbuldaysanız daha farklı seçeneklerde mevcut. Daha uzman birilerinin bakması daha iyi olacaktır. Şu an için artık sizin elinizden gelen bunlar ve ona çok iyi baktınız. Yeni ilacı şifa olur inşallah 🙏
Kuşum acaba kursak mantarı mı?biraz araştırdım belirtileri var ama siz daha iyi bilirsiniz.

Kuşum acaba kursak mantarı mı?biraz araştırdım belirtileri var ama siz daha iyi bilirsiniz.
Estağfirullah 🙏 fakat bende belirtilerden dolayı kursak mantarı olabileceğini düşünüyorum. Salyalı kusma yüksek ihtimal göstergesidir ama tek bir belirti yinede yeterli değil. Dışkı analizi yapılırsa net sonuç ortaya çıkardı

Estağfirullah 🙏 fakat bende belirtilerden dolayı kursak mantarı olabileceğini düşünüyorum. Salyalı kusma yüksek ihtimal göstergesidir ama tek bir belirti yinede yeterli değil. Dışkı analizi yapılırsa net sonuç ortaya çıkardı
Ağzından baloncuk da çıkarıyor sanırım maalesef kursak mantarı.Dışkısı da böyle

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220913-203146_Gallery.jpg
    Screenshot_20220913-203146_Gallery.jpg
    694.6 KB · Görüntüleme: 7
Ağzından baloncuk da çıkarıyor sanırım maalesef kursak mantarı.Dışkısı da böyle
Her şeye hazırlıklıklı olmak lazım maalesef, dışkılar normalde iyi değil ama kuşun haline göre yine beklediğimden iyi görünüyor. Kuşu olabildiğince sıcak tutun

Evet katılıyorum kuş daha toparlanmış. Dediğiniz ürünler entrobac ve gervit internet uzerinden sipariş ediliyor. Petshoplardaki takviyeler maalesef yetersiz kalıyor. Antibiyotik kullanımı genelde 5-6 gün arası. Güzel haberlerinizi bekliyoruz 🍀🙏🏻
Rica ederim. Entrobac* olacaktı. Sonrasında bilgilendirme yaparsanız sevinirim 🙏 sağlıklı günler 🌸
Kuşum tam sabah ezanıyla birlikte vefat etti.Kuşum dün baya baloncuklu bir şekilde salya akıtıyordu büyük ihtimalle kursak mantarıydı.Üşütdüğünü düşünmeden de önce kafasını sallıyordu meğerse kursak mantarından dolayı sallıyormuş hayvancağız.

Belki de ben ona göre tedavi yapsam yaşayacaktı.Kendimi bu yüzden çok suçlu hissediyorum.

İnsan ayrıca Ankara yada İstanbul gibi yerlerde yaşamayınca maalesef iyi bir veterinere götüremiyor kaç sefer götürdüm,kuşları bilmediklerinden dolayı kursak mantarı olduğunu anlayamadılar bile antibiyotik verip geçtiler.

Sizler de bana buradan elinizden geldiğince yardımcı oldunuz sağolun.

Başınız sağolsun 😔🙏🏻 kendinizi hiç suçlu hissetmeyin elinizden gelen her şeyi yaptınız. Sizin gibi duyarlı insanlar da az maalesef 😔 o bir melek yine melek olup bu dünyadan kanatlanıp gitti 🌸🙏🏻

Başınız sağolsun, siz elinizden geleni yaptınız. Emin olun kursak mantarı deseniz bile yine aynı ilaçları vericeklerdi.
Kendimden biliyorum yeni minik bir can sahiplenirseniz bu süreci daha kolay atlatırsınız. Tekrar başınız sağolsun 🙏🌸

Bir anı olarak burada kalmasını istiyorum.Adı Limon olan benim "İstanbul beyfendisi" dediğim kuşum neredeyse 1 yaşındayken kursak mantarından dolayı vefat etti.Onun için elimden geldiğince mezar yaptım.

Seni asla unutmayacağım benim güzel kuşum. Keşke kurtarabilseydim seni...

Screenshot_20220914-160547_Gallery.jpg

Geri