Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu popo kısmındaki yara

Mehmet Mustafa

Yeni Üye
Merhaba Muhabbet kuşumda kursak Mantarı var idi.Probiyotik ve mantar için Olan toz ilaçlar kattık suyuna Şuan İştahı vs İyi düzeliyor gibi tam iyi olur derken popo kısmında Bu şekil yara Gördüm ne olabilir ?

Evet onun üstünde.Bugun Petshopa Götürdüm tekrar Ur dedi. ne yapabiliriz Kuşa. İnternetten gördüğüm kadarıyla Ur taşı diye birşey var videolarına Bakmıştım Onu Kullanabilirmiyiz ?

Ur taşı hakkında iyi mi kötü mü bilmiyorum ama ur ameliyatla alınan bir şey. Kanatlı kuş veterinerine götürmelisiniz 👍

Bizim İlçemizde Kuşlara Bakan Veteriner yok maalesef. O yüzden Kuşlardan Anlayan Petshopa götürmüştüm

şuan fotoğraftaki büyüklükten dahada büyük olmuş bir parmağim genişliğinde ne yapabilirim ya. kendi başıma yapabileceğim birşey yokmu
Fotoğraf paylaşınız yeniden. O kısım sert mi yumuşak mı?

Fotoğraf paylaşınız yeniden. O kısım sert mi yumuşak mı?
Sert bi kısım arka tarafları sarımsı renk. ucunda hafif bi siyahlık var.Boyutu ise yaklaşık bi serçe parmağımın başı kadar var.Fotoğraf çekmeyi çok denedim lakin durmuyor hiçbirşekilde yerinde kıpır kıpır

Merhaba O Ur kısmı olan Yara. Çiçek gibi açılmış Ve içinde siyah siyah Tozumsu yara var kuşum Orayı yemeye başladı ne yapabilirim
Kuşa boyunluk takın ama boğacak şekilde dar ve keskin olmasın. İnternetten araştırırsanız var.
Sonra eczaneden rif ampul alın ve o bölgeye günde 2 kez sürün sabah ve akşam olmak üzere. 2 gün kullanın sonra buraya fotoğrafını paylaşın son durumu. Boyunluk takılı iken rif kullanın.

Kuşa boyunluk takın ama boğacak şekilde dar ve keskin olmasın. İnternetten araştırırsanız var.
Sonra eczaneden rif ampul alın ve o bölgeye günde 2 kez sürün sabah ve akşam olmak üzere. 2 gün kullanın sonra buraya fotoğrafını paylaşın son durumu. Boyunluk takılı iken rif kullanın.
Merhabalar İnternetten Baktığıma Göre plastik malzemeli olanı var boyunluk için. Ve Bu Sabah Ur taşı almıştım O Açık yaraya Sürmem gerekiyor mu Yoksa Açık olmayan Şiş kısımlara Sürsem yetermi.Bu Konu Hakkında İlk Sizin dediğiniz Rif ampul işlemini mi yapmalıyım sizce ?. ur Taşı Hakkında olan sorum için bilgi sahibi iseniz Cevabınızı bekliyorum,veya bilebilir diyeceğiniz Birisi varsa etiketlerseniz sevinirim(Kuşumdaki Yara Bu Videodaki Dakika 5:25 soyulmuş Olan yer gibi açılmış
)

Son düzenleme:
Merhabalar İnternetten Baktığıma Göre plastik malzemeli olanı var boyunluk için. Ve Bu Sabah Ur taşı almıştım O Açık yaraya Sürmem gerekiyor mu Yoksa Açık olmayan Şiş kısımlara Sürsem yetermi.Bu Konu Hakkında İlk Sizin dediğiniz Rif ampul işlemini mi yapmalıyım sizce ?. ur Taşı Hakkında olan sorum için bilgi sahibi iseniz Cevabınızı bekliyorum,veya bilebilir diyeceğiniz Birisi varsa etiketlerseniz sevinirim(Kuşumdaki Yara Bu Videodaki Dakika 5:25 soyulmuş Olan yer gibi açılmış
)

Ur kötü huylu ise alınması gereken bir şey ve bunu cerrahi operasyonla yapıyorlar. Sadece bir şeyler sürerek belki geçici bir fayda sağlanmış olunur. Çünkü ur'un içerisi yarılıp içindekiler çıkartılıyor ve özel ilaç kullanılıyor. Bunu da bilirkişi tabiiki hekimler yapmalı.
Sirke ruhunu ise tavsiye edenler de olmuş etmeyenler de. Ama araştırırken karşıma çıktı ki birisi kanatlı hekimine sormuş, kanatlı hekimi sirke ruhu gibi şeylerin işe yaramayacağını belirtmiş. Forumda da sirke ruhu kullanılabilir yazılmış ama ben bu konu hakkında kullanın ya da kullanmayın diyemem. Ur taşı için de diyemem.
Yaşadığınız şehirde kanatlı hekimi yoksa en azından herhangi bir şehirde olan kanatlı kuş veterinerlerine ur taşı,sirke ruhu gibi şeylerin kullanılabilir mi değil mi sorabilirsiniz,daha sağlıklı daha doğru olur. Rif ampüle gelirsek açık yaralara sürülebilir bir üründür kısa sürede yaraları toparlar fakat ölçü önemlidir onda da.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yazarlar 👍

Geri